Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen beletörődöm...

Miért ilyen beletörődöm hozzáállásúak manapsága az értelmiséginek mondható fiatalok?

Figyelt kérdés
A minap, meg korábban is beszélgettem néhány barátnőmmel a választásokról, hiába próbáljuk kikerülni a témákt, valahogy mindig belefutunk, mert nem azonos állásponton vagyunk. Ők a mostani rendszert támogatják, azon az alapon, hogy nem mondhatjuk el, hogy rosszul élünk, és nem értik az örök károgókat, mert hiába érveltem az oktatás és egészségügy helyzetével, csak annyit hangoztatnak, hogy mert a tanárok bérét is emelték, nem egyet tudnak aki 250 körül keres, és hogy ennyiből jól élnek, az eü-ről annyit mondanak, hogy van Svájci ismerős aki inkább hazajön, mert egyrészt ott drágább mint itthon és ugyanannyit kell várni. Hangoztatják azt is, hogy mennyire jó ez a migráció ellenesség, mert Németországban is van ismerősük, aki szerint az az ország élhetetlen a migránsok miatt. Szóba került a 22 éves Luca levele, akivel elvileg együtt kellene érezniük, ehelyett, ha valaki valamit el akart érni az életben, akkor plusz munkákkal elérte, és hogy ennyi idősen nem egyből az álmot kell kergetni, hanem meg kell érte dolgozni sb. Erre mit tudnátok mondani?

2018. ápr. 12. 08:28
 1/3 A kérdező kommentje:
És azt kifelejtettem, hogy az értelmiségi = orvostanhallgató
2018. ápr. 12. 08:30
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert ez is mint minden más, nem fekete és fehér. A Fidesznek valóban vannak nagyon jó intézkedései, de vannak nagyon rosszak is. Meg kell találni az egyensúlyt. Soha nem lesz olyan párt, ami az emberek minden igényét kielégíti, mindig lesznek olyanok akik lázonganak, bárki is lesz hatalmon, és mindig lesznek olyanok, akik vakon bíznak abban a kormányban ami hatalmon van, bármit is csináljon. Nekem vannak nagyon értelmes Fideszes értelmiségi ismerőseim, ők a gazdasági előnyeit nézik, nem érdekli őket Soros, se a migránsok. Ki kell szűrni a hülyeségeket, meglátni a jót mindenben... Még ha nehéz is.
2018. ápr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
"oktatás és egészségügy helyzetével, " Meseld el milyen az oktatas es az egeszsegügy helyzete?
2018. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!