Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbiknak 460ezer, a fideszn...

A Jobbiknak 460ezer, a fidesznek 263ezer, az mszp-nek 206ezer. Hogy nem nyer a jobbik?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 7. 22:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Vona 535ezer, Orbán 605ezer. Egyáltalán nem vészes.
2018. ápr. 7. 23:04
 12/20 anonim ***** válasza:
75%
viccesek a hozzászólások mert az én tapasztalatom szerint pont ellenkezőleg van és csak a nyuggerek használják aktívan azt a bóvlit
2018. ápr. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%
A való világban is volt olyan szereplő, akinek többen lájkolták az oldalát, mint az összes többinek együttvéve, mégis simán kiesett egy gyenge ellenféllel szemben, mert a játék alatt olyan személyiségváltozásokon ment keresztül, ami nem tetszett a nézőknek. Lehet, hogy sokan bekedvelték az elején, de aztán kiábrándultak belőle és elfelejtették törölni. Szóval ezek a követések semmit nem jelentenek. Most ránéztem facebookon a jobbik oldalára, és az ismerőseim, akik lájokolók között vannak kb. 90%-uk már rég átpártolt a fideszhez, csak gondolom elfelejtették visszavonni a kedvelésüket, vagy leszarják a facebookot.
2018. ápr. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
56%

https://www.youtube.com/watch?v=NV2MIqmcRiY


Ameddig még ilyenek szavaznak, addig a fityesz fog maradni :(

2018. ápr. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%
Na majd holnap hasonlísd össze az eredményeket, ha nem ezek szerint alakulnak, vond le a következtetéseket és ne találj ki máskor ilyen hülyeséget.
2018. ápr. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
70%

Megpróbálom összerakni a képet. Lehet nem jól.

Pártok szerinti összesítésben láttam a szavazók életkor szerinti arányát.


A fidesznek a legnagyobb szavazóbázisát a középkorúak adják. Ezek azok az emberek akik a 90-es években voltak 20-on és 30 valahány évesek. Az akkori fiatalok.

Ez szerintem azóta is egy stabil tábor lehet akiket már akkot megfogott az akkori kampány a narancssal és a "halgass a szívedre és szavazz a f1deszre" szlogennel. Az akkori fiatalokat célozták és azt mondták nekik hogy "a ti szívetek vágya mi vagyunk". Már akkor is mesterei voltak a kampánynak. Azóta is tudják hogy mindegy mit tesznek: A kampányon múlik minden és nem azon hogy mit csinálnak de ha tesznek is valamit akkor azt is kampány céllal teszik. Gyakorlatilag az egész kormányzásuk egy folyamatos kampány. Még csak igazi ideológia sincs mögöttük. Az általuk mutatott ideológiák is csak a látszat kedvéért vannak és szintén kampány célokat szolgálnak. Mindig annak mutatják magukat ami az adott korban a legeladhatóbb. A fidesz egy felmarketingelt termék.


A jobbik azzal tudott szavazókat szerezni hogy van egy valódi jobboldali ideológiája. De sokan először radikális szélső jobboldali ideológiát láttak bennük. Azok csalódtak. Akik pedig meglátták hogy nem is olyan végletesen szélsőségesek azok hozzájuk csapódtak. Nekik sikerült a fideszben csalódottakat átcsábítani.


A legnagyobb nyugdíjas bázisa még mindig az MSZP-nek van. Ők már nem annyira mobilis réteg és nehéz átpártoltati őket. Még bözsi utalvánnyal is csak kis részük vesztegethető meg.

2018. ápr. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
61%

Tényleg ennyire telik csak?

A facebook követőkkel azonosítod az életedet meghatározó politikai pártokat????


Jó ha tudod, az élet nem ott zajlik.

Nagyon meg lehetsz lepődve amikor felkelsz a fotelból és kimész az utcára.

2018. ápr. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
41%

Nos...pontosan a fentebb említett korosztályba tartozom, húszas éveim elején, egyetemi hallgatóként éltem meg - igen aktívan - a rendszerváltást. NEM a Fideszre szavaztam, hanem az MDF-re, 94-ben is. Orbánt bírtam, Nagy Imre újratemetésén figyeltem fel rá igazán, de a Fideszben akkor még túltengett az SZDSZ-hez közelálló (később át is igazolt), számomra elfogadhatatlan liberális rész. (Közbevetőleg: Antall József is különös figyelemmel kísérte az ifjú Orbánt..-)) Ahogy a párt letisztult, az MDF pedig felszalámizta önmagát, én is váltottam, és meg voltam és vagyok elégedve az Orbán-kormányok működésével. Lesz..rom a marketinget, elég jól ismerem, nem érdekel a kampány.:-) A Fidesz '98-ban megadta a programját, az irányvonalat, ami korrellál az én értékrendemmel, és következetesen végre is hajtja. Ennyi.

Amúgy van Facebookom, praktikus okokból. Arra használom, amire való, infót gyűjtök arról, ami érdekel, és kapcsolatot tartok azokkal, akikkel én akarok. Minimális infó van fent rólam, az is szigorúan behatárolva, hogy ki láthatja, nem posztolgatok se csücsörgetős-feszegetős képeket, se bárgyú idézeteket, nem érdekel se a követés, se a lájkolgatás. Én magam sem lájkolgatok senkit, nem vagyok önmagában bizonytalan, virtuális buksisimit kereső lúzer, a realitásban élem az életem. Valószínűleg elég sokan vagyunk így.:-)

2018. ápr. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
37%
Mert nem a Facebook - on kell nyerni. Én pl. nem is vagyok fent a Facebook - on, ergó nem is követek senkit.
2018. ápr. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

""Tényleg ennyire telik csak?

A facebook követőkkel azonosítod az életedet meghatározó politikai pártokat????


Jó ha tudod, az élet nem ott zajlik.

Nagyon meg lehetsz lepődve amikor felkelsz a fotelból és kimész az utcára.""


IGEN!! Tényleg csak ennyire telik!!! Istenem milyen ostoba vagy. Sajnálom a szánalmas életed :D

2018. ápr. 8. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!