Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is így éreztek a mostani...

Ti is így éreztek a mostani politikai helyzettel?

Figyelt kérdés
Éveken keresztül arra vártam, hogy végre mikor érjük el a nyugati életszínvonalat. 2010-ben még bizakodtam. Aztán most ez a 2/3 totál megfordította az irányt, és ismét megyünk vissza 30 évvel ezelőttre. Ti is így voltatok ezzel?
2018. ápr. 11. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy nem érjük el a "nyugati színvonalat" az abszolút pártfüggetlen.

Távol áll tőlem bármilyen nemű politikai megnyilvánulás bármelyik irányba, de ez sajnos így van.

2018. ápr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Igen.

Most a késő-kádári korból visszajutottunk a kora-kádári korba.

Innen már csak a Rákosi irányába lehet visszafejlődni.

2018. ápr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Inkább egy fajta modern feudalizmusba haladunk.
2018. ápr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
Egyáltalán nem. Nem élünk úgy, mint a nyugat, de jobban élünk, mint tettük azt 15 éve mondjuk.
2018. ápr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
tényleg? jobban élünk? az EU-ban az ötödik legolcsóbb munkaerő a miénk. Csehország, Szlovákia, Szlovénia, Lengyelország leelőzött minket. Szégyen.
2018. ápr. 11. 18:31
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem.

Mit vártál 2010-ben?

Amikor majdnem csődbe ment az ország, csak egy imf gigahitellel tudta Bajnai elkerülni - ami hitel kétszer akkora volt, mint amennyiből Paks II fel fog épülni?

Amikor 2009-ben belebukott gyurcsány a rossz kormányzásba, a romló gazdaságba?

Mit vártál a devizaválság kellős közepén, 10,5%-os munkanlküliségnél, eladósodottságnál?


Tényleg azt hitted, hogy a fidesz-t megválasztják és 8 év alatt téged és az országot el tud juttatni a nyugati életszinvonalra?

Hogyan lehetett volna erre bárki képes abból a helyzetből?


Miért csalódás neked az, hogy "csak" kihozták az országot a gazdasági csődből, elkerülve azt, ahová az akkor velünk egy szinten levő görögök utána kerültek?

Miért csalódás neked az, hogy mostanra az átlagbér a másfélszeresére tudott emelkedni alacsony infláció mellett?

Mit vártál volna jónak ettől a kormánytól, ha a korábbi a 2004-es eu-s csatlakozásunk után, a 2002-ben átvett sikeres országgal csak a válságba tudott bevinni minket????


Tényleg azt hitted, hogy majd csoda fog történn és nem kell sokáig és sokat küzdeni ahhoz, hogy legalább azt a szintet el tudjuk érni, ahol 2002-ben voltunk????


Hát akkor nem csodálom, hogy most így érzel.


De azt nem érem, miért gondolog, hogy most hírtelen rosszabb lesz?

2018. ápr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem voltak reálisak a várakozásaid.Nem kormányfüggő,évtizedekkel vagyunk lemaradva a nyugati világtól.Jól emlékszem,hogy 1990-ben is azt mondták a politikusok,hogy pár év alatt felzárkózunk a nyugathoz,de ez nem volt valós dolog.Én 1988-ban nettó 6 ezer forintot kerestem,ma 150-160 ezret,csak egy picivel ér többet reálértékben.Szóval én már 30 éve várom a felzárkózást,de az én életemben már nem jön el.
2018. ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Van aki jobban él...ezek a fideszhez közelállók és nyilván ők csalások árán...és van a többség az ugymond rabszolga...itt hamarosan fegyverek fognak ropogni ezt jobb ha mindenki tudja
2018. ápr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam a környezetemben, h az átlag családok azért jobban élnek mint 8 éve.
2018. ápr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!