Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lett volna a tegnapi...

Mi lett volna a tegnapi választás eredménye, ha csak az adófizetők szavazhattak volna?

Figyelt kérdés
Tudom, ez így eléggé sarkalatos kérdés, de úgy vélem, hogy pont a dolgozó, adófizető emberek nem értenek egyet a jelenlegi kormánnyal. A levélben szavazók több, mint 90-a a Fideszre szavazott, a 2 millió nyugdíjas és a határon túli magyarok nagy része szintén. 26 éves vagyok, a környezetemben a nyugdíjasokon kívül nem nagyon ismerek fideszeseket. Sajnos a jelenlegi választási rendszer, és a kormány manipulációja miatt lett ekkora a fidesz előnye, amit nagyon igazságtalannak érzek.
2018. ápr. 9. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Az áfa is adó! Azt meg fizeti mindenki.

Ergo ugyanez!

2018. ápr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Mínusz egymillió szavazat a Fidesznek.
2018. ápr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Én 29 éves vagyok, adó fizető fideszes szavazó. A legtöbb barátom is fideszes és még nem vagyunk nyugdíjasok.


Miből gondolják itt sokan, hogy a nyugdíjasok a fideszesek? 10 éve tök homlokegyenest az ellenkezőjét gondoltuk (tekintve pl, hogy a nagymamám is baloldalis).


Hogy jött ez a tendencia?

2018. ápr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

"Hogy jött ez a tendencia?"

Nincs itt semmi logika, nem kell keresni!


Az ellenzék keresi a bűnbakot!

2018. ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
"26 éves vagyok, a környezetemben a nyugdíjasokon kívül nem nagyon ismerek fideszeseket" En is 26 eves vagyok, az en környezetemben meg nagyjabol minden korosztalybol 10 emberböl 8 fideszes, azert 26 eves korodra eljuthattal volna addig, hogy a te ismerettsegi meg barati köröd nem tükrözi aranyosan egy adott tarsadalmi vagy korcsoport partszimpatiajat
2018. ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a SZJAra gondolsz.


Nos akkor Gyurcsány 0% mivel a nyuggerek nem SZJA-znak.

A neoliberális egyetemisták is kiesnek a körből. Szóval kb ugyanez ami a Fideszt és a Jobbikot illeti. A maradékon megosztoztak volna az MSZP és az LMP.

2018. ápr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A határon túliak 1 mandátumot tudnak össze hozni. Nem ezen múlott.

Mifelénk a nyugdíjasok éppen, hogy nagy szoci, DK szavazók, pont a koruk miatt és a nosztalgiázás miatt. Ráadásul elég sok volt bányász él itt, akik meg totál szocik.

Nálunk éppen a fiatal dolgozó felnőttek (nem a 30 évesen még egyetemista mamahotelesek.) szavaznak leginkább a Fideszre.


A választási rendszerről:

A francia vagy angol rendszer szerint a Fidesznek 90%-a lenne kb.. Úgyhogy a mi rendszerünk még sokkal közelebb áll a valósághoz, mint a fejlett nyugati demokráciákban.

2018. ápr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Kisebb eltéréssel ugyanez.

Lehet szidni a határon túliakat, de amíg az ország nagy többségének jó ez ami itt folyik addig ha szavaznak ha nem úgysem várható jobb eredmény.

A külhoniak pont annyira vannak behülyítve mint az itteni vidékiek, ha a helyiek nem imádnák ennyire a bölcs vezírünket, akkor ha 100%-uk szavazna a Fideszre akkor is le lehetne váltani őket.

Ugyanakkor ha a helyiek körében nem lenne ekkora támogatottságuk akkor a külhoniak körében is csökkene / megoszlana.

2018. ápr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

# 2

340 ezer levélszavazó volt összesen, ebből 200 ezer külhoni magyar a továbbiak magyar lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgársággal rendelkezők szerte a világon.

Ha arányokat nézünk nem 200 ezer külhoni magyar van, csak az értelmiségi része nem is regisztrál a szavazásra mert tudja, hogy nem etikus.

2018. ápr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Számítottam a fidesz győzelmére, de örültem volna annak, ha az ellenzék picit megerősödik. A határon túliakkal nincs semmi problémám, örülök neki, hogy ennyire őrzik a hagyományaikat. Egyébkénk multinál dolgozok, az irodáházban kb. ezren vagyunk. Vitáink során többnyire arra jutottunk, hogy erősíteni kell az ellenzéket, akár taktikai szavazás árán is. Szeretem ezt az országot, nem fogok emiatt külföldre költözni. Csupan bosszant, hogy sok szavazót a megfélemlítésekkel és a manipulációjukkal tudtak megvenni.
2018. ápr. 9. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!