Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért igénylik az egypártrends...

Miért igénylik az egypártrendszerű kormányok, hogy de azért játsszuk a demokráciát?

Figyelt kérdés
Nem csak Magyarország, ott van Oroszország is aki ráadásul nem is uniós ország. Nem fér a fejembe, miért kell a kirakatba a demokrácia, amikor egyértelműen és tökéletesen az egyedül kormányzásra törekszenek és azt el is érik. Mi a lényeg?
2018. ápr. 17. 16:53
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

"Mert vagy annyira sötétek, hogy nem vették észre, hogy semmi esélyük"


Igazad van agyilag fidesznyik 'elftárs', fogalmuk sem volt arról, hogy a választási csalás elérte a ruszki kategóriát.

2018. ápr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
A választási csalás a ruszkik szintjén 2006-ban volt, szerintem azz ellenzéknek és a híveinek be kellene fejezni most már az ostobaságot, és át kellene gondolni, miért kaptak harmadszoe is 2/3 zakót. A válasz egyszerű, csak nem tetszik: a jót rossznak állították be, a rosszat pedig jónak. Azzal kaptak ki, amit jónak tartottak, nem kellett volna hazudozni, akkor nincs zakó, legalábbis ekkora nem. Semmiből nem tanultak, azt kapták, amit megérdemeltek, már az is csalás volt, hogy egyáltalán kaptak szavazatot.
2018. ápr. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

On:

Ezt nem hívjuk egypárt rendszernek, mert indulhatott más párt és ha összefognak, nem lett volna meg a 2/3. De az biztos, hogy ez nem egy tiszta többpárti rendszer, mert ebbe építettek bele egy olyan választási rendszert ami viszont a kétpárti rendszernek kedvez. Szerintem fontos, hogy ne túlozzunk, mert azzal ugyanolyanok leszünk, mint akik nemzethalált vizionálnak 3 szál migránstól.


Off:

Jaajjj TakácsZs5, hogy osztod itt az észt és micsoda okosságokat mondasz...ja nem. Meg mint látom, kinyilatkoztatsz majd az ellenérvekre hopp eltűnsz. Százszor leírtuk már, hogy mi a gond a válsztási rendszerrel, látom szövegértés az 0. Gyakorlatilag lehetetlen lett volna a Fideszt legyőzni, de nem baj neked úgy is ez kell így boldog a kis lelked.

2018. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

A Fideszt lehetetlen lenne lehyőzni - nos ez azért nem így van, a bukás okát nem a választási rendszer okozta, hanem az ellenzéki párt csinálta saját magának. A Fideszt ugyan jelenleg mem lehetne legyőzni, de még a többségét is meg lehetett volna törni, nemhogy a 2/3-ot. Ott volt a lehetőség, sose volt ilyen könnyű, de még így se tudtak labdába rúgni. Egy vicces videó sok mindent megmagyaráz:


https://www.youtube.com/watch?v=aPtZh9oTOAY&sns=em

2018. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
Én is ezen röhögök, hogy amíg elhiték azt a baromságot, hogy a magas részvételi arány az ellenzéknek kedvez, addig f..sza volt a választási rendszer.😂😂 Karigeri emberkedett egyet, itt is nagy volt a pofája minden böszmének, aztán megjöttek az eredmények... 94-ben, a régi kétfordulós sémával kevesebb kellett az MSZP-nek a kétharmadhoz, persze erre az okoskodó nyeretlen kétévesek nem emlékeznek.😂 Amúgy mi a faxom akadálya van annak, hogy bárki "programja" eljusson 8 millió emberhez?
2018. ápr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

#23


Aha. Értem.

Szóval én "osztom az észt" amikor cáfolom amit írtatok, érvelek és magyarázok, te meg persze a valóságot mondod, mert... Miért is? Mert csak?


Amúgy nem tűntem el.

Biztos megleplek vele, de az emberek többsége DOLOGOZIK, én is. Nem olyan kötötten, mint mások, ezért tehetem meg, hogynéha nappal is írok. Kipróbálhatnád ezt a munka nevű dolgot, segít felnőtté válni. Rád férne.

2018. ápr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

#24


Köszi, megnéztem a videót, szuper volt.

Tényleg minden benne van.


És még mindig nem értik!

2018. ápr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Az ellenzék azt hitte, hogy ha mindenki elmenne szavazni, akkor ők simán nyernének. A helyzet az, hogy ha mindenki elment volna szavazni, a Fidesznek 3/4-e lenne, az ellenzék pedig legfeljebb portás lehetne a parlamentben. Azért veszítettek, mert az elmúlt 16 évben eljátszották a bizalmi tőkéjüket. Sokan azért nem mentek szavazni, mert nem akartak az "ősellenségre" szavazni, de az ellenzékre még annyira se. De ha végképpen választani kellene, nem az ellenzékre adnák a voksukat.
2018. ápr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

"Amúgy mi a faxom akadálya van annak, hogy bárki "programja" eljusson 8 millió emberhez?"


Ezt próbáld meg elmondani röhögés nélkül.

2018. ápr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

TakácsZs,akkor várom a válaszodat erre is:

Nem, mert csak..hanem, mert meg lehet nézni a grafikonokat melyik ország választási rendszere torzít a legjobban az EU-ban. Mit ad Isten..a miénk. Igen, az ellenzék egy töketlen,szerencsétlen banda akiket most már azt kell, hogy higgyem le is fizettek h csesszék el amennyire csak lehet. DE ettől még a választási rendszer nem lesz se jó, se igazságos. Gondolom ez neked nem fontos, mert most úgy érzed te jól jártál. Tudod mi a különbség köztünk? Én, fordított esetben kiállnék melletted, mert úgy gondolom, hogy egy elvileg demokráciában nem szabadna annak megtörténnie, hogy valaki ellenőrizetlenül teljhatalmat kap, az Alaptörvény átirogatásának a lehetőségével, a kormányellenes hangok elnyomására, jogvédő szervezetek ellehetetlenítésére, az ország egymásnak ugrasztására.

2018. ápr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!