Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok helyen hallottam, illetve...

Sok helyen hallottam, illetve olvastam, hogy 70% fölötti részvétel esetén, jó esély van a kormányváltásra. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 8. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Azt, hogy álmodik a nyomor :D
2018. ápr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%
Azt, hogy nettó fikció azt feltételezni, hogy azok akik eddig nem mentek szavazni azok mind ellenzéki szavazók.
2018. ápr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 October15 ***** válasza:
86%

2002-ben volt utoljára ilyen magas akkor pedig buktak.

Ez azért van amúgy mert úgy számolnak, hogy a Fidesz propaganda arra tökéletesen alkalmas, hogy mozgósítva tartson de arra nem, hogy új szavazókat vonzzon be. Márpedig sokan vannak akik nem tudtak pártot választani de el akarnak menni -> meg kell őket szólítani. Ha el is mennek a bizonytalanok akkor ők nagyobb valószínűséggel szavaznak ellenzéki jelöltre.


Szerintem ez egy logikus következtetés de bárhogy is legyen a magas részvétel jó dolog.


26F

2018. ápr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Okos szavazással 70% alatt is lehet kormányváltás!
2018. ápr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
Annyi biztos, hogy ma este lesz sírás. A kérdés csak az, hogy melyik oldal fog sírni :) Én szívem szerint a libsi könnyeknek örülnék!
2018. ápr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem most sok olyan mérsékelten fideszes is szavaz, aki mondjuk 2014-ben úgy gondolta, hogy nélküle is simán nyer a fidesz.
2018. ápr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

A biztos szavazók többsége fideszes.

Akiknek jó volt az elmúlt 4-8 év azok biztosan elmennek szavazni.


A bizonytalan szavazóknál arányában kevesebb lehet a fideszes,így minél magasabb a részvétel,annál nagyobb ennek esélye.


De ha nincs is kormányváltás,akkor sem olyan arányban lesznek a fideszesek az országgyűlésben,mint 2014-ben.


Szerintem elsődleges ez a cél,hogy ne legyen olyan az ország,mintha egypártrendszer lenne.

2018. ápr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
A Medián szerint azért nőtt meg a részvételi kedv, mert sikeres volt a falusi Fidesz szavazók mozgósítása. Ha megnézem, pont olyan megyékben nagy az aktivitás (Pest, Komárom, Fejér, Békés stb), amelyek inkább fideszes régiók. Borsodban meg gyenge.
2018. ápr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
"libsi" Fogalmad nincsen a liberális szó jelentéséről, valószínűleg. Egy jobbikos, aki már unja, hogy az összes félművelt libsizik.
2018. ápr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyelőre a részvétel a hagyományosan jobboldali körzetekben magas, a baloldali fellegvárak pedig a lista végén kullognak, franc se tudja mi lesz.
2018. ápr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!