Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar kormány miért csak...

A magyar kormány miért csak 35 éves korig számol? Miért írja le az idősebbeket?

Figyelt kérdés

Mai hír: "25-35 éves korosztály családalapításának könnyítésére koncentrálna a kormány".

Korábbi: "Ingyenessé teszi a kormány az első nyelvvizsga megszerzését a 35 évesnél nem idősebbeknek".


És mi van azokkal, akik 35 év felett jutottak/jutnak el oda, hogy esetleg tovább tanuljanak vagy családot alapítsanak?!

Nekik miért nem segít így a kormány???

Őket miért diszkriminálja???


Nem csoda, h a munkáltatók sem veszik már ember számba jelentkezéskor sem a 35 év felettieket, hiszen a magyar kormány is leírta/leírja őket...! :(


DE MIÉRT?!


Jó esetben még hátra van vagy 30-40 év az életükből, akkor a 35 év felettiek már temessék el magukat és legyenek öngyilkosok?!


Legalább akkor a 40 év feletti nyelvvizsga-mentességet visszaállíthatnák vagy legalább emeljék meg az alanyi jogon járó gyest és családi pótlékot, ha már se munkában, sem tovább tanulásban nem számít a 35 év felettiekre a kormány és így teljesen magukra maradtak....

Még ők is szeretnének élni, még 35 év felett is van élet ám, ÉBRESZTŐ!!



2018. ápr. 25. 12:32
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

A kormánynak egyébként is az állampolgárok érdekeit kellene képviselnie és nem csak a 35 éven aluliakét, hanem mindenkiét! A közös jóléthez MINDENKIÉT!


Vagy akkor ne is szedjen be adót, csak a 35 éven aluliaktól, ha úgyis csak őket veszi emberszámba... és csak velük számol.


Bezzeg amikor be kell szedni a pénzt, akkor gondolnak a 35 év felettiekre is, ugye?!


Az ő adójuk azért jól jön nemde?!


Bezzeg, amikor adni kellene valamit, akkor már neeem, akkor csak 35 év alatt állnak szóba bárkivel is, na szégyelljék magukat meg mindenki, aki ezt támogatja !

2018. ápr. 26. 12:05
 12/24 A kérdező kommentje:
Én továbbra is kitartok amellett, hogy igenis ne legyen életkori megkötés és ne csak a 35 éven aluliakra gondoljon a kormány, hanem legyen esélyegyenlőség és a kormány MINDENKIT képviseljen, ne csak egy-két réteget !
2018. ápr. 26. 12:15
 13/24 anonim ***** válasza:
62%

énadómból-énadómból-énadómból- már vártam.


" MINDENKI egyformán kapna egyenlő esélyeket?!"


Kb ez lenne a szociális háló célja - csakhogy ez nem azt jelenti, hogy "mindenki egyenlően kap" értsd nem az, hogy: a krumpliosztásnál odasorol a Jaguárjával a milliárdos is, és beáll a sorba, és szépen, igazságosan kap 2 kg krumplit.

- hanem hogy megpróbálják szükség szerint a segítést.

A Krsinások Karácsony előtt szoktak ételosztást tartani a Blahán. Szívszorítóan kígyózik a sor a Rókus kórházon is túl! Senki sem zavarna el téged sem, ha szükséged lennem, hogy beállj. Valamiért te mégis a közeli kávézóban zokogsz, hogy téged nem segít senki. Pedig segítene, menj csak.


Nyilván egy társadalomban máshogy kell segíteni egy öreget, beteget, fogyatékost, sok gyereket nevelőt, mint egy rendszeres magas jövedelemmel rendelkezőt.

Nem egyenlő a segély - mert nem egyenlők az esélyeik sem az embereknek a normális, jó élethez. Nem mindegy, nem egyenlő az esély egy rendes (nem deviáns,alkoholista) szabolcsi családból indul útjára egy tehetséges gyerek, hogy tanuljon, dolgozzon, vagy egy magas családi támogatással rendelkező budai elit családból indul egy ugyanolyan tehetséges rendes gyerek.

Egyébként meg ne gyerekeskedj 35 évesen már nem kell neked hogy állambácsi ingyen kuglófot adjon, megmaradsz, és illik végre szétnézni a világba szociálisan érzékeny szemmel.

Mert társadalomban élünk.

2018. ápr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

"Egyébként meg ne gyerekeskedj 35 évesen már nem kell neked hogy állambácsi ingyen kuglófot adjon, megmaradsz, és illik végre szétnézni a világba szociálisan érzékeny szemmel.

Mert társadalomban élünk."


Te meg ne személyeskedj és ne értetlenkedj !


Sajnos ilyen diszkriminatív társadalomban élünk, ahol ennyire nincs az emberekben és a kormányban szociális érzékenység a 35 éven felüliekkel szemben ! :(


Lehetsz itt lekezelő, kioktató, lenéző, de attól még nincs igazad, mert a kormány igenis IGAZSÁGTALAN!


És én azt szeretném, hogy NE LEGYEN ÉLETKORI FELSŐ MEGKÖTÉS sem a családalapítás, sem a nyelvvizsga könnyítés tekintetében, mert nem fer a 35 éven felettiekkel szemben!

2018. ápr. 26. 21:28
 15/24 anonim ***** válasza:
31%

Valami nagy nagy baj van veled gyerekem.

Fel kellene nőni végre és felnőttként viselkedni, mert most csak toporzékolsz, mint egy tehetetlen óvodás.


35 éves vagy az Isten szerelmére!

2018. ápr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
32%
Mi a lófax a diszkriminatív abban, hogy a kormány az EGÉSZ társadalom érdekében azt a korosztályt segíti JOBBAN, ahol a legnagyobb a veszélye az elvándorlásnak?? Tőled nem vonnak meg semmit, ami eddig is járt MINDEN csládalapítónak, akkor meg mi a franc bajod van? Örülj, hogy ilyen családtámogatási rendszer van, 8 éve túrót kaptál volna a füledbe, akár 20 éves vagy, akár 40.
2018. ápr. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

"azt a korosztályt segíti JOBBAN, ahol a legnagyobb a veszélye az elvándorlásnak"


Aha, tehát 35 éves korig. 35 év felett meg már úgysem vándorol ki senki, nem - hát a ló..szt!


NEVETSÉGES!


VEGYÉTEK TUDOMÁSUL, HOGY EZ AZ ÉLETKORI MEGKÖTÉS ÉS FELSŐ KORHATÁR AKKOR IS IGAZSÁGTALAN !


Le..arom, hogy hányan estek nekem azok, akiket ez nem érint, de akiket érint, azoknak igenis nagyon rosszul esik, hogy ők már nem számítanak és szeretném, ha a magyar kormány eltörölné ezt a diszkriminatív életkori megkötést és a 35 éven felülieket is emberszámba venné!


Részemről ez a vita lezárva és sajnálom, hogy az itteni kommentelők egy része olyan sötét és antiempatikus, hogy nem képes belátni az igazságtalanságot, illetve elvakultan nyalja a hibás politika s..ét!


Majd ha nektek nagyon kelleni fog valami, de titeket is kizárnak mindenből, és megkapjátok a sorozatos elutasítást, na akkor jusson eszetekbe, hogy milyen rossz kirekesztettnek lenni!


De ezt ti úgysem értitek, hiába magyarázom, úgyhogy meddő vitát h.lyékkel én nem folytatok tovább.


Legyetek boldogok, de azért a 35 éven felülieket is hagyjátok élni!


Csá!

2018. ápr. 27. 09:24
 18/24 anonim ***** válasza:
22%

Ó szegény kérdező, te életveszélyben vagy a kirekesztő borzalmas igazságtalanság miatt! Most gyűjtést rendezek -kérem a (sötét) hozzászólókat adakozzanak szegény görbényééének (dalból) és visszük Neked, Ó világ legszerencsétlenebb kirekesztettje! Számlaszámok privben


Addig is énekeljük együtt:


Ej, Görbénye, görbénye,

mit jársz a faluba?

Adjatok, adjatok

szegény görbényének,

Hadd menjen, hadd menjen

város incéjének.

2018. ápr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

35 éves elmúltam mire sikerült lakást vennem egy gyerekkel, egyedül.Természetesen akkor még a CSOK elődje a szocpol is épp elvolt törölve, szóval azt a pár 100000 Ft-ot is buktam.Persze akkor is elbuktam volna, ha él, mert elhaladtam pár hónappal a 35 évet.

Egyedülálló anyaként annyi segítséget kaptam a kormánytól, hogy 1500 Ft-tal több a családi pótlék.Kivagyok segítve vele. :D Ezenkívül semmilyen más kedvezményre nem voltam jogosult soha.A gyermekvédelmi segélyt sem kaptam meg azzal az indokkal, hogy pár száz forinttal túlléptem a megadott határt.Ennyit a kormányról.

Ami viszont biztos, hogy az egy gyerekes, egyedülálló anyákat eddig minden kormány lesza..rta.És ez a jövőben sem valószínű, hogy változik.A Fideszt is csak a 3 gyerek, vagy az attól több érdekli.

2018. ápr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
23%
Mert aki 35 éves korig túlképzi magát és "karriert épít" család helyett,annak legyen már éppen ebből az okból annyi pénze hogy ne szoruljon állami támogatásra. Ennyi.
2018. ápr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!