Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Előbb nem Gyurcsányt kellene...

Előbb nem Gyurcsányt kellene eltakarítani?

Figyelt kérdés

A nagy kormányváltás helyett.

Ha az az alak eltűnt végre, jöhet az MSZP, majd felépíteni egy normális ellenzéket, esetleg utána jöhet a kormányváltás.


2018. ápr. 16. 20:12
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
A politika nem ilyen szimplán működik. Normális országban mindenkire szükség van. Természetesen a helyén. De sokan vannak, akik nem a helyükön vannak. És innen adódik a probléma: egyfelől ez nem megy egyik napról a másikra, másfelől ezt hiába ismertük fel, azt is tudni kéne, miként tegyük a helyükre őket, harmadrészt meg az ember mászkálós fajta. Azt is ki kéne találni, hogy ne akarjon máshova menni, mint a helye. Legalábbis, ha munkáról van szó. Az meg akad bőven, sok a szemét.
2018. ápr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
68%

Tudjatok apam is mondta ram kamaszkoromban hogy balf sz vagyok amikor elfelejtettem egy dolgozatot es harmast kaptam ra, pedig ingyen lett volna egy jo jegyem es igy ugrott a dicseret a targyambol.

De ettol meg nem igy gondolta.

Sot, egyszer amikor kamuztam neki valamiben, azt mondta, hogy gerinctelen vagyok. De attol meg nem igy gondolta.

Az oszodi beszednek nem az volt a lenyege, hogy hazudtak reggel delben es este. Az egy gatyábarázó beszéd volt, ezt barki lathatja, akinek van retorikai érzéke. Arrol szolt, hogy kedves pártom, elegedetlen vagyok a munkatokkal es azzal hogy melo helyett az utikoltseg elszamolasok erdekelnek benneteket, elegem van hogy amikor a minimalber adomentessegen dolgozunk, hogy kialakitsuk úgy, hogy fennmaradjon az ogazsagossag, kiderul hgy az ötlet feldoboja nem tudja hogy ervenyben volt az adojovairas intezmenye Magyarorszagon es azt atalakitani egy vagyon" stb stb.

Ezekkel semmi rossz nem volt.

Semmi olyan nem hangzott el, amit barmelyik vezeto politikus a vilagon ne mondhatna el őszintén, foleg nem a Fidesz. A Soros dolog kamu volt, es nem csinaltak semmit az elmult masfel ket evben. Programot sem adtak ki (na legalabb ebbem nem hazudnak).

A Gyurcsany beszede alapvetoen nem rossz szandeku beszed volt. Kifejezetten joszandeku. Sajnalom hogy katasztrofalisan le leszek ezert pontozva, de ez a véleményem.

A mai kormany az oszodi beszed minden pontjat hatvanyozottan teljesiti es tul is szarnyalja sok esetben.


Szoval: RETORIKA. Semmi ertelme nem lett volna annak ha az elejen nem tuloz, illetve nem vilagit ra a rosst dolgokra, amiket mellesleg rossznak jelolt meg. Tehat nincs elcsuszva. Gyakorlatilag barki, aki 2006ban ellenzeki volt, egyet kellett volna hogy ertsen az oszodi beszeddel es elmenni 2010ben a Gyurcsanyra szavazni.

"Trukkok szazai, amikrol termeszetesen nekem nem kell tudnom". Na miert? Ezert.

2018. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
73%

Amugy ismerek olyat aki az oszodi beszed hatasara lett DK-s. Mert ma mar aki hallja, az egeszet hallja.

Cepszeru lenne meghallgatni, mit mond, miert erdemes politikusnak lenni.

Ha beismero beszednek nevezi azt valaki, akkor azt a reszt is higyje el.

Szerintem a mai palettan csak a Gyurcsany az akinek ilyen elhangzott a szajabol egy zart ulesen a partja elott.

Kezdett a kemenyseggel, folytatta a szamonkeressel, fenyegetett epszamoltatassal, megszidott kicsinyesseg miatt es a vegen kiutat ajanlott lagy hangon. Amugy retorikai szempontbol kituno beszed volt.

2018. ápr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
75%

A 22-esnek nagyon is igaza van!

Nem volt rossz szándékú a beszéde, mégis az emberek így vélték aztán jöttek a tüntetések, h ,,mondjon le''

És mi történt?

Volt benne annyi gerinc hogy ténylegesen le is mondott mert tudta hogy rosszul sült el a dolog, nem akart több tüntetéseket és nézeteltéréseket. És hogy mindenki lenyugodjon ezért döntött így.

