Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igényli egyáltalán a magyar...

Igényli egyáltalán a magyar társadalom azt a fajta demokráciát ami tőlünk nyugatabbra van?

Figyelt kérdés

Itt sosem volt igazi demokrácia. Az elmúlt 28 év is a demokráciának tartott görbe tükör. Azt nem vitatom, hogy szabad választások voltak, de ami utána történt az olyan mint a citrompótló. Az íze hasonló de köze nincs az eredetihez.

Az embereket most választás elé állítják. Lehet a fidesz által létrehozott ismert irányvonal, amit már megszoktunk. A fiatalok ebben nőttek fel, az öregek meg már megélték Kádár alatt szinte ugyanezt. Akkor minek változtatni. Mire lehetne változtatni ?

Vagy lehet valami összevisszaság amiről az ellenzék beszél és amitől az emberek csak kapkodják jobbra balra a fejüket. Mit szűrnek le belőle ? Ha ezek kerülnek hatalomra, akkor megint csak a civakodás lesz mert semmiben sem értenek egyet.


2018. febr. 25. 16:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
33%

Hát, ahol özönlenek a színes idegenek, homárházasság van meg genderizmus olyan fajta demokráciát nem.

Nem kell, soha ne is legyen.


Ami ezeket nem tartalmazza, az jöhet.

2018. febr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%
A demokrácia szabadsággal jár, a szabadság pedig felelősséggel, ez pedig sokakat megijeszt. Ezért is sírják vissza annyian Kádárékat, mert akkor a kisembernek semmiért sem kellett felelősséget vállalnia, az állam kézenfogva végigvezetett mindenkit az életen, a bölcsőtől a koporsóig.
2018. febr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos ahogy látható, a magyarok a kádár rendszer "boldog békeidők"-et igénylik, a fiatalságukkal együtt.
2018. febr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
15%
Osztán milyen lenne az az "igazi" demokrácia?
2018. febr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
79%

# 1

"homárházasság van meg genderizmus olyan fajta demokráciát nem."


Pedig a demokrácia azt is jelenti, h nem szólunk bele a másik ember magánéletébe. De erről a magyar népet piszok nehéz lesz leszoktatni. Mert itt csak a saját életét nem tudja senki menedzselni, de azt mindenki nagyon tudja, h a másiknak hogyan kellene élnie az életét.

2018. febr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
60%

"Pedig a demokrácia azt is jelenti, h nem szólunk bele a másik ember magánéletébe. De erről a magyar népet piszok nehéz lesz leszoktatni. Mert itt csak a saját életét nem tudja senki menedzselni, de azt mindenki nagyon tudja, h a másiknak hogyan kellene élnie az életét."


Ha te odakakilsz a járdára, nem mondhatod, hogy " tűnés innen,semmi közötök hozzá".

Ugyanez a szitu a fentebb említett dolognál is.

2018. febr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

"Osztán milyen lenne az az igazi demokrácia?"

Mondjuk olyan, ahol 28 év alatt a választott vezetőink nem tüntetnek el annyi pénzt a költségvetésből amennyiből az államadósságot háromszor is vissza lehetett volna fizetni.

Aztán mondjuk olyan, ahol 28 év alatt lett volna legalább egy olyan politikus aki kiáll a választók elé és azt mondja.

Bocsánat, tévedtem. Rosszul mértem fel a helyzetet.

Lehet, hogy pont ezért szavaztam volna rá a következő választáson. Mert aki felismeri a hibáját annak van lehetősége, hogy kijavítsa azt.

2018. febr. 25. 16:30
 8/32 anonim ***** válasza:
73%

*3


'Boldog békeidőket' nem a Monarchiára szokás mondani? :)

2018. febr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
24%

személy szerint igen, igénylegm. de az, ami most nyugaton van, az egy szörnyű tendencia.

valami rosszat mondasz a menekültekre, akiknek az 5%-a dolgozik, a többi lopja a pénzed (ráadásul nagy része nem is szíriából jön) akkor te RASSZISTA vagy

ha azt mondod, hogy a gender wage gap egy hülyeség, akkor szexista vagy

ha azt mondod, hogy elítéled a shariát, akkor xenofób vagy

ez a túlérzékeny nyugati undormány nem kell nekem. pfúj.

2018. febr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Egy demokratikus társadalomban az állam képviselhet többféle álláspontot is a gender elmélettel kapcsolatban. Az állam feladata a többség által képviselt értékek mentén történő politizálás. Ha a társadalom többsége úgy gondolja, hogy nem kér a gender elméletből mert úgy érzi jól magát, akkor miért feladata az államnak, hogy ennek ellenkező dolgokat erőltessen az országra ?

Hiába szeretnék én szabad fegyverviselést, ha többen vannak azok akik mondjuk az összes fegyvert kitiltanák az országból. Mit szólna a többség, ha a kormány az én álláspontomat képviselné arra hivatkozva, hogy nekem mint kisebbségnek csorbulnak a jogaim, ha nem viselhetek fegyvert szabadon az utcán.

2018. febr. 25. 16:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!