Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki számít ma Magyarországon...

Ki számít ma Magyarországon értelmiséginek, polgárnak és munkásnak?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy nem lehet egyértelműen elválasztani ezeket. Munkásnak mondjuk-e a mérnököt, hiszen iskolát végzett? Ámde gyárban dolgozik, a munkások között. És az orvos minek számít? A szolgáltató ipari dolgozók? A tanárok, tűzoltók, rendőrök, ápolók, mentősök, köztisztviselők?


Ki számít ma Magyarországon értelmiséginek, polgárnak és munkásnak?


2017. máj. 9. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:
65%

Ugyanazok, akik máshol is.

Értelmiség: akiknek diplomája van.

Polgár: a szakemberek, kiskereskedők, kisvállalkozók, kisparasztok.

Munkás: aki kétkezi munkát végez.

2017. máj. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezek az én szememben nem diszjunkt halmazok.

Polgár mindenki, akinek szavazati joga van. Munkás az, aki beosztott, tehát ha mérnök és nem vállalkozó, meg nem menedzser, akkor ő is. Az értelmiségi meg nagyon szubjektív fogalom, én inkább nem szeretem használni, mert konkrétan dipolmához kötni nem szeretem, mert nekem van, de nem sorolnám magamat bele, míg sok diploma nélküli, de nálam értelmesebb, illetve komolyabb agymunkát igénylő munkát végző embert igen.

2017. máj. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!