Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik kapnak olyan piros feher...

Kik kapnak olyan piros feher zold karkötőt szavazáson? Én miért nem kaptam és borítékot miert nem adtak? Ez így szabályos volt?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 8. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Karkötőt az első szavazók kapnak. Borítékot egyes helyeken csak kérésre adnak, mert könnyebb számlálni a szavazatot, ha nem kell egyesével kiszedni borítékból.
2018. ápr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 October15 ***** válasza:
100%
Borítéknak és pecsétnek lennie kell. A szalag az első szavazóknak van.
2018. ápr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tavaly sem volt boríték.
2018. ápr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Először szavaztam nem adtak. Nem mertem megkérdezni pedig szerettem volna egy olyat
2018. ápr. 8. 11:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A karkötőket az első szavazóknak adják.

Igen, boríték nélkül is szabályos. Nálunk mindenkitől megkérdezték, kér-e borítékot, mi nem kértünk, mert tényleg könnyebb a szavatszámlálóknak így, lesz így is elég dolguk. (A lényeg, hogy a lap le legyen pecsételve, és szabályosan jelöld, hogy kire szavazol.)

2018. ápr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Itt nálunk a 8 ker 16 os szavazókörzetében eleg furán mennek a dolgok.a papirt is alig lehetett bedobni egy csomó papír ki is lógott meg volt tömve. Bárki kihúzhatja.

Az is normalis hogy az urnánál bem all senki?

Csak tavolabb ücsörögnek.

Siman ha akartam volna kihuzhattam volna barki szavazatat.

A fülkékbe meg be lehet látni a függónynél oldalt ez is szabályos?

Nincs valami ellenőrző bizottsag?

Hol lehetne ezeket a dolgokat jelezni?

Na meg amin csodalkoztam a jobb fülkében ott volt hagyva egy lepecsetelt üres szavazólap meg egy egyéni beixelve Dúró Dórával.

Hát azt bedobtam mert én is arra szavaztam igy 3 lapot dobtam be az se zavart senkit. Gondoltam vmi kisöreg biztos otthagyta.

De a másik üres lap meg ott maradt ezzel valaki duplán szavazhat akár?

Ez is normális?

2018. ápr. 8. 11:36
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Az normális, hogy az urnánál nem áll senki, nem kell. (De ha te látod, hogy a többi tisztelt szavazó még a papírját sem képes normálisan bedobni:

- vagy becsúsztatod rendesen te

- vagy szólsz a bizottságnak

A szavazófülkében hagyott lakokat szintén a bizottságnak kellett volna átadnod.

2018. ápr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2013. évi XXXVI. törvény a választási eljárásról


„178. § (1) Ha a szavazásnak nincs akadálya, a szavazatszámláló bizottság a szavazóköri névjegyzék alapján a választópolgár részére átadja a szavazólapot, amelyet a választópolgár jelenlétében a bal felső sarkában bélyegzőlenyomattal lát el, valamint a szavazólap elhelyezésére szolgáló borítékot.”

[link]


Hatályos teljes törvény-szövegek:

[link]

[link]

2018. ápr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!