Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok? Egyetértetek,...

Mit gondoltok? Egyetértetek, hogy Magyarország egyik legnagyobb problémája a kaka munkaerőpiaci helyzetek?

Figyelt kérdés

Úgy az egész rossz, az én problémám, hogy nagyon lassan fejlődik.

De, a legnagyobb problémát a szakszervezetek hiánya okozza.Ugyanis, a cég nem fog magától csak úgy bérfejlesztéseket végrehajtani,javítani a munkakörülményeken.



Én gépészmérnökként végeztem,ami ugye keresettnek számít Magyarországon,igen keresik őket, csak olyan munkakörökre, amit egy technikus is eltud végezni vagy, ha komolyabb, akkor egy műszaki menedzser is.Az igazi mérnöki munka, azaz fejlesztés, konstrukció alig van Magyarországon.Én egy ilyen multinacionális cég magyarországi leányvállalatánál dolgoztam évekig.

Majd végül meguntam és ugyanennek a cégnek a német anyavállalatához mentem át.



A két cég között óriási a különbség.A magyar rész az a "fényesítsük ki a sz_rt", azaz úgy csináltak mindent, hogy olcsó legyen, de az ne látszódjon.

A német részleg viszont közelebb áll, ahhoz, hogy "ami a csövön kifér".Példaként, itt Audik a kulcsos autók, a leányvállalatnál meg Skodák.

De, mondhatnám a mikrót is, itt közel fél milliós Miele, Magyarországon meg a negyedét sem éri az értéke az ottani mikrónak.

Nem azért, mert a német szerződéses munkavállaló nem ülne be Skodába,hanem, hogyha a cég tud, adja a legjobbat.Itt a szakszervezet is ezt az elvet vallja, hogyha a cég tud jobbat adni, akkor adja ezt, fizetésből is.

Egy multinacionális cég mindig sokkal többet tud fizetni, mint amennyit elmond.



Kezdőként jó volt ott dolgozni, de, semmilyen lehetőség nem volt fejlődésre, mert az összes jó pozíció Németországban maradt,a béremelés pedig nagyon gyér volt, alig emelkedett.

Aztán, amikor kiküldetésre mentem, még magyar szerződésesként Németországba, akkor esett le, hogy engem teljesen hülyének néznek.

A magyar és német félnél ugyanaz a munka, ugyanolyan minőségben, ugyanolyan nyelven,ugyanazzal a programmal, csak más a bér, mások a jogok, más a munkahely felszereltsége.

Utána nem sokkal jelentkeztem át a német anyacéghez.A főnökök kérdezték mi a baj, miért.Elmondtam, mi a bajom, meg megemlítettem, hogy évi 10 százalékos béremelés, szakszervezet megalakulása lehet itthon tartana.Erre fennakadtak a szemeik, amin nem voltam meglepődve.

Később próbálták gáncsolni az átjelentkezésemet, negatív fénybe tüntettek fel.Szerencsére nem jött össze nekik.


A német anyacégnél nem csak a fizetés sokkal jobb,hanem egyszerűen több jogod van, mondhatni "lazaság" van, nincs az a merevség, mint otthon.


De, hogy ismét említsek egy példát így él egy fiatal fejlesztőmérnök Magyarországon:

-Panellakás

-10 éves Opel Astra

-Évi egy horvát tengerpart, egy Balaton.


Németországban

-Normális lakás, nem panel, amihez mélygarázs is van.

-BMW 325D (2016-os évjárat)

-Évi egy mediterrán nyaralás, még egy téli síelés a francia Alpokban, rövidebb kirándulások.



Ja, meg 30 nap szabim van alapból, az sem mindegy, Magyarországon a 40+ éveseknek van ennyi.Ennyinél azért ellehet menni nyaralni rendesen.


2018. ápr. 14. 15:49
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

10.

Helyette van más kisebbség, ami nagyon hasonló, mint a 3. világbeli migránsokhoz.

2018. ápr. 14. 16:19
 12/14 anonim ***** válasza:
5%

Jól van balázska, látom megint álmodozol :)

Már ott megbukott a dolog, hogy neked 30 nap szabadságod van :D

A németeknél köztudott, hogy kevesebb szabadság van, mint itthon.

2018. ápr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

12


Bajorországban nem.

20 a kötelező, amit adni kell.A többi meg a cég határozza meg és itt 10-et adott.


A többi tartományt nem ismerem.

2018. ápr. 14. 16:46
 14/14 anonim válasza:

Magyarország legnagyobb problémája, hogy az emberek semmivel sem tudnak megelégedni.

A legnagyobb kormány ellenes lázadó munkatársaim, akinek a se_ge alatt ott a saját lakás, kocsi, mobiltelefon, hatalams televízió, megvan a napi betevő, és úgy látják a saját életüket, hogy ők nyomorognak.

Kívánom a hasonló helyzetben lévőknek, hogy pár hónapig tényleg nyomorogjanak, aztán térjünk vissza arra, hogy mennyire f0s életünk is van.

2018. ápr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!