Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsányt félreértelmezte a...

Gyurcsányt félreértelmezte a magyar társadalom?

Figyelt kérdés

Konkrétan 2006-ra és az öszödi beszédre gondolok.

Végighallgattam a teljes öszödi beszédet, és azt látom, hogy kiragadtak belőle néhány mondatot de a teljes beszéd valójában teljesen más hangvételű, mint azt gondoltam.

Egyrészt azt mondja el benne, hogy milyen áldozatok szükségesek ahhoz, hogy ki tudják igazítani a költségvetést és bevételhez jussanak. Ezekhez kellettek a megszorítások, amiket nem tudott végigvinni sem a párton sem az országon. Szerintem azért nem mert, nem magyarázták el az embereknek, hogy ez miért szükséges tehát itt hibáztak, más kérdés, hogy az emberek sem látták át.

Másrészt a beszédben végig taglalja, hogy mást nem tudnak csinálni erre vannak rákényszerülve. Továbbá végig beszél a jelenlévő, nyilvánvaló társadalmi igazságtalanságokról, melyek ma is fennállnak és melyeket meg akart oldani.

Nyilván a kampányban nem állhatott azzal elő, hogy ha megszavaztok, megszorítás lesz. Az is nyilvánvaló, hogy ha a fidesz nyer, talán ők is ugyanerre kényszerültek volna. A kampányban mindenki csúsztat, ferdít és ezt eddig csak Gyurcsány vallotta be, legalább saját maguk előtt. És el is mondja, hogy nehezen élte meg ezt az időszakot ("majdnem beledöglöttem").

A hangvétel nyilván vulgáris, de a politikus is ember és egymás között voltak. Kiváncsi lennék Orbán miket mondd egy ilyen gyűlésen...

Nyilván a beszéd váltotta ki a tüntetéseket, ahol szeptemberben a rendőrséget még gyengeséggel vádolták, októberben meg más túlkapások voltak. A rendőrségi hibákért, a kilőtt szemekért Gyurcsány talán a fő felelős ezt nem vitatom. De kérdem én, kinek is állt érdekében, hogy balhé legyen és emberek nyomorodjanak meg? Az amúgy is nehéz helyzetben lévő kormányzatnak? Nem valószínű...

Az emberek csak azt a néhány káromkodást, mondatot ismerik, miközben maga a beszéd teljesen másról szól. Szerintem egyes mszp-sek illetve nyilván a fidesz akarta Gyurcsány bukását, talán ő nem akart olyan rosszat. Az mszp-ben viszont Gyurcsány nehéz helyeztben volt, mert ott is mindenki lopni akart, lenyúlni Hagyótól Zuschlagig az egész brigád, így nem tudta végigvinni amit akart, a fidesz alátolta az utcai zavargásokat, és szerintem Gyurcsány a mai napig kissé félre van értelmezve.


2018. márc. 17. 19:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
39%
Jaj szegény, muszáj volt neki hazudozni, hogy hatalmon maradjon, meg államcsődbe vinni az országot, meg minden... Majd elkezdem sajnálni, ha kiesik a parlamentből vagy visszavonul, addig nem. Inkább azt várom, hogy letartóztassák a Czeglédy ügy miatt. Adócsalásból kampányolni nem szép dolog... Meg lenyúlni a paksi erőmű pénzét kamu tanácsadásokkal...
2018. márc. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
40%
Egyetértek, jól látod. A rendőri túlkapásokért, kilőtt szemért meg nem Gyurcsány a felelős, hanem az akkori rendőri vezetők.
2018. márc. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
85%
Gyurcsány nem egy miniszterelnök alkat. Másrészt akik így leszerepelnek, azok nem tudom, mit keresnek még mindig a politikai közéletben. A régi szdsz-esek és mdf-esek szerencsére eltűntek, miután leszerepeltek. Követni kellene a példájukat.
2018. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 A kérdező kommentje:

Az való igaz, hogy Öszöd után Gyurcsány elvesztette a hitelességét, és a zavargások után nyilvánvaló volt, hogy sokáig már nem fog tudni maradni. Én nem is a további szerepére gondolok, hanem hogy konkrétan 2006-ban igazságtalanul mocskolták be.

