Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet, hogy mindenhol...

Hogy lehet, hogy mindenhol csak anti-fideszes embereket látok, hallok, mégis 60 akárhány százalékkal nyernek?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 9. 08:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%

Itt vagy a valo eletben? Mert nem mindegy :D

Szerintem mindig az ellenzek a hangosabb. Amikor mszp volt akkor is a fideszen belul hangoskodtak azok akik nem birnak magukkal.

Most is ez van. A tobbseg nyugodt es hallgatak. Masreszt egy torzsgyokeres fideszesnek ez (mar elnezest) de nem meglepo eredmeny. Tehat nem politizalunk annyit mint mikor mi akartunk kormanyvaltast.

2018. ápr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
63%

Azért lehet, mert ilyen a választási rendszer. 2,56 millió Fidesz szavazó a 2,72 millió ellenzéki szavazóval szemben. Viszont mivel nem igazán egyenlőek a körzetek, így adódhatott a Fidesznek a kétharmad (van akinek többet ér a szavazata, mint másnak).


Ha innen nézed akkor már reálisabb az eredmény, nem?

2018. ápr. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%

Így van megtervezve a választási rendszer.

Nem beszélve arról, hogy mindenki jórészt a saját köreiben mozog.

2018. ápr. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%

Ezt sokan felvetik, de valójában mi lehet a háttérben? Valószínűleg a számodra komfortos közeg az, ahol veled hasonló véleményen vannak. Értelemszerűen az ismerőseid, barátaid többsége is ezen körből van.


Valószínűleg egy fideszes szavazó is azt mondja, hogy mindenhol fidesszel egyetértő emberekbe botlik.


Ez egyébként teljesen pártfüggetlen dolog.


Amúgy 49%-kal nyertek, nem 60 felettivel.

2018. ápr. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
Hogy lehet ugy felosztani egy korzetet hogy vegul sokkal tobbnek hasson a fideszes? Matematikailag lehetetlen.... persze nem vagyok matematikus.
2018. ápr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%
Ezen én is kiakadtam, itt a gyk.n is mindenki mondta, hogy tuti a kormányváltás, fölényben vagyunk meg minden bizbasz, aztán tess ..
2018. ápr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%

"Hogy lehet ugy felosztani egy korzetet hogy vegul sokkal tobbnek hasson a fideszes? Matematikailag lehetetlen.... persze nem vagyok matematikus."


Úgy hogy gettósítják az ellenzéki szavazók területét, vagy a sajátjukat osztják fel kettőre. Ez nem konkrétan matematikai bűvészkedés, hanem földrajzi, aminek a hatása az egyéni választókerületes mandátumok számában látható.

2018. ápr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
57%

5: Tök egyszerű. Máshol húzzák meg a vonalakat, más mennyiségű, vagy összetételű ember jut egy-egy körzetre. Esetleg összevonnak körzeteket ahol kell.


Zsugorodott a parlament is és ez is jelenleg nekik kedvez.

2018. ápr. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%

Hát igen, egy kalap sz@r a választási rendszerünk:


A választásra jogosultak 70%-a ment el szavazni. Ebből szavazott 66.83% a fideszre. Azaz a választásra jogosultak kb 47%-a szavazott a fideszre, vagyis 53% NEM szavazott rájuk.

Ebből csinálnak ők kétharmados többséget...


Én csak azt nem értem, az a 30%, aki nem szavazott, az mégis hol a pics@ba meresztette a seggét??

2018. ápr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
56%

"Hogy lehet ugy felosztani egy korzetet hogy vegul sokkal tobbnek hasson a fideszes? Matematikailag lehetetlen.... persze nem vagyok matematikus."


Például a nagyobb városokat szétszedik, majd a környező, többnyire jobbos falvakat hozzácsatolják.

Ez jól látható Szegeden, de akár Nyíregyházánál is. Ha megnézed a térképet, elég faramuci határokat sikerült alkotni 2010 után.


Persze nem ezen múlott a választás, de a kétharmad már erősen.

2018. ápr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!