Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan menjel el szavazni...

S. Péter kérdése:

Hogyan menjel el szavazni április 8. -án ha dolgozok 12 órába 6-18 ig, és nem érek haza időben az út hossza miatt?

Figyelt kérdés
A munkáltató igazolást kér de tudtommal ilyen nincs. Ha van, akkor hol lehet ezt kérni?
2018. ápr. 5. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Veletlenul kimaradt 3jart.

Lebetegedsz.

Szabit veszel ki.

2018. ápr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
A munkáltatódnak kötelessége időt biztosítani neked arra, hogy elmehess szavazni.
2018. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Kérheted, hogy másik szavazókörben szavazhatsz, bár nem tudom, hogy lejárt-e már a határidő. Átjelentkezel egy munkahelyedhez közeli szavazókörbe, és munkaidő után még van egy órád szavazni.
2018. ápr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Kérheted, hogy másik szavazókörben szavazhatsz,"


Javítás: *szavazhass

2018. ápr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Én kézzel irtam egy igazólást.



Igazolom, hogy a mai napon Kovács Nyuszi magyar szavazáson megjelent.


Budapest 2018.04.08



na erre a papírra kértem egy pecsétett amit az ott ülő nő/férfi aki a szavazó lapot addja elovasása után rá is nyomta (ez áltál igazlolta)


Saját ötlet volt nem tudom, hogy ez hivatalos-e de nekem be vált és jól esett, hogy jó ötletem volt amit senki sem szólt le.

2018. ápr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Telefonálj be reggel, hogy bedöglött a kocsid vagy nem ébresztett fel az órád, kicsit késni fogsz, közben meg elmész szavazni. Kis hazugság, de legalább a szavazatod le tudod adni.
2018. ápr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én szimplán beteget jelentenék, vagy szabadságot vennék ki (ha lehet).


Esetleg késel 2 órát, csak találsz valamilyen indokot.

2018. ápr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Én úgy tudom köteles a munkáltató elengedni. Fényképezd le magad a fülkében. Az csak elég igazolás.:D
2018. ápr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes az az állítás, hogy „A munkáltatódnak kötelessége időt biztosítani neked arra, hogy elmehess szavazni”. Ez saját szabály? Azt nem tudja érvényesíteni a kérdező. Vagy van ilyen hatályos jogszabályi hely? Akkor illet volna odaírni, hogy a kérdező hivatkozhasson rá. Persze, mivel nincs…


Nem járt még le az átjelentkezés határideje; holnap 16 órakor jár le.

De átjelentkezni nem (településen belüli) másik szavazókörbe, hanem másik településre lehet. És minden településen egy kijelölt szavazókör van, ahol az oda átjelentkezettek szavazhatnak. Kivétel Budapest, ott több is van.

Ha a kérdező másik településen lakik, mint ahol 8-án munkát fog végezni, akkor átjelentkezhet. És ha ott 19 óra előtt eléri az átjelentkezettek részére kijelölt szavazókört, akkor megoldás az átjelentkezés.

2018. ápr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha az az 1 szabad óra valóban nem elég arra, hogy a munkavállaló a munkahelyétől a szavazóhelyiségbe érjen, akkor a munkáltató nem tagadhatja meg, hogy elengedjen. Ez ugyanis sértené a munkavállaló alkotmányos alapjogát. Viszont ha pl. fél órával korábban elenged, azt az időt nem kötelesek kifizetni!
2018. ápr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!