Valljuk be már akkor az egész arra ment ki, hogy Orbán bármi áron hatalomra jusson, mint ahogy most is csak annyi számít neki, hogy hatalmon maradjon, bármi áron.

2018. márc. 17. 20:01
 5/72 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nincs elég időnk Gyurcsány megértésére. És mivel vannak még páran, akik hasonló, vagy jobb kvalitással bírnak, mint ő, nem tudunk még egy esélyt adni neki, hogy jószándékát bizonyítsa miniszterelnökként, főként, hogy kismillió dologban bizonyította azóta az ellenkezőjét. Maradjon ő csak pártvezér, meg vállalkozó, ne vágyjon az országos elismerésre, mert nem fogja megkapni. Nem lesz rehabilitálva, bármilyen szívhezszóló védőbeszédeket írnak itt egyesek.
2018. márc. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
32%
Orbánék úgy kezdték a "hatalmat", hogy egy teljesen csődbe vitt országot kaptak. Szerintem ennél jobban semmi nem bizonyítja az őszödi beszéd hitelességét. A piszkos munka a fideszre maradt, tudjuk a magán nyugdíj államosítása... Megszorítást akart megreformálás helyett. Meg hogyha hazudtak éjjel-nappal, akkor talán nem a népet kellene megsarcolni.
2018. márc. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
70%
Nem Orbán Viktor mondta el az öszödi bszéet és nem is ő szivárogtatta ki. Szerepe az ügyben elhanyagolható. Ez egy MSZP-n belüli belharc volt, mert ott is sokan úgy gondolták, hogy Gyurcsány (aki amúgy egy puccsal került hatalomra) érdemtelen a szerepére.
2018. márc. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
65%

Nemhogy inkább Gyurcsány értelmezi félre a magyar társadalmat?

Arra emlékszel, hogy került elő, és hogyan lett miniszterelnök?

De nem az öszödi beszéd után lett az ország leg-elutasítottab politikusa.

Azt meg én se tudom, hogy 2002 és 2006 között hogyan sikerült 6000 milliárdos adósságot növelnie, szóval mire kitört a válság, Magyarország már a padlón volt.

2018. márc. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
40%

Orbán egy embertől félt nagyon az MSZP ből ez Gyurcsány volt, tudta orbán hogy ha gyurcsány kitudja hozni a gazdasági világválságból Magyarországot akkor megfog erősödni és oprbánnak lőttek 6-8 évre ezért kereste az alkalmat a Gyurcsány lejáratására, ez az alkalom el is jött mint arról többen is beszéltek már Szili Katalin mószerolta be orbánnál gyurcsányt. Ezt orbán kihasználta és egy mindent elsöprő alattomos nemtelen támadás sorozatot indított Gyurcsány ellen, ez nagyon rosszkor jött Gyurcsánynak mert a párton belűli ellentétek és a gazdasági világválság teljesen lekötötte minden erejét.

Orbán az elhíresűlt beszédével feltüzelte a tüntetőket és ezután beült az audijába és elporolt a hejszinről, az ottmaradó tömeg meg elkezdett őrjöngeni tört zúzott gyujtogatott, a többit már tudja mindenki.

Gyurcsány nem akart rosszat de a körülmények és a nemtelen támadások hatására lemondott és átadta a kormányzást. Hogy ez ígytörtént abban orbánnak nagy szerepe volt, igy tudta megszerezni a hatalmat amire annyira áhítozott már régóta.


https://www.youtube.com/watch?v=wCLnr8XfbnQ

2018. márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó, ne állítsd be légyszi Gyurcsányt úgy, mint egy gyötrődő Széchenyit... A beszédében arról beszélt, hogy hazudtak, nem másról. A devizahiteleseket miért nem védte meg? Míg Ausztriában tilos lett svájci frank alapú hitelt felvenni, addig Magyarországon nyugodtan osztogatták az embereknek a hitelt. Szerintem hagy ítéljünk már meg valakit a tettei és a szavai (önvallomás) alapján, teljesen felesleges összeesküvés-elméleteket gerjeszteni. Szerinted a politika más országban hogy működik? Egy politikusnak bírnia kell a támadásokat, ez teljesen rendjén van így.
2018. márc. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!