Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik le szeretnék váltani a...

Akik le szeretnék váltani a Fideszt, tényleg jobbat várnak?

Figyelt kérdés

Csak mert őszintén, tényleg nem értek pár dolgot! :)


- Szerintetek más párt nem lopna? Szerintem mindenki lopna, kicsiben olyasmi, mint a torrent, a toll és egyéb hazavitele munkahelyről stb. Illetve ha több beruházás van, több dologból lehet lopni, így látványos. Az MSZP-SZDSZ alatt alig volt beruházás...

Szerintem mindenki lopna.

- Szerintetek 4 év alatt el lehetne indítani egy komoly fejlődést az egészségügy terén? Van miből több fizetést adni az eü dolgozóinak? Egyébként nyugatról is hallani rossz példákat, hosszú várólistákat, hosszú várakozásokat a rendelőkben, sőt, sokkal drágább tb-t (fizetések arányában is drágábbat) vagy épp a tb alig fedez bármit is...

- OK, nem jó a közmunkaprogram. Ti hogyan oldanátok meg a mélyszegény munkanélküliek helyzetét? Ne kelljen dolgozniuk, mégis kapják meg ugyanazt a segélyt?

- Szerintetek 4 év alatt el lehetne indítani valamit a hajléktalanok ügyében?

- Szerintetek van ma, Magyarországon olyan párt, ami kormányra kerülve megreformálná az oktatást? (Ezt szerintem teljesen meg kellene, ez a poroszos rendszer sehova se vezet...)

- Szerintetek 4 év alatt jelentősen javulna a sulik pénzügyi helyzete? Én végigtanultam 6 évet úgy, hogy se szappan, se vécépapír a gimimben, 2 kormány alatt, de nagyrészt MSZP-SZDSZ. Szerintetek ez javulna 4 év alatt?


Migránsok.

- Szerintetek a többi párt nem engedné be őket?

- Szerintetek az EU nem hozna olyan jogszabályt, ami értelmében az adott migráns csak a számára kijelölt országban kaphat ellátást, lakhatást? Szerintetek ebben az esetben a hozzánk érkezők nem lennének rosszabbak/ugyanolyanok, mint a romák?



2018. ápr. 8. 19:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
Persze, hogy jobbat várnak. Azért akarják leváltani.
2018. ápr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%

De ha így gondolod, hogy nem számít melyik párt, akkor miért baj, ha le lennének váltva?


Amúgy a legfontosabb az, hogy azért kell menniük, mert nagyon agresszívan elkezdték leépíteni a demokráciát. Megsemmisíteni az ellenzéki sajtót. A választási rendszert átalakítani. Az ügyészséget a fidsezből irányítani. A rendőrséget politikai ügyekben használni.


Meg persze van mérték a lopásban. Ilyet senki nem csinált korábban, mint Viktor Lőrinccel.

2018. ápr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
8 év alatt nem tudtak javítani az egészségügy helyzetén, nem lett kevesebb a hajléktalan, az oktatás se jobb... Nem megyek végig a pontjaidon, de több esélyt látom rá hogy más párt többet tud tenni 4 év alatt mint a fidesz 8 év alatt tett az országért. Amúgy már komolyan annak is örülnék ha kevesebbet lopnának meg nem lenne ez az egész gyűlölködés.
2018. ápr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
38%

ezeken kívül még a hatalmi arrogancia, pökhendiség ami visszataszító.

ha ebből visszavenne Orbán és csapata, akkor számomra akár elfogadható is lenne

2018. ápr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Most kíváncsi vagyok konkrét kérdéseimre. :)



Egyrészt a bőrömön nem érzem a demokrácia leépítését, mésrészt kimondom, hogy teszek rá, ha jól élek. Márpedig most jól élek.

2018. ápr. 8. 19:14
 6/22 anonim ***** válasza:
74%
Jó neked hogy jól élsz, sajnos az ország nagy része nem mondhatja el ugyanezt.
2018. ápr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%
Én annyira például nem élek jól, az egészségügy is egy kalap szar, az oktatásban még egy darabig részt kell vennem, és 13 évem alatt, amit az iskolapadban töltöttem, le tudom vonni a következtetést: nagyon-nagyon sokat romlott. Sőt, nem kell ahhoz 13 év, elég, ha a gimnáziumi öt évem megnézem... nulladikos korom óta ég és föld a különbség, és sajnos rossz irányba...
2018. ápr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Az ország nagy része semelyik állam esetén nem mondhatja ki, hogy jól él.

Én félretenni tudok, a rezsi alacsony, nagyobb igényeim nincsenek.


Nekem hunyt el közeli rokonom mindkét elmúltnyócévben.

A Fidesz alatt beteg rokonom kapott egy fokkal jobb ellátást.

Szerintem amúgy annyira nem rossz az eü, gond meg van máshol is.

2018. ápr. 8. 19:22
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

Mindenki jobban él nem csak te. Az egész világgazdaság növekedési pályán van.


Csak ha megnézed mi lassabban növekedünk, mint a környező országok.

2018. ápr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
40%

Nyugaton is lopnak, csak ott jut is a népnek és nem néznek hülyének több millió embert.

4 év alatt már kedvező intézkedéseket lehet hozni az egészségügy terén, ebben azok kételkednek akik eddig sem láttak fejlődést, ami érthető is hisz lopták a pénzeket, amit fejlesztésre, munkaerőre kellett volna fordítani.


A bevándorlásról lehetne vitázni, de alig érzel belőle valami a hétköznapokban, a töröktől ugyanúgy meg veszed a gyrost, meg a péksüteményt nem?

Ez az egész átcsapott gyűlölködésbe, uszításba, amire nem is szabad figyelni, ezt csak a nyugdíjasok és pár középkorú nem fogja fel.



A közmunka engem nem érint mert nem lettem csavargó, szakma nélküli gyík rászorul a gereblyézésre, csikk szedésre, szégyen nem szégyen ez a valóság.


orbán szemétségein még Gyurcsány sem bírt felülkerekedni, szóval elég volt a lehúzásból, vállalni kell az újat, ettől pedig csak a fideSS hívei félnek, azért is hallgatnak.

2018. ápr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!