Őt ezért is tisztelem, mivel valami rosszat csinált azért vállalta is a felelősséget, míg nem sok ember teszi ezt meg a mai világba.

2018. ápr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
52%

Lószart mondott ő le a tüntetések hatására. Két évvel később mondott le, akkor már igencsak süllyedőben volt a hajó, amit meglékelt.

És ő nem csak mondta, valóban el is kúrta. Nem kicsit, nagyon.

2018. ápr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
OV is, csak ő nem mondta.
2018. ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem egyebkent nem volt szarabb az elet Magyarorszagon 2006-ban, mint most.

Kezdve az egeszseguggyel es a Magyarorszagrol valo kivandorlassal, amik soha nem latott melypontot ernek el (a kivandorlas csucspontot, de ez nekunk melypont).

A fizetesek nottek, de a megelhetes ára is, nem mellesleg Orban Viktor akkor erkezett, amikor mar 2 éve gazdasagi vilagvalsag volt. Nem bonyolult dolog fellendulest okozni, ha semmit nem csinalt volna, lehet, hogy előrébb lennénk, mivel a valsagkezeles vilagszinten tortent jórészt, az egesz nyugati vilagban nőtt 2008-tol az eletszinvonal. Tovabba az oszodi beszed miatti politikai kaosz nem tette lehetove a válság kezelését Magyarorszagon, igy Magyarorszag 2010-re mélyponton volt, padlót fogott, ahonnan csak egy út van, felfele.

Tovabba az unios csatlakozas utan csak 5 evig kaptunk fejlesztesi penzeket, mikor Gyurcsany lemondott, azota mar 14 evnel tartunk. Az Orban kormany alatt az orszag fejlodese kritikan aluli a befolyt penzek mennyisegehez kepest, csak jelzem, hogy kb Izrael szintu fejlodest lehetne generalni ennyibol, de nem kell olyan messzire menni, nezzuk meg Szlovakiat es Romaniat. Valami itt nagyon nem stimmel, es nehogy azt higyjetek hogy Gyurcsany vagy Soros. Annal, ami most van, lejjebb lassan nem lesz (ujra melypont, ezaz). Szomorú.

Tudom amugy h kik az okai. Termeszetesen a liberalista zsidok (viccelek) es Soros... egy idiota a Vegre bekemenet videoban (nezzetek meg, youtube) megjegyezte h a demokraciara nincs szukseg mert nem magyar dolog, es tudjuk kiktol jon (Sorostol es a mogotte allo bizonyos nemzetisegiektol).

2018. ápr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
56%
Egy utolso dolog - tok jo h megszavaztunk egy kormanyt ketharmaddal, egy olyat, aminek nem ismertuk a politikai programjat. Ezt hivjak ugy, hogy ideologia alapjan tortent a szavazas, nem logika alapjan. Remelem a TEK nem nyomozza majd le h ki vagyok. Nehogy erkolcsi jogi elszamoltatasban legyen reszem.
2018. ápr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
26%
Ha OV is elkúrta volna, most neki is lenne egy 5%-os pártocskája. Lehet itt ezzel vigasztalni magadat, csak ez nem változtat a tényeken.
2018. ápr. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Ti elfelejtettétek, hogy mi volt 2006-ban?


Az a beszéd, amelyet ti úgy ajnároztok, KISZIVÁRGOTT, és nem önként adta elő, egy nyilvános az embereknek szánt beszéd keretében. Ha azt valaki nem veszi fel, és nem szivárogtatja ki, akkor soha nem derül ki.

Szóval így ajnározzátok, hogy "kimondta az igazságot".

Szerintetek ilyen szövegek nem hangzanak el egy fidesz frakció vagy kormányülésen? Dehogynem, csak senki hozza nyilvánosságra.


Szóval hagyjuk ezt, hogy ő legalább kimondta az igazságot.

Lemondott valamikor 3 évvel később, úgy hogy az egész hatalmat átmentette (konstruktív bizalmatlanságival).


A 2008-as válság és annak következményei nem írhatók teljes egészében a számlájára, de Ő miatta (is) lett ennyire ingerszegény ez az ország.

Ma már fe lsem háborodunk egy-egy nagyobb lopás, korrupciós hír, vagy más botrány hatására. Miért? Mert mindenki megtanulta, hogy 2006-ban, a szemedet kilőtték, ha jogosan tiltakoztál.


Úgyhogy igen, Gyurcsánynak rohadt nagy szerepe volt abban, hogy a fidesz háromszor is 2/3-t szerezzen, és közben szarra lopja az országot, és szétverje a demokratikus berendezkedést.

2018. ápr. 22. 18:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!