Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért panaszkodnak a budapesti...

Miért panaszkodnak a budapestiek a taxis árak emelkedése miatt mikor vidéken sokkal drágább a taxi és a tömegközlekedés is rosszabb?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 26. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Miért panaszkodsz a fizetésedre, mikor 4x többet keresel mint egy bangladesi mondjuk?
2018. ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Azért mert h*lyék, vidéken drágább, mert nincs nagy kereslet se rá, ezért a taxisok egy szűk rétegből tudnak csak megélni.


Amugy viccesek a Budapestiek, a 20%kal magasabb fizetésük miatt azt hiszik ők az elitek, a vidékiek a jobbágyok, és nem akarják elhinni hogy le kell adni az afféle luxusból mint hogy szombat este részegen hazavitesse magát.

2018. ápr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%
Holnaptól emeljük kétszeresére a tej, kenyér árát, te is rögtön panaszkodni fogsz.
2018. ápr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Igazából Pesten ki az aki taxiba ül?


Oké, aki atomrészegre issza magát, azoknak péntek, szombat este megértem. De rajtuk kívül?


Ott a BKV, saját kocsi ha valaki finnyás buszozni, lehet kerékpározni. Ki ül egyáltalán taxiba, drágább a BKV-nál, ha dugó van beragad mint a saját kocsi akkor hol ebben az előny?


Vidéken, ahol óránként mennek a buszok ott valakinek sürgős dolga van, az taxit hív, azt megértem, de Pesten, ahol néha kiáll a megállóból a villamos és látod a következőt jönni ott minek?

2018. ápr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ott a BKV, saját kocsi ha valaki finnyás buszozni, lehet kerékpározni."


Sosem értettem ezt a fajta "ne legyél finnyás örülj a szarnak is" gondolkodásmódot.


A kerékpár meg szép és jó dolog, csak ezer befolyásoló tényező van. Nem mindegy, hogy ki kell menned Kőbányán valami gyártelepre és vissza, vagy csak 10-20 kilométereket tekerni. Esőben, sárban, hóban, szar időben nem kellemes. Nyáron 40+ fokban szintén nem előnyös. Ha cuccod van megint nem előnyös, ha többen vagytok akkor megint nem.


Csak a saját munkahelyem 45-50 perc biciklivel. Autóval 20 perc, egy taxis meg tud ebből faragni párat és majdnem 15. Plusz majdnem egy óra tekerés után az ember első dolga, hogy szedheti rendbe magát. Egy állásinterjúra, tárgyalásra, ügyfélhez nem túl előnyös így beesni.


A "kiáll a villamos és látod a következőt" is inkább csak a fő vonalakra jellemző. Van viszont nem kevés hely, ahova csak hosszú sétával, 3 átszállással lehet elérni.


Nekem is megesett, hogy helyszínre kellett dokumentumokat kivinni. 5-6 lefűzős, teletömött mappát. Nem őrülten vészes, de egy jó 10-15 kiló. Nem mindegy, hogy hívok egy taxit aki ajtótól ajtóig visz. Vagy úgy indul a dolog, hogy 10 percet sétálok egy nehéz dobozzal a metróig, ott szerencsétlenkedek az emberek között, majd buszozok egyet és még 10 perc séta a helyszínig. Mindezt esőben vagy délben tűző napsütésben.

2018. ápr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az is gyalázatos... De tudom ajánlani a sofőrszolgálatot
2018. jún. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!