Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a Fidesz hogy...

Szerintetek a Fidesz hogy szeretné elérni a demográfiai fordulatot?

Figyelt kérdés

Végre a kormány is belátta, hogy a népességcsökkenés politikától független veszélyt jelent az országra.

De ez ennél azért nagyobb falat.

Ez nem csak Magyarország problémája, csak mi a listavezetők között vagyunk ebben.

A problémák a következők:

- a régióban szegényebb az ország ahonnan nem túl nehéz elvándorolni

- a 3 gyerekhez szükséges körülmények megteremtése nem egyszerű

- a XXI. század fejlett országaiban népszerűtlen 1-2 gyereknél többet vállalni


Szerintem ehhez nem lesz elég néhány erzsébet utalvány.



2018. ápr. 12. 22:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
63%
Persze, akár 8 millióért is kapsz családi házat Csajága Röcsögén, ahol 100km-es körzetben nincs semmi munkalehetőség.
2018. ápr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%
Csajága Röcsögén max 2milla de találsz olcsóbban is. 8milláért már nagyon jó helyeken kapsz házat. Persze kinek mi a jó. De én se Pesten se annak 10km-es körzetében nem élnék.
2018. ápr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
73%

"Csajága Röcsögén max 2milla de találsz olcsóbban is. 8milláért már nagyon jó helyeken kapsz házat. Persze kinek mi a jó. De én se Pesten se annak 10km-es körzetében nem élnék."


Miskolcon a külvárosban egy 2 szobás lakást lehet ennyiért venni,nem a legjobb környéken.

Hová mész te abba 3 gyerekkel?

2018. ápr. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Az elszálló ingatlanárak nem kedveznek a családalapításnak. Itt Szegeden egy 3 szobás panel 14-17 millió között van környéktől és állapottól függően, míg téglában 18-23 között mozognak az árak általában.

Egy három gyerekes családnak ez a 3 szoba is épp hogy csak elég, jobb és kényelmesebb a 4-5 szoba, azok viszont már 25-27 milliónál kezdődnek. A fizetések nem nőttek olyan ütemben, mint a lakásárak, a lakáshitel jelenleg olcsó, de a kamatok növekedésnek indulnak 1,5-2 éven belül. Kérdés, hogy jövőre marad-e 5% az áfa új építésű lakásoknál. Ha a kormány nem teszi rendbe az albérletpiacot, akkor komoly lakhatási válság alakulhat ki a 2020-as évek elején...


Egyébként a TFR jelentősen nőtt 2011 és 2017 között, de elképzelhető hogy idén lesz egy stagnálás, pont az elégtelen lakhatási gondok miatt. 1.23-as arányszám 1.50-re nőtt, 2.1-nek kellene lennie, ha maradna ez az ütem 2040-re érnénk csak el. Amúgy Németben 1.60 ez az arány, Csehországban 1.67, pedig előbbiben jóval magasabb az életszínvonal..

2018. ápr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Igen, itt az előttem szólónak igaza van. Nem akarnak dolgozni a fiatalok. A rokonsági körömben a 30 év alattiak egyike sem dolgozik. Tartja a szülő és nagyszülő.


Nekem van egy 6 éves unokaöcsém. Ha pl. gyűjtök pénzt öregkoromra, agyonver majd, ahogy a híradásokban van. Mert nem megy el dolgozni, hanem jobb agyonverni a nagybácsit 2-3 millióért.

Szeretet ide vagy oda...

2018. ápr. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!