Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar kormány miért csak...

A magyar kormány miért csak 35 éves korig számol? Miért írja le az idősebbeket?

Figyelt kérdés

Mai hír: "25-35 éves korosztály családalapításának könnyítésére koncentrálna a kormány".

Korábbi: "Ingyenessé teszi a kormány az első nyelvvizsga megszerzését a 35 évesnél nem idősebbeknek".


És mi van azokkal, akik 35 év felett jutottak/jutnak el oda, hogy esetleg tovább tanuljanak vagy családot alapítsanak?!

Nekik miért nem segít így a kormány???

Őket miért diszkriminálja???


Nem csoda, h a munkáltatók sem veszik már ember számba jelentkezéskor sem a 35 év felettieket, hiszen a magyar kormány is leírta/leírja őket...! :(


DE MIÉRT?!


Jó esetben még hátra van vagy 30-40 év az életükből, akkor a 35 év felettiek már temessék el magukat és legyenek öngyilkosok?!


Legalább akkor a 40 év feletti nyelvvizsga-mentességet visszaállíthatnák vagy legalább emeljék meg az alanyi jogon járó gyest és családi pótlékot, ha már se munkában, sem tovább tanulásban nem számít a 35 év felettiekre a kormány és így teljesen magukra maradtak....

Még ők is szeretnének élni, még 35 év felett is van élet ám, ÉBRESZTŐ!!



2018. ápr. 25. 12:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem.

Az egyik unokatesóm pl 10 éve,35 évesen diplomázott le 2 gyerek mellett.


Sőt sokan 35 év alatt nem is tervezik a családalapítást..

2018. ápr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
44%
Persze, hogy lehet 35 fölött családot alapítani. Van olyan is, hogy 50 éves nő szült, és egyből a gyerekek nagymamija is lett. Azért mindent figyelembe véve - föl is kell nevelni a gyerekeket- az igazi időszaka a családalapításnak a 20-35 évek közé esik, vannak kivételek, nincs ezzel semmi gond. Nincsenek "leírva" a 35 fölöttiek, legyenek ők is boldogok!
2018. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
43%

" családalapításnak a 20-35 évek közé esik, "


Az alacsony képzettségű embereknél lehet.

2018. ápr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
41%

ez nem igaz, már elnézést előző, de aki nem 10 évig nyaral, bulizik, "kiéldegéli magát" egy egyetemen, az végez 23-24 éves korára - bőven 35 alatt, és ha igaz is lenne: az alacsony képzettségű emberek is emberek, állampolgárok, fiatalok - és hát a fiatalokat kell támogatni.

"Még ők is szeretnének élni, még 35 év felett is van élet ám"

- egy szomorú érdekesség: kárpátaljai gyerek 17 éves és érettségizett.. Hogy lehet? kérdezték. hát úgy, hogy aki tudja a 4 évet 3 alatt megtanulja. Nincs idő sok bulizásra - háború van, "ébresztő"... :(

2018. ápr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
51%

Nem ártana érteni annak a jelentését, hogy "kedvezmény" és "segítés".


Ugyanis nem arról van szó, hogy a kormányzat meg akarná akadályozni hogy 35 év felett is legyen családalapítás, nyelvvizsga vagy jogosítvány szerzés. Hanem arról, hogy egy pályáját kezdő fiatalnak még sokkal megterhelőbb ezeket vállalni és ebben SEGÍTIK őket - vagyis segítjük mi, a társadalom.


Akkor lesz gyereked amikor te akarod és akkor tanulsz vezetni vagy nyelveket, amikor akarod.

A lényeg, hogy a gyerekvállalásra legideálisabb kor az a 35 év alatti kor - ez biológia, nem társadalomtudomány, ezt nem lehet megváltoztatni, csak mert "ósdi" vagy "régimódi" dolog.

Aki korábban családot alapít, annak lesz több gyereke - míg aki 35 után kezd vele foglalkozni, annak általban kevesebb.

A statisztikákból jól látható, hogy ha valaki 4 gyerekre vágyik fiatal felnőttként, akkor ha 35 alatt vág bele, akkor csak 1-2-vel lesz kevesebb (azaz 2-3 gyereke lesz), míg ha 35 felett, akkor 2-3-al (vagyis 1-2 gyereke lesz csak akkor is, ha eredetileg 4-et szeretett volna).


A Csok, vizsgadíjak, adókedvezmények, mind a KEZDÉST segítik, amikor még nincs idő ezeket összehozni. Ha pedig a kezdés nincs meg, akkor nem lesz gyerek sem, ami meg kell a társadalomnak.


Akimár 35 felett van, annak volt rá bőven ideje, hogy ezeket előteremtse maga. Ha meg nem tette meg, mert a pénzét felélte, akkor az az ő hibája, nem másé.

2018. ápr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Kell Magyarorszàgnak a Fidesz,Mszp,Jobbik ès a többi nyomi pàrt?
2018. ápr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Takács Zs5:


Nem ártana érteni/értelmezni annak a jelentését, amit leírtam.


Ugyanis nem arról van szó, hogy a kormányzat meg akarná akadályozni hogy 35 év felett is legyen családalapítás, nyelvvizsga vagy jogosítvány szerzés. Hanem arról, hogy ebben sem semmiben NEM TÁMOGATJA ŐKET, mert hozzád hasonlóan úgy gondolkodik, hogy ők már úgyis meggazdagodtak, nekik már bármire telik és bármit megtehetnek - holott Magyarországon a többség minimálbérből tengődik és nem mindenkiből lett/lehetett mérnök vagy informatikus.


"Akkor lesz gyereked amikor te akarod és akkor tanulsz vezetni vagy nyelveket, amikor akarod."


Ez nem így van!


Rossz családi körülmények, társ hiánya, hosszan tartó betegségek, pénztelenség, és még egy csomó oka lehet annak, ha valaki nem vállal 35 év alatt gyereket, nem tudhatod az okokat!


Nem mindenkinek jut "ideális" élet és nem mindenkinek egyenesen felfelé vezet az útja!


Pont ezért kellene esélyt adni azoknak is, akiknek különböző okok miatt nem sikerült "befutniuk" 35 éves korukig, de azért még szeretnének valamit kezdeni az életükkel, és még nem adták fel a próbálkozásokat.


Még nem adták fel az életet....


"A Csok, vizsgadíjak, adókedvezmények, mind a KEZDÉST segítik"

- és 35 év felett már nem lehet/kellhet újra kezdeni ?!


"Aki már 35 felett van, annak volt rá bőven ideje, hogy ezeket előteremtse maga. Ha meg nem tette meg, mert a pénzét felélte, akkor az az ő hibája, nem másé."


Nem gondolom, hogy aki ma becsületesen dolgozik, de mégis csak minimálbért keres, amit csak felélni lehet, de amiből már félre tenni nem jut, az az ő hibája lenne.


A kormánynak kellene biztosítania azt, hogy a minimálbérből is meg lehessen élni EMBERHEZ méltó módon és rá családot alapítani, ha meg ezt nem tudja garantálni és ameddig nem tudja biztosítani, addig igenis korra való tekintet nélkül MINDENKINEK egyformán engedje meg a lehetőséget, hogy eljussanak egy magasabb szintre és ne csak a 35 év alattiakat vegye emberszámba!


Pont a 35 év felettiek az az aktív korosztály, akinek a legkevesebb esélye van a munkaerőpiacon is, mert mindenhová 25 év alatti pályakezdőket vesznek fel vagy nyuggereket vagy rokkantakat vagy bármilyen hátrányos helyzetűt, aki után állami támogatást tud felvenni a T. munkáltató, de pont a 35 év felettiekkel már nem foglalkozik senki és a kormány is nagy ívben le..rja őket!

2018. ápr. 25. 18:35
 8/24 anonim ***** válasza:
60%

Próbáltam magyarázni,látom nem sikerült.


Attól, hogy EGYES kedvezményeket 35 év alattiak kapják - mert nekik szánják, azt akarják, hogy ők kezdjenek el gyereket vállalni, amíg még fiatalabbak - attól még nem minden kedvezmény csakis őket illeti meg.


Akármikor lesz gyereked, megkapd a csaldi adókedvezméényt, gyes, gyed, egyéb ellátásokat, családi pótlékot, plusz szabadságot stb.

Ne akard nekem bemagyarázni, hogy a hátrányos gyerekkor után felnőttként nem felelős az illető éppen úgy a saját életéért, mint más. Nekem kifejezetten nehéz gyerekkorom volt, és akkor mi van? Felnőttem, nagykorú lettem és éltem a SAJÁT életemet. Tanultam, dolgoztam. Pont olyan lehetőségeim voltak, mint mindenki másnak.


Nekem nem adott senki CSOK-ot, nyelvvizsga díj, vagy jogsihoz vizsgadíj támogatást. Már jóval túlléptem a 35 évet. ÉS? Ettől még ezek nagyszerűek és szeretném ha pl. az én adómból az én szavazatommal is megválasztott kormány megteremti ezeket a lehetőséget azoknak, akik most fiatalabbak.

Nem vesz el tőlem semmit az, hogy ők megkaphatják, én meg már nem.

Neked miért fáj?

Miért érzed hátránynak, ha valaki MÁS kap kedvezményt és nem te?

2018. ápr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Takács Zs5:


Én meg azt szeretném ha pl. az én adómból NEM CSAK a 35 éven aluliaknak teremtené meg ezeket a lehetőségeket !


Neked miért fájna az ennyire, ha a 35 éven felüliekre is gondolna a kormány?!?


Miért érintene téged ennyire érzékenyen, ha MINDENKI egyformán kapna egyenlő esélyeket?!


Csak azért, mert téged nem támogatott anno a kormány, még nem kellene ennyire támogatnod azt, hogy a jövőben se gondoljanak a 35 éven felüliekre !

2018. ápr. 26. 11:48
 10/24 A kérdező kommentje:
Ja, és azt hiszem minden normális lelkületű és érzelmű gyereknek fáj(na) az, ha úgy érezné, hogy őt kevésbé szeretik vagy támogatják a szülei, hogy ő már nem fontos, hogy ő már nem számít, hogy neki már nem kell semmi és hogy vele már nem is kell foglalkozni....
2018. ápr. 26. 11:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!