Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem gyanús, hogy...

Szerintetek nem gyanús, hogy elméletileg csak az adott tollal lehet szavazni?

Figyelt kérdés
Voltam szavazni és közölték, hogy csak azt a tollat lehet használni, amit ők adnak.

2018. ápr. 8. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajátommal szavaztam, mindig azzal szoktam.
2018. ápr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

És az eltakart fülkében hogyan ellenőrzik?


Amúgy természetesen szavazhatsz saját tollal

2018. ápr. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg.

A gyakorlatban meg azzal szavazol amivel akarsz, csak toll legyen.

2018. ápr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
kedves kérdező! más nem volt gyanús? jól körülnéztél? esetleg rejtett kamera, vagy hasonló?
2018. ápr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Természetesen vittem saját tollat, csak még ez volt az első szavazásom és meglepődtem, hogy ilyet mondtak. Egyébként először foglaltak voltak a fülkék és volt mellettük egy asztal oda akartak küldeni. Inkább vártam.
2018. ápr. 8. 09:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha ez igaz amit írsz akkor ott valami sunyiság volt mert salyát tolladal is szavazhatsz, a másik hogy csak a szavazófülkében lehet szavazni. ha ezeket nem tartották be akkor ezt bekell jelenteni a választási bizotságnál.
2018. ápr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Maga a választási bizottság vezetője mondta tegnap a rádióban, hogy mindenki olyan tollat használ amilyet akar.


Egy a fotos, nem lehet a szavazócédulán két különböző tollal behúzott jelölés, mert az egyértelműen mutatja, hogy valaki más is ráírt arra a papírra.


Ha az adott körzetben ragaszkodtak a kihelyezett toll-hoz, az tévedés volt, lehet, hogy félreértelmezték ezt a kitételt.


Terjedtek olyan pletykák, hogy majd olyan tollak lesznek kirakva, amiknek a színe eltűnik később. Csak ennek semi értelme nem lenne, mert akkor minden szavazólap üres lenne és nem lenne eredmény.

Az ellenzéki szavazatszámlálók pedig lehetetlenné teszik, hogy a számláláskor kivett üres szavazólapokat bárki berajzolja amikor számolják.


Amúgy az ilyen tinták nem tűnnek el pár óra alatt és a papíron egyértelműen ott maradna a nyoma annak, hogy valaki X-t húzott be rajta.

2018. ápr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sajáttal szavaztam.
2018. ápr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyet mondtak, akkor ott preparált volt a tinta és a papír is ,hogy csak a papír bizonyos helyéről ne tűnjön el. Kémiailag megoldható. Más miatt ilyet nem mondhattak.
2018. ápr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!