Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ingyenes napilap a magyar nép...

Ingyenes napilap a magyar nép megfelelő tájékoztatása érdekében?

Figyelt kérdés
Eszembe jutott egy érdekes ötlet, ami talán megfelelő fegyver lehetne az ellenzék számára a következő 4 évben. Szerintem indítani kéne országosan egy ingyenes napilapot amiben az ellenzék megpróbálná hitelesen tájékoztatni az embereket arról, hogy mi zajlik az országunkban. Olyasmire gondolok mint a Lokál, vagy a régi Metropol. Főleg vidéken lehetne nagy eredményeket elérni. Reggelente kiállni a bolt elé, vagy a piacra és mindenkinek a kezébe nyomni az újságot. Én is vidéki vagyok és rengeteg embernél tapasztalom, hogy az alapvető hírek nem jutnak el hozzájuk, csak amit az M1-en és hasonló kormány által irányított helyeken látnak/hallanak. Hadházy Ákos szerint is ezért nyert a Fidesz, mert ők uralják lassan az egész médiát és nincsenek megfelelően tájékoztatva az emberek. Ezzel maximálisan egyetértek vele és ezen változtatni kell. Nem tudom az én ötletem mennyire megvalósítható és eredményes lenne-e, de egy közös ellenzéki összefogással biztosan lehetne csinálni