Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok a magyarok, akik külföldö...

Azok a magyarok, akik külföldön élnek, miért mentek el?

Figyelt kérdés

Természetesen nem a székelyekre, ukrajnai, horvátországi vagy épp szlovákiai magyarokra gondolok, hanem azokra akik kivándoroltak.

Mikor és mi vett rá titeket hogy kimenjetek? Megbántátok?



2018. ápr. 12. 08:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
kalandvágy
2018. ápr. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
megélhetési kalandvágy
2018. ápr. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kalandvágy, emellett elegem lett az otthoni közhangulatból, abból, ahogy mindkét politikai oldal befolyásolja az embereket. Szerencsére (?) a végzettségemmel otthon is el tudtam volna helyezkedni, szóval ezzel nem lett volna problémám Magyarországon sem. Most egy éve vagyok kint, nem bántam meg egy pillanatra sem, a jelenlegi állapotokat látva nem is tervezek visszamenni.
2018. ápr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Normális élet.
2018. ápr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerettem volna javitani a latokörömet es fejleszteni a nyelvtudasomat elsösorban, es az is hozzasegitett, a döntesemhez, hogy 2008ban mentem ki, amikor egy "böszme" volt Magyarorszag miniszterelnöke. Nem bantam meg jol erzem magam külföldön.
2018. ápr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

A pénzért mi másért.

Meg hogy itt egy melóhelyen nem kezelnek utolsó,xaros proliként. Most hogy nyert a fidesz a korrupt,pofátlanság meg jobban fel fog pörögni.úgyhogy jó darabig nem lesz hazaköltözés. Na mindegy is.oda én már nem adózok.

2018. ápr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nagynéném azért, mert 2 éves babaként kivitték 56 után. A család a megtorlások elől menekült Németországba. A nagynéném most már kint tanult, dolgozik orvosként és pár hónapja költözött haza Magyarországra, mert ezt vallja hazájának.

Ilyen is van. Csak azért írom.

2018. ápr. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mindig is volt bennem egy mehetnék, hogy mást is lássak a világból mint MO és ne csak mint turista. A mostani a 3ik EUs ország ahol élek, most már viszont sokkal közelebb MO-hoz, bármikor haza tudok ugrani. És persze a pénz is szempont, otthoni fizuból teljesen más színvonalon tudnék élni, nagyon lassan jutva 1ről a 2re.
2018. ápr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Thillmin válasza:
Én magam ugyan itthon élek, de bátorkodom nyilatkozni néhány barátom/ismerősöm nevében. Egy kétgyermekes család kevés ill. kedvezőtlen munkalehetőség miatt költözött ki Ausztráliába. Az apuka banki dolgozó (volt?). Egy végzettség nélküli hölgy ismerősöm hasonló okból él a szigetországban. Egy férfi ismerősöm elégedetlen a hazai helyzettel, ezért Ausztriában dolgozott egy ideig, de most itthon van. Egy másik hölgy ismerősöm egy brit pasit vett el. Egy harmadik hölgy ismerősöm pedig Franciaországban él, azt hiszem eleve erre vágyott. Egy ismert magyar énekesnővel is van némi kapcsolatom. Ő azért él Ausztriában, mert a férje az ott lévő vállalkozását bővítette, és a távvezérlés megoldhatatlanná vált. Lényegében a vállalkozás vezetése végett ment. Elégedett az ottani életével. Uff.
2018. ápr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
kevesebb munkaval sokkal jobban akartam elni. sikerult. eletunk legjobb dontese volt. 1987 ben leptunk le meg a Kadar rendszer idejen. ennek koszonhetoen politikai menedekjogot kaptunk es az eleg sok elonnyel jart.
2018. ápr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!