Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minden nagyokos azt mondja,...

Minden nagyokos azt mondja, hogy az ellenzéket leszavaztuk, páldául ezek is itt mind. De ez nem igaz! Pont hogy megszavaztuk őket! Nem?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=fK9FvXF4Bg0


Az igaz, hogy egy kis csoport leszavazta az egyik csoportot, egy másik a mnásikat, de nem igaz, hogy együtt leszavaztuk az egészet!



2018. ápr. 26. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

A választás győzelemre játsszák.

Azt kell eldönteni, ki legyen kormányon és az elsz kormányon, akit a legtöbben arra alkalmasnak tartanak.

Nem mindenki, hanem akit a legtöbben.

Most a legtöbben a fidesz-kdnp-t tartották alkalmasnak, kb. 2,5-szer annyian, mint a jobbikot, majdnem 5-ször annyian, mint az mszp-t és 10-szer annyian, mint a dk-t.

A parlamentbe bejutott pártok szavazatait ha összeadjuk, akkor annál is több a fidesz-kdnp-re szavazók száma, vagyis a teljes ellenzéknél nagyob a támogatottsága.


Mindehhez jön, hogy az egyéni körzetek nagy részét is a fidesz-kdnp nyerte, így jön ki ez a parlamenti arány ami most lesz.


Az ellenzék kampánya kormányváltó hangulatról szólt, az ellenzék győzelméről, a taktikai szavazásról és a fidesz földbe döngöléséről.

Ehhez képest az emberek ellenkezőleg szavaztak - sokan pontosan az ilyen szövegek miatt. Azért, hogy nehogy ezek jussanak kormányra.


Vgyis ha így nézed, akkor bizony LEszavazták az ellenzéket azzal, hogy olyan kevesen szavazták MEG őket, holott azt hírdették, hogy övék a többség támogatása.

2018. ápr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szavazók 49% szavazott a Fideszre, meg lehet nézni.
2018. ápr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Takács Zs5 hozza a szokásos formát, ha az ellenzéki pártokra szavaz a választók 50.7%-a, akkor az ellenzék le lett szavazva, hiszen a Fidesz 49.3%-a az több...


néha szeretnék én is ilyen fideszes lenni, annyira könnyű volna az élet, csak hátradőlni, elnyalni a kis hazugságokat és hinni bennük anélkül, hogy gondolkodnék, ez sajnos már nem fog összejönni soha.

2018. ápr. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

senki nem értette úgy látom a kérdésemet, illetve a hozzászólásom értelmét


én arról beszélek, hogy értem én, hogy az ellenzéket a nép átlagosan és össezvéve leszavazta, lehet ezt mondani, de nekem a bajom nem a 49-51%-al van, hanem azzal, hogy a nép nem az ellenzékre egyben szavazott, hanem külön-külön egyes tagjaira, így lehet áltatni magunkat azzal, hogy leszavaztuk, de igazából egyrészt azért sem, mert a leszavazás a szememben az lett volna, ha semelyik nem jut be, másrészt egy DK-s aki a DK-ra szavazott mondjuk, ő az ellenzére szavazott, és bár az egész ellenzék egyben kudarcos, ő mégis ürül, hogy a DK-nak frakciója van.

2018. ápr. 27. 08:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!