Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha úgy alakult volna a választ...

Ha úgy alakult volna a választás, hogy a Jobbikon múlna a kormányalakítás, Vona hogy dönt?

Figyelt kérdés
Koalícióra lép a Fidesszel arra hivatkozva, hogy így megvan a kontroll Orbánék felett, vagy pedig LMP-MSZP-DK?
2018. ápr. 20. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Orbán valahol akkortájt vesztette el Vonát mint potenciális szövetségest, amikor először a házi Terry Black Andy Vajna TV-jében, majd Orbán személyesen a Parlementben is leb*zizta.


Az LMP-vel tudtak volna koalíciós kormányt alakítani. Ha úgy nem jött volna ki a többség, akkor ideiglenes technikai koalíció (választási törvények újraírása, Polt Péter leváltása, elszámoltatás beindítása, meg egyéb ilyesmi dolog), majd vagy kisebbségben kormányzás vagy új választás.

2018. ápr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5%

Én elképzelni sem tudom, mert egy annyira gagyi, semmitmondó, jelentéktelen egy párt a jobbik, mint a két farkú kutya. Komolytalanok.

A mesében a pokol olyan kb, mint a jobbik, eszünk iszunk dinom dánom, 600 fokon táncolunk, pörzsölődünk, qrvázunk.

2018. ápr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a kérdező által felvázolt első verziót is simán el tudom képzelni, a politikában történtek már csodák. Pl. az SZDSZ 94-ig erős antikomcsi retorikával népszerű párt volt, aztán mégis összeálltak az MSZP-vel. Igaz, hogy utána harmadára zsugorodott a támogatottságuk, de még 3 ciklust ellavíroztak a Parlamentben, ebből kettőt kormánypártként.


Én nem voltam szavazni végül, először mióta elmúltam 18.

Gondolkodtam a Jobbikon amúgy, de nekem nem tűnt már hitelesnek a Vona-féle pálfordulás, meg az sem, hogy egy ex-fideszes oligarcha lett a háttéremberük, akit kitúrtak a NER-ből.


Amúgy szerintem ha a többi parlamentbe jutott ellenzéki párttal áll össze, az is jelentős szavazóbázis vesztést okozna náluk.

2018. ápr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"választási törvények újraírása, Polt Péter leváltása, elszámoltatás beindítása, meg egyéb ilyesmi dolog"


Arra azért kíváncsi lettem volna, hogy az "elszámoltatásnál" mi történik Simicskával, neki azért bőven jutott a jóból, mielőtt összerúgta a port Orbánnal :-)

2018. ápr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor nyert volna, ha marad az eredeti irány. Szerintem simán megszorították volna a Fideszt.
2018. ápr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!