Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivel annyian mondják gyűlölet...

Pro Patria kérdése:

Mivel annyian mondják gyűlöletkeltőnek, rasszistának az illegális migráció elutasítását, rapdal pörög róla, hogy milyen rossz elítélőnek lenni a migránsokkal, mert másik faluban már mi is azokká leszünk, Puskás Öcsi is az volt - ez tisztázza a képet?

Figyelt kérdés

Az Amerika Huangjai egyik epizódjából (se3 ep4) emeltem ki ezt a párbeszédet, amikor a kínai bevándorlókként jelenlévő férj és feleség vitatkoznak az új törvénytervezet ellen:


- De ez a javaslat bevándorlásellenes.

- Na és?

- Te bevándorló vagy.

- Legális bevándorló vagyok. Szabályosan csináltam, bevándorlási eljárásban, kivártam a soromat, nem játszottam ki a törvényt... ez a becsületességről szól.


Ennyi.


Bevándorolni most is lehet. Nyitva vannak a határátkelők, léteznek a tranzitzónák. Lehet regisztrálni, és menekültjogi státuszra igényt kérni. Amire a válasz eddig az volt a nagyonjóltájékozott (index, HVG, de helyszíni ismeret nélkül) fórumozók között, hogy "szándékosan nem végzik a folyamatot", direkt nem engednek be egy-két embernél többet, többszázakat váratnak hetekig, hónapikig, hogy ne kelljen eleget tenni ennek, csak "látszólag" - majd mikor kiderült, hogy már több mint ezer szabályos kérelmet elbíráltak, az vált hirtelen a hiszti tárgyává, hogy "közben meg mégis beengedték". Senki nem beszélt hivatalos szinten arról, hogy a határ lezárt lenne. A kerítést átvágó, ujjlenyomatot leadását megtagadó illegális határátlépés ellen szól az őrizet. És ennyi.

Ezt olyan nehéz megérteni? Ennyire nem képesek a rációt megtalálni az emberek? Szándékosan keresik a megvetni valót, ha pedig az addigi kritika és a valóság között éles választóvonal áll fel, inkább a kritikát alakítják át, de nem engednek el belőle? Vagy csupán arról szól, hogy ha az ellenpólus A-t mond, akkor a másik félnek muszáj B-t?


2018. ápr. 12. 22:25
 1/4 provokatorvagyok ***** válasza:
34%

Azért ugye tudjuk, hogy rengeteg kínai családegyesítéssel -kamuházasság-, menekült kérelemmel stb érkezik.


A lényeg. Amikor Szíriában a házadat bombázzák, ahol a gyerekeid vannak, vagy éppen az utcán járőrözve vaktában lőnek emberekre, akkor senkinek sem azon jár az esze, hogy hogyan fog besétálni a követségre, papírokat kitölteni, és évekig várni a sorára. Persze vannak akik kijátsszák a rendszert de pont őket kellene kiszűrni és hazazavarni.

2018. ápr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem kell a szír háborús menekültnek nagykövetségre mennie. Bőven elég, ha a legális, nyitott, hivatalos határátkelő ponton lép be, és nem a kerítést vágja át.

Vagy épp nem tagadja meg az ujjlenyomatos regisztrációt. (Mert ugyebár, a menekültkérelem oda vonatkozik, ahol regisztrálják, én onnantól kezdve Ausztriába, Németországba már nem mehet tovább.)


Arra is emlékszünk, amikor halomban voltak az eldobált, széttépett útlevelek a Schengenhez érve.

Ez az egész nem szól másról, csak a törvényesség betartatásáról.

2018. ápr. 12. 22:55
 3/4 anonim ***** válasza:
35%
Nem, kérdező, ez arról szól, hogy a fidesz a migránsokkal riogat, és magát állítja be egyedüli mentsvárnak. És láss csodát, kb. kétmillió magyarnál ez be is jön! A többi félmillióról elhiszem, hogy azért szavaz a fideszre, mert jól jár az egykulcsos adóval meg az adókedvezménnyel.
2018. ápr. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ilyenek egyszerűen ostobák, és szánalmasak!
2018. ápr. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!