Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érdemes a Momentumra...

Miért érdemes a Momentumra szavazni és miért nem?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 7. 10:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
76%

#18 Baromság, már elégszer bizonyították a tevékenységükkel, hogy nem a Fidesz fiókpártja. Ugyanakkor ezt a Momentum mellett megkapta az a LMP is, illetve az MSZP is. Ilyen alapon nem is igazán lehetne kire szavazni...


#19 Igen, mint fentebb én is írtam, az MSZP és a DK azok akik azok akik a legtöbbet tették az összefogásért, legalábbis a legtöbb jelöltet léptették vissza. Ebben igazad van.


Ugyanakkor a amit a Monentumról írsz, ugyanúgy rásüthető az LMP-re, Együttre, különösen a Jobbikra.

A Momentum és az Együtt még mindig többet tett mint az LMP, a programjuk is jobb (szerintem). Ugyanakkor a győzteskompenzáció miatt tényleg ellehet bizonytalanodni. Mérlegelni kell. Az Együtt esetében színte mindig 1%-ot hoztak ki, a Momentumnál viszont volt, hogy 2-3-at is, de láttam olyan kutatást, amelyen 4%-on álltak.


Illetve azt is érdemes figyelembe venni, hogy az ilyen felnérések sem pontosak.


Én mindenesetre dilemmában vagyok, az LMP nagyon elbizonytalanított azzal, hogy nem igazán tett semmit az összefogásért, az Együtt és a Monentum tett, de nem eleget, és esélyes, hogy be se jutnak. Az MKKP esetében pedig az 1%-ot féltem, mert nagyra becsülöm a tevékenységüket és szeretném ha megkapnák a támogatást.


A Jobbik, DK, MSZP, ki van zárva.


Egyéniben marad a legesélyesebb, viszont itt összetavarodtam, az ezzel foglalkozó oldalak egy része a DK-t, egy része a Jobbikot mondja, akkor most melyik? Nagyon szorosan állnak. Visszalépés pedig nem is volt senki részéről...


Szomorú a helyzet...

2018. ápr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal amit írsz az LMP és a Jobbik kapcsán, őszint megmondom, többet vártam volna tőlük.


Lett volna esély sokkal több egyéni körzetet vinni, ez rajtuk fog elcsúszni. Akár mondhatnám a Pest megye 6-os körzetet (itt lakom), kire szavazzak? Egyik sem lépett vissza, 4 éve MSZP, Jobbik, majd LMP volt a sorrend. Verhető lenne a fideszes jelölt, koordinált indítással. Ez sajnos elmaradt.

2018. ápr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
8%
Kizárt hogy bejutnak a Parlamentbe. Csak a Fideszt erősítik. Igazi kamupárt.
2018. ápr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

#22 Én Pest megye 7-ben lakom, mint írtam itt sincs semmi, csak az MSZP lépett vissza, de így van egy 20+ százalékos DK és Jobbik, egy 40% feletti Fidesz, a maradékon pedig az LMP, Együtt, Nonentum osztozkodik.


Így kb. biztos a Fidesz győzelem. Ugyanakkor ha az LMP-re nem szavazok, mint írtam maradnak a kislártok, de akkor a győzteskompenzáció miatt esélyes, hogy tényleg a Fideszt támogatom...


Lehet, kap tényleg az LMP egy x-et listán, ők legalább bejutnak, és a kampányuk se olyan rossz, bár van amiben nem értek egyet. Ha pedig valamit nagyon ellenszenveset tesznek, megy egy kisebb pártra.


Sajnos szinte biztos a Fidesz győzelem, bem is hitegetem magam. Remélem a 2/3 nem lesz meg, a legmerészebb az lenne ha többséget nem szerezne a Fidesz. Majd meglátjuk, bízom a taktikai szavazásban, ha már nincs elegendő visszalépés, illetve a magas részvételi arányban.

2018. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

#23 Kispár nem egyenlő kamupárt. Van elég ember aki szimpatizál a momentummal, csak nem mer rá szavazni, mert kicsi, ha ezt a hülye mentalitást sikerülne kigyomlálni, simán bejutnának.


Illetve lejjebb kéne vinni a bejutási küszöböt és felszámolni a győzteskompenzáció intézményét.

2018. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Ugyanazon dilemmázok, mint a 74 %-os. És vélhetően vagyunk még így egy páran. Na ezért is fog nyerni a Fidesz, csak abban bízom én is, hogy nem lesz meg a kétharmad.
2018. ápr. 7. 11:38
 27/27 anonim ***** válasza:
67%
Aki Orbáb bukásást szeretné, annak olyan ellenzéki párt listájára érdemes szavaznia, amelyet minden közvélemény-kutatás legalább 5%-ra mér. Akárhogy is nézzük, csak 4 ilyen párt van.
2018. ápr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!