Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez létezik, vagy létezik még?...

Ez létezik, vagy létezik még? Ha igen, hogyan találjak egy ilyen gyűjtőt? Legújabb ezerforintos?

Figyelt kérdés

Szóval olvastam tízensok órája egy cikket a 2018. márciusban bevezetett ezresekről, mert eredetileg arra voltam kíváncsi, hogy a korábbi ezresek meddig maradnak forgalomban. És ekkor véletlenül megláttam valami mást is, miszerint két esetben sokat érhet valakiknek pár db új ezres. (a cikk még márc-ban megjelent)


Az egyik eset ha alacsony a sorszáma (de persze azt is hozzátették, hogy az első x=sok db-ot direkt e célra magánál tartja az MNB, őtőlük vásárolja meg az ezt gyűjtő és ne tőlem/bárkitől xD), a másik az, ha van két olyan új ezresed, amelyek sorszáma egymást követi.


Nálam a 2. feltétel stimmel, sőt ez nemcsak 2-re hanem 4db-ra igaz, szóval van egy 4-es sorozatom (DA XXXXXX2, DA XXXXXX3, DA XXXXXX4 és DA XXXXXX5), honnan tudhatom meg, hogy ezeket ki kéri? (vagy hogy egyáltalán valóban van-e ilyen h emiatt ad egy gyűjtő db-jáért 1xyz Ft-ot [vagy hogy van-e még mindig így kb egyhavi csúszással])

Ha a cikk igazat írt, akkor a közelmúltban tényleg volt ilyen lehetőség, hogy a szebb bankjegyedtől megválásért cserébe kicsit több névértéket kapsz vissza. Hátha még nem telt el sok idő, még ismerek is olyan embert a saját környékemen, akinek még a kezében se volt hollós ezres.


(a kérdés célja nem trollvadászat)



2018. ápr. 10. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:

DA xxxxxx2.

Az első sorozat első eleme AA xxxxxx1. Ez még tényleg érhet valamit.

De a te 4 db ezresed előtt kiadtak már kb 24*24*24*9999999 darabot.

2018. ápr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
meg kellett próbálni xD de áh, ugyan miért pont nekem lenne szerencsém -.-
2018. ápr. 11. 06:24
 3/7 A kérdező kommentje:

Az enyémek valamit érésére tényleg nuku remény? Még a korábbi címletekből sem volt sose a kezemben AA kezdetű! Ha volt is valaha Ax kezdetű, akkor az közel járhatott a B-hez, ja és akkor sem volt nálam egyszerre több olyan ami még egymás után is jön.

És amint írtam, legalábbis úgy olvastam, hogy a legkorábbiakat eleve miért is adta volna ki a MNB a szimpla usereknek? Tehát max kb akkora eséllyel került volna hozzám akár 1etlen olyan bankó is, amit az első írt, mint egy sokat nyerő kaparósjegy.

De OK, t.f.h. valakinek van valóban nagyon koraija és t.f.h. már az összes ilyeneket felvásárolták és már nincs is gyűjtés mert már Duna rekesztve belőlük. DE egy idő után elrongyolódnak majd az ilyen db-ok az enyémek meg kicsit újabbak és évek múlva se lesznek rongyosak mert végszükségre elzártam őket. Később se lehetnek jók vajon?

2018. ápr. 11. 10:21
 4/7 A kérdező kommentje:

és ropogósak, mint amik tényleg nagyon újak xD (mert valóban azok is)

lehet h az első bankónyomtatás óta a sokadik db-okról van szó, de egyrészt pont azoknak a db-oknak a kinyomása óta még alig telt el idő (na jó, pár nap, 2-án kaptam őket xD), másrészt természetesen óvom az állapotukat

2018. ápr. 12. 13:46
 5/7 A kérdező kommentje:

Első, nézd csak meg, a cikkben lévő képeken is DA van (de a sok 0 miatt biztos csak minta, de attól még DA-t írtak rá és nem D előtti betűket) xD

akkor ezt vehetem úgy h akár a DA 0000001 akár az első olyan is lehetett ami átlagemberi kézbe került? (nekem amúgy 8-as az első számjegy)

2018. ápr. 12. 22:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Inkább azt mondom nem tudom.
2018. ápr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ebayon írj ki licitet minimális árral, külföldről kaphatsz ajánlatot az alapértéken felül.
2018. jún. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!