Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek, egyetértetek...

Ellenzékiek, egyetértetek azzal. Hogy a minél nagyobb mértékű kivándorlással lehetne a leggyorsabban és legkönnyebben összeomlasztani az Orbán-rezsimet?

Figyelt kérdés
Mert ugyan bizakodásra adhat okot az, hogy az e heti hírek alapján az EU jelenlegi vezetése erősebben markolná Orbánék grabancát, de ez valószínűleg túl kevés lenne még.
2018. máj. 6. 21:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
26%

Nem kell Nyugatra menni 2-3 év múlva a nagy hitelezés vissza fog nyalni.

Ez történelem. Ha nagyon eladósodik egy ország lakossága, az lenyomja a gazdaságot, mert az emberek kevesebbet költenek.

2018. máj. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
20%

Nem értem, mi ez a nyugtara menési mánia nálatok?


LEHETŐSÉG van arra, hogy BÁRKI mehessen más országba dolgozni, élni.

Vagy él ezzel a lehetőséggel, vagy nem.

De miért kellene elmenni csak mert az aktuális politikai vezetés nem a kedvük szerinti? Akkor most vándoroljon ki a franciák 60%-a vagy a németek fele? csak mert nem tetszik nekik a kormány?

Szerinted ez a demokrácia? Hogy akkor tetszik az országom, akkor dolgozok benne, akkor veszem ki a részem az adóbefizetésből és akkor vagyok magyar, ha olyan a kormánya aki nekem tetszik - ha a többiek nyernek és a nekik tetsző kormány lesz, akkor ezeket dobod a kukába???


Ha még nem szótak neked, akkor én teszem meg: ez nem demokratikus, ez szimplán gyáva és ostoba dolog. Ha fontosnak érzed, hogy változtass, akkor dolgozz érte. ITT.


De amúgy nincs ellenemre és szerintem is sokkal nyugodtabb lenne az élet és végre élvezhetnénk az almúlt évek mocskolódásai után az elért sikereket, ha kimennétek és ott boldogítanátok a környezeteket.

De miért gondolod, hogy ez a fideszt, Orbánt bármiben is befolyásolná? Akkor kevesebb szavazójuk lenne, ha ti, akik nem rájuk szavaztatok, nem lennétek itt????

2018. máj. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
67%

#12


Minek küzdjünk, ha azt látjuk, hogy nincs értelme? Lehet itt dobálni a statisztikát meg a fidesz eredményeit, de felesleges. Amíg azt látom, hogy a diplomám amiért keményen megdolgoztam havi nettó 180-at ér meg otthon vidéken a munkáltatóknak, addig nincs miről beszélnünk. Ebből tartsak fenn egy lakást, tegyek félre, ruházkodjak, járjak sportolni/szórakozni meg egyek is normális minőségi ételt? Hát nagyon nem fog menni. Ezt nem fogjátok fel, hogy nyugaton, sokkal jobban megfizetnek/megbecsülnek minket. Nem hazaszeretetből élünk, hanem pénzből.


El kell, hogy mondjam, hogy én szeretem ezt az országot. Egy gyönyörű hely. Sehol máshol nem érzem magam úgy, mint itt. Hidd el, hogyha értelmes dolgokra menne el az a rengeteg pénz, kapnánk rendes fizetést nem akarna innen elmenni senki. Még így is sokan itt maradnak, mert nekünk magyaroknak különleges a kötődésünk a hazánkhoz. Nem mocskolódunk. Csak egy élhető hazát szeretnénk. Megfelelő vasúti közlekedéssel, jó utakkal és megfelelő infrastruktúrával, folytogató bürokrácia és propaganda nélkül. Ha a fidesz ezt elhozta volna, nem lenne egy szavunk sem. Nem azzal van a baj, hogy narancssárga vagy hupilila, hanem azzal amit tesznek/nem tesznek.

2018. máj. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
59%

Nem értek egyet.

Ez az egyik legnagyobb tévedés szerintem az ellenzék részéről. Bőven van annyi fiatal a fidesz oldalán amennyire szükségük van az ország fenntartásához. Konkrétan szívességet tesz mindenki a fidesznek, aki a kivándorlásos eszmét támogatja.

Ennek ellenére én is menni fogok, had legyen az övék, így is az, úgy is az lesz, de legalább jómódú leszek én is meg ők is, mindenki boldog. :D


5-ös:

Ki van nyalva a valagunk? Ráadásul jobban mint más ország fiataljainak? Mesélj még. Szerintem jogos, hogy többre vágyunk, máshol többet látunk, neked ez miért fáj? Nem mindenki éri be az itthoni koplalásra is épp csak elég fizetésekkel, míg vannak olyan országok, ahol azzal a tudással, amivel itthon egy átlagos fiatal elhagyja a középiskolát, ott már 23-25 éves korára jobb esetben házzal és autóval rendelkezik anélkül, hogy fiatalkorában bármit is nélkülöznie kellett volna.


"De nem is olyan keserves a múltjuk és jóvoltotokból a jelenük, mint nekünk."

Ez a különbség az értelmes tömeggel rendelkező országok és Magyarország között. Vannak akik a múltra koncentrálnak, és vannak akik a jövőt látják maguk előtt. :) Most őszintén, melyik múltbéli esemény akadályozza a fidesz megválasztásán kívül azt, hogy Magyarország fejlődjön?

Tudom, hogy elírtad a mondatod egyébként, de konkrétan azt írtad, hogy a magyar fiatalság miatt a nyugat jelene kevésbé keserves mint Magyarországé. :D

2018. máj. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Én tökéletesen egyetértek.
2018. máj. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
50%
Ha a kutya sem adna nekik több bizalmat akkor összeomolna. Egyébként pedig nem. Ha kell megvédik magukat a korrupt ügyészekkel, bírákkal és végső soron még a TEK-kel is.
2018. máj. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
49%
Nem hiszem, ráadásul, ha meg is történne, nem vagyok benne biztos, hogy a kivándoroltak, rohannának haza. Magyarán, ha emiatt összeomlás lenne, az nem csak az Orbán - rezsim összeomlása lenne...
2018. máj. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
59%

Igen. És akkor mi lesz?


Orbán Viktor bejelenti a lemondását. Ettől még nem lesz új választás - 2.8 millió ember szavazta meg a Fideszt - lesz egy másik Fideszes miniszterelnök.


Lemond a kormány tokkal - vonóval, kérem, nem bírjuk, hogy ennyien kivándorolnak, nem megy tovább. Új választás - jó eséllyel megint Fidesz győzelem.


Új választás: de nem Fidesz győzelem. Valamilyen ellenzéki konstelláció. Nőnek a bérek, demokrácia, száll az ének, hatalmas dugó Hegyeshalomnál befelé: jönnek haza a fiaink!


Egyáltalán: miért kéne megdönteni egy vezetést, amely rekord közeli részvétel mellett, hatalmas előnnyel nyert.


Ha csalásról beszélsz, linkelj független , külföldi forrást.

2018. máj. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
41%

A leggyorsabban az európai ügyészséghez való csatlakozással lehetne megdönteni teljesen törvényes keretek közt.


Egy eu ügyészt nem lehet leállítani mert polt petike orbán talpnyalója letelefonál hogy " az aktákat ne adják oda mert bizonyíték egy el sem indított eljárásban" (lásd. Kecskemét)

2018. máj. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
41%

#19


Rátapintottál a lényegre, hogy miért is erőltetik ezt az európai központi ügyészséget.


Ez lenne az a pont ahol totálisan megsemmisülne egy tagállam szuverenitása. Hiszen innentől lényegtelen lenne, hogy mi annak a szuerén tagállamnak a törvénye, bírói dönési mechanizmusa, kik a bírók és mit döntenének az adott ügyekben - egy tollvonással joga lenne felülírni egy olyan szervezetnek, aminek amúgy semmi köze ehhez az országhoz.


Ténnyeg ennyire nem értitek mit jelent az, hogy hazaárulás?

Met ez (is) pontosan ezt jelenti, kiszolgáltatni a saját országodat egy idegen szervezetnek, hatalomnak.

2018. máj. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!