Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem érzitek úgy, hogy sok...

Nem érzitek úgy, hogy sok ember nem vállalja a felelősséget a saját életéért, ezért mindig valaki mást hibáztat, jelen esetben a FIDESZ-t?

Figyelt kérdés

Úgy ahogy a FIDESZ azért, hogy elterelje az ország problémáiról a figyelmet, ellenségképeket gyárt (pl Soros), ugyanúgy a sok panaszkodó ember ahelyett, hogy dolgozna a saját életén, hogy jobban menjen a szekér, a kormányt hibáztatja állandóan.


Nem vagyok FIDESZ-es, nagyon sok dolog irritál velük kapcsolatban, nem örülök a 2/3-nak, bár kormányváltást se szerettem volna, mert gyűlölöm az MSZP-t, a DK-t, nem hiszek egyáltalán a Jobbik-ban, és az LMP-t se szeretem. Annak örültem volna a legjobban, ha az ellenzéki pártok együttvéve kb ugyanannyi (vagy egy nagyon kicsivel több) mandátumot szereztek volna, mint a FIDESZ, viszont attól, hogy nem így történt, még nem sírok és panaszkodok, hogy húzok ki külföldre, nem írok ki olyanokat facebook-ra, hogy "nemzeti gyásznap" meg hasonlók.


Szerintem az egyik nagy hiba az, hogy a pártok túlzásba viszik az ígérgetéseket. Megígérnek minden jó dolgot, a FIDESZ is ígérte amíg nem volt hatalmon, hogy az embereknek szimpatikus legyen, most az ellenzéki pártok ígérik, úgy se tartanák be ha nyernének, jobb is hogy nem nyertek (főleg a Jobbik meg a DK fletóval az élen), na mindegy. A lényeg, hogy nagyon szép dolgokat ígérnek a pártok, ez mindig így megy, de valamiért a magyar ember annyira naív, hogy ezeket túl komolyan veszi. Szinte már elvárják, hogy az állam csináljon nekik karriert, az oktatást fejlesztenék olyanok, akik fél órát nem tanultak még életükben, stb... A másik kedvencem, mikor Orbánt kommunista diktátorokhoz hasonlítják olyanok, akik nem éltek kommunizmusban (Kádárt hagyjuk, mert az nem is volt igazi kemény kommunizmus, de más országokban volt sokkal rosszabb is). Én sem éltem kommunizmusban, nem is hasonlítok senkit komcsi vezérekhez. Az tény, hogy bebiztosították maguknak a hatalmat, de azért milyen jó dolgunk van, lehet bulizni, lehet disznót vágni, van internet, lehet tanulni, vannak lehetőségek. Hátrányba kerülhetsz, ha kormányellenes vagy, ez engem is nagyon zavar, de mégse fog elvinni a fekete kocsi, szidhatod a FIDESZ-t facebook-on, gyk-n, stb..


Persze lehetne jobb is, de szerintem itt nem csak politikai változás kellene, hanem a panaszkodóknak egy pszichológus, vagy lehet még jobb lenne, ha egy pár napig kipróbálnák milyen valóban rossz körülmények között élni. Utána biztos pozitívabban látnák a dolgokat, és meg látnák a jó lehetőségeket még a sz.rban is.


Én is fiatal vagyok, és megint mondom, nem szeretem a FIDESZ-t (még mielőtt elkezdi valaki mondani) se, meg a többit se, de szerintem egy kicsit elkényeztetett ez a generáció, sokan másoktól várják el a segítséget, ha valami nem jön össze, akkor meg inkább elfutnak, ergo nem megoldani akarják a problémájukat önerőből, hanem elfutnak előle, vagy a politikusoktól várják el, hogy megoldjanak mindent.


A másik dolog, hogy sokan csalásról beszélnek. Arra alapozzák, hogy a legtöbb ismerősük utálja a FIDESZ-t. Lehet volt csalás, nem tudom, de ha annyian utálják a FIDESZ-t, hogy nem jönnek össze nagyobb tüntetések, amiken többen vannak, mint pl Orbán ünnepi/évértékelő beszédein. Mégsem utálják olyan sokan, vagy nem utálják eléggé? Vannak ilyen-olyan tüntetések, de Gyurcsány idejében azért durvább volt egy kicsit.


Én is szívesen kimennék külföldre, de nem azért mert itthon olyan rosszak a lehetőségeim, meg olyan rossz az élet (pedig csak középosztálybeli vagyok), hanem egyrészt kalandvágyból, másrészt azért, mert irritál a sok panaszkodó, életképtelen ember, aki azt hiszi, hogy mindenkinél jobban ért a dolgokhoz, pl a politikához, focihoz, stb... Teli van ilyennel az ország, aki ha nem pont ugyanazt gondolog, mint ő, akkor hülyének néz, semmiben vesz, és kioktat, hogy az nem úgy van, mert te biztos infoból tudod hogy van. Mondjuk ilyenkor szidom magam, hogy minek olvasom el, amit a sok okos írogat a facebook-on, minek nézek politikáról szóló videókat, stb... amikor hasznosabban is tölthetném az időt, dolgozhatnék azon, hogy jobban éljek, és örülhetnék, hogy milyen jó nekem, hogy az életemet fejlesztem úgymond, míg a sok birka szidja egymást facebook-on, meg gyk-n. Na, pl ezt a kérdést is kár volt kiírni, csak az időmet vesztegetem, úgyse győzök meg ezzel senkit, max azt érem el, hogy valaki szidni fog, valaki egyetért, de a vélemények úgyse változnak, az hogy leírom a véleményem, nem fog semelyik panaszkodóból életrevaló embert csinálni.


Na megyek is, elnézést a helyesírási, fogalmazási hibákért, annyit írtam, hogy nincs kedvem átnézni az egészet.



2018. ápr. 9. 18:50
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Hát ilyen is van sajnos, csak bemásoltam, nem én írtam a választ. De olyanok is panaszkodnak, akiknek nem kéne...
2018. ápr. 10. 01:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!