Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valóban csalt a fidesz...

Ha valóban csalt a fidesz pont a rezsibisztosnak nem intéznek egyéni mandátumot?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 11. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Miért kene neki egyéni, ha aludtam második?
2018. ápr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés ez a csalás. Az ellenzéki politikusoknak az is a dolguk, hogy a csüggedt szavazótábort kicsit lelkesítsék, ezért nem vetem meg, ha valós problémákat erőteljesen eltúloznak. A fidesz sem volt különb, ő is hatalmas csalásról beszélt az elbukott választások után, ahogy az akkori fideszes média is gyártotta a vadabbnál vadabb elméleteket.


Az viszont tagadhatatlan, hogy voltak választási anomáliák, például miként kaphatott egy ismeretlen párt sok szavazatot, amíg egy ismert ellenzéki párt nullát. Nem feltételezek semmi rosszat, egyszerűen fáradtság miatt, figyelmetlenségből elírták.


A csalást én sokkal inkább más dolgokban látom. Például miként indulhatott több kamupárt, mint valódi? Hogy gyűjtötték össze az induláshoz szükséges aláírásoka? Milyen központi adatbázisból kapták ehhez a neveket?


Mennyire lehet tisztességes választás, ahol a "közmédia" összesen 5-5 percet biztosít kampány során az ellenzéki szereplőknek, míg a kormányoldal folyamatosan szerephez jut?


Még sorolhatnánk az eredményeket erősen torzító hatásokat. Ezek szerintem sokkal inkább esnek csalás kategóriájába, mint néhány rossz helyre írt szavazat.

2018. ápr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!