Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek, hogyan éltétek...

Ellenzékiek, hogyan éltétek meg a választásokat? Valóban "előre ittatok a megve bőrére"?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam és hallottam, hogy pár embernek letargikus szembesülés volt a választás a valósággal. Nem akarták elhinni hogy a legtöbb ember másképp gondolkozik, mint ők. Hallani olyanról, hogy be volt hűtve a legdrágább pezsgő és sírás lett a vége. Hogy férfiak sírtak. Meg hogy nem tudtak ezért menni hétfőn dolgozni. Nálam a szomszéd őrjöngött éjjel és fent volt egész éjszaka.



Valóban ilyen nehéz volt aznap este neked is?


2018. ápr. 12. 13:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem. Már előző nap megirtam ismerősöknek, hogy marad a 2/3. És hogy már csak 12 évig uralkodik a fidesz
2018. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
53%

Elég ostoba volt az, aki azt hitte, hogy a Fidesz leváltható. Én 70-75% tettem a lehetséges eredményüket, mégis csak 67 lett belőle.

De nem volt olyan opció, hogy megy a Fidesz. Ha 2/3-os többséget szereznek, akkor gyorsan haladnak majd a diktatúra felé, ha csak abszolút többség, akkor lassabban, ha pedig csak egyszerű többség, akkor fél év alatt szétzilálják a fideszes államapparátussal az ellenzéki koalíciót és újabb választást írnak ki, amin a Fidesz 2/3-os fölénnyel ismét győz, mert az emberek káosz helyett a rendre vágynak.

2018. ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%
Senki sem ivott semmire! Az ember próbálja tartani a lelket másokban azért mondja hogy "győzni fogunk" lelke mélyén tudja hogy nem sok esély van tekintve az előzményeket!
2018. ápr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
36%
Ez nem vaság. A valóság a csalás.
2018. ápr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
34%
Én az LMPre szavaztam és választási győzelemre készültem, Dettike nagyon meggyőző volt. Amikor megtudtam hogy az LMP nemhogy nem nyert de még a parlamentbe is alig jutott be sírtam. Életembe először sírtam mégca szüleim temetésén se éreztem ekkora kínt. A hajamat tépkedtem, törtem zúztam a lakásba teljesen lesokkolt. Aztán idegességembe autóba ültem de balesetet szenvedtem, azóta tolószékes vagyok, sőt a házamat is elvesztettem. Most hajléktalanként élek és koldulok egy szál tolószékben. Köszönöm te szemét Fidesz!
2018. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
57%

Igazából a reménytelenség szállt el, és elöjött, az érzés, hogy most már biztos, hogy csak rosszabb lesz.


Habár én külföldön élek már 11 éve, de sokszor eljátszunk a gondolattal, hogy Mo-ra vissza költözzünk.

De Mo-n a legnagyobb probléma(mint minden országban aki gazdaságilag közd) a korrupció. Talán ami nagyon szomorú Mo-ban, hogy Mo-n nyilt korrupció van. Vagy is tudott és bizonyított milliárdos lopások, de ez senkit nem érdekel. A köznép legyint erre.


11 év óta Mo-n a köznép nem fejlödött. Lehet vannak csinos plazak, lehet vannak felújított polgármesteri hivatalok, lehet a bank épülete a belvárosban szépen csillog, lehet kaptak az iskolák okostáblát, lehet néhány föút fel van újjítva, lehet vannak új szobork.

DE ami NINCSEN az a köznép jobb léte. Miböl látom? Nyugatmagyarországon 2 órát autoztunk mot Húsvétkor a rokonokhoz. Ès azt kell látnom, hogy az utak mellett, és jobban benézve a falvakba, kisvárosokba ugyan azok a házak állnak, lepukkant állapotba. Talán 20 házból 1!!! házra volt a tulajnak pénze felújjítani. Székesfehér "elitnek" nevezett legkedveltebb negyedében egy úton 20 házból 1 volt felújjítva. Ezek a házak 60-90-es évekig épültek és azóta senkinek nem volt pénze újjitani. Ezek a mellékutak iszonyat rosszul járhatóak...


Ha Németországban végig mész egy vidéki helyen szinte minden ház újjítgatva van. 5-10 évente a tulajoknak összegyülik annyi pénzük, hogy tetöt cserélnek, ablakot cserélnek, szigetelnek stb...


Vagy is számomra egy fejlödés ott látszik, hogy az átlag polgár képes-e össze gyüjtögetni több millió Ft-t néhány évente egy egy felújjításra. Vagy is mikor egy dunántulli falu föutcáján végig megyek akkor 20 házból 15-n látszik a feljödés , az újjítás. Ezzel szemben 20 házból 1-en látszik. Na ez a szomorú.


Ès nem nem lesz jobb ezek után sem mert a nyilt korrupció megengedett és senkit nem érdekel, csak a lényeg, hogy szélmalom harcot vívjunk a migránsok ellen.

2018. ápr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%

Nem ittam előre a medve bőrére, több kérdésnél leírtam itt április 7-én, hogy minden közvéleménykutató egybehangzóan sima Fidesz-győzelmet hozott, és nem értettem az Orbánt búcsúztató kommenteket.


Ezzel együtt engem is nagyon elkeserített, hogy ekkora részvétel mellett is ennyien szavaztak a Fideszre. Innentől kezdve nem lesznek illúzióim az ország lakosságával kapcsolatban.

2018. ápr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
32%
Az ellenzék várakozásait felülmúlta az eredmény. Arra senki nem kalkulált, hogy Magyarországon választási csalás előfordulhat.
2018. ápr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%

Azért eléggé jól látható volt a Fidesz győzelem, ha a kétharmad nem is annyira, de valahol az is benne volt a levegőben, nem lehetett kizárni, pláne hogy a Medián is azt jósolta. Bár őszintén szólva én arra számítottam, hogy az utóbbi időben csökkent a Fidesz népszerűsége, mert vérfideszes emberkéktől is hallottam elégedetlenkedő hangokat. Listán 38%-ra lőttem be a Fideszt (a részvételt pedig 68%-ra). Tavaly ilyenkor 44%-ot mondtam volna. Ezzel ellentétben pont, hogy növekedett a népszerűségük az utóbbi időben.

Nem vagyok meglepődve, és akkor sem lennék meglepődve, ha még 8-16 évig a Fidesz lenne hatalmon. Lehet, hogy történt választási csalás, nincs kizárva, sőt. De mindenfajta évközi előzetes felmérés Fidesz-többséget jósolt, igazán nincs min meglepődni.

2018. ápr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

6-os, én angoloknál élek 12 éve. Nos angolok 70 éve nem újították fel a rozoga, penészes házaikat.


És olyan sincs, hogy havi minimélbér. Olyan szerződések vannak, hogy nem garantál munkát, így hiába van állásod, hiába £7.83 a minimum órabér, lehet, hogy csak 25 órát kapsz egy hónapra.

2018. ápr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!