Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok? Egyetértetek,...

Mit gondoltok? Egyetértetek, hogy Magyarország egyik legnagyobb problémája a kaka munkaerőpiaci helyzetek?

Figyelt kérdés

Úgy az egész rossz, az én problémám, hogy nagyon lassan fejlődik.

De, a legnagyobb problémát a szakszervezetek hiánya okozza.Ugyanis, a cég nem fog magától csak úgy bérfejlesztéseket végrehajtani,javítani a munkakörülményeken.



Én gépészmérnökként végeztem,ami ugye keresettnek számít Magyarországon,igen keresik őket, csak olyan munkakörökre, amit egy technikus is eltud végezni vagy, ha komolyabb, akkor egy műszaki menedzser is.Az igazi mérnöki munka, azaz fejlesztés, konstrukció alig van Magyarországon.Én egy ilyen multinacionális cég magyarországi leányvállalatánál dolgoztam évekig.

Majd végül meguntam és ugyanennek a cégnek a német anyavállalatához mentem át.



A két cég között óriási a különbség.A magyar rész az a "fényesítsük ki a sz_rt", azaz úgy csináltak mindent, hogy olcsó legyen, de az ne látszódjon.

A német részleg viszont közelebb áll, ahhoz, hogy "ami a csövön kifér".Példaként, itt Audik a kulcsos autók, a leányvállalatnál meg Skodák.

De, mondhatnám a mikrót is, itt közel fél milliós Miele, Magyarországon meg a negyedét sem éri az értéke az ottani mikrónak.

Nem azért, mert a német szerződéses munkavállaló nem ülne be Skodába,hanem, hogyha a cég tud, adja a legjobbat.Itt a szakszervezet is ezt az elvet vallja, hogyha a cég tud jobbat adni, akkor adja ezt, fizetésből is.

Egy multinacionális cég mindig sokkal többet tud fizetni, mint amennyit elmond.



Kezdőként jó volt ott dolgozni, de, semmilyen lehetőség nem volt fejlődésre, mert az összes jó pozíció Németországban maradt,a béremelés pedig nagyon gyér volt, alig emelkedett.

Aztán, amikor kiküldetésre mentem, még magyar szerződésesként Németországba, akkor esett le, hogy engem teljesen hülyének néznek.

A magyar és német félnél ugyanaz a munka, ugyanolyan minőségben, ugyanolyan nyelven,ugyanazzal a programmal, csak más a bér, mások a jogok, más a munkahely felszereltsége.

Utána nem sokkal jelentkeztem át a német anyacéghez.A főnökök kérdezték mi a baj, miért.Elmondtam, mi a bajom, meg megemlítettem, hogy évi 10 százalékos béremelés, szakszervezet megalakulása lehet itthon tartana.Erre fennakadtak a szemeik, amin nem voltam meglepődve.

Később próbálták gáncsolni az átjelentkezésemet, negatív fénybe tüntettek fel.Szerencsére nem jött össze nekik.


A német anyacégnél nem csak a fizetés sokkal jobb,hanem egyszerűen több jogod van, mondhatni "lazaság" van, nincs az a merevség, mint otthon.


De, hogy ismét említsek egy példát így él egy fiatal fejlesztőmérnök Magyarországon:

-Panellakás

-10 éves Opel Astra

-Évi egy horvát tengerpart, egy Balaton.


Németországban

-Normális lakás, nem panel, amihez mélygarázs is van.

-BMW 325D (2016-os évjárat)

-Évi egy mediterrán nyaralás, még egy téli síelés a francia Alpokban, rövidebb kirándulások.



Ja, meg 30 nap szabim van alapból, az sem mindegy, Magyarországon a 40+ éveseknek van ennyi.Ennyinél azért ellehet menni nyaralni rendesen.


2018. ápr. 14. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
leányvállalat na vajon? megérni ity lenni ha ugyanannyit fizetne? minek jönne ide?
2018. ápr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nem azért mennek egy országgal arrébb hogy ne érje meg akkor két utcával odébb nyitnak otthon gyárat nem egy másik orszâgban nem nehéz megérteni pláne ha elvileg értesz a matekhoz ez álltalános iskolai anyag ennyiért éri meg a tesco kiakart vonulni mikor tüntettek
2018. ápr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Gépészmérnök nem keresett szakma Magyarországon, inkább Németországban az. A magyar autógyárak már csak olcsó sormunkásokat keresnek, a gépészmérnöki pozíciók már töltve vannak. Sokszor az Audi gyárban pl. a mérnököket is leküldik a sorra dolgozni, mert nincs más. A fejlesztések Németországban vannak, itt csak a kivitelezés van, nincs érdemi fejlesztői munka.


Az ami mérnökök közül igazán keresett itthon is, az a mérnök informatikus. Mivel egy szoftvert azt ugyanúgy el lehet készíteni bárhol a világon, nincs helyhez kötve, és itt még mindig sokkal olcsóbban találnak fejlesztőket is, mint Nyugat-Európában, ezért tolonganak ide a cégek.

2018. ápr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos nagyon rossz a magyar 'Joú van az úgy!' mentalitás, és a beletörődés.

Magyarország szomszédos országai közül egyedül Ukrajnában rosszabbak a fizetések, mint Magyarországon.

Ám mindegy, a magyaroknak ez kell: rossz fizetés, ócska panellakás, kannásbor és agyrohasztó tv műsorok a kereskedelmi csatornákon. Ha ezek megvannak, az igénytelen proli örül.

Az értelmesebbje pedig külföldre költözik.

2018. ápr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen a magyar, nem egy összetartó nép.


Amugy ahhoz hogy fejlesztőnérnök legyél nem egy 2-es diploma kéne, hanem kreativitás, innováció meg persze a szakterületed kimagasló ismerete. Azon meg ne csodálkozz, hogy egy országban ahol vagy 250k mérnök hiányzik a munkaerőpiacról (villamosmérnökből 60k!!) kinyalják a segged.

2018. ápr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Lazy Lover ***** válasza:
itt minden probléma.... nem hiába menekül innen mindenki
2018. ápr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A termelés egy egészen más kategória, ott tényleg fontos az "olcsóság".

Nem véletlen, hogy Németországban nem épülnek gyárak.


Viszont a kvalifikáltabb munkaköröknél bizony fennáll a veszély, hogy fogja magát a munkavállaló és elmegy az anyacéghez, vagy más hasonló profilú céghez, amikből Németországban majdnem, Dunát lehet rekeszteni.

Egyes városokban külön városnegyed van az ilyen vagy hasonló profilú cégeknek.

2018. ápr. 14. 15:58
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem véletlen, hogy Németországban nem épülnek gyárak."


Ezt is rosszul tudod, most nyílt egy gyár éppen a határ mellett, Graz-ban, Ausztriában, ahol az alapbérek 1600 Euro + juttatások egy sormunkásnak. Tudom, mert haverom oda ment ki dolgozni.

2018. ápr. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8#


Ennek ellenére, ez nem túl gyakori.

2018. ápr. 14. 16:03
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
De itt legalább nincsenek migránsok! Hát nem megéri?
2018. ápr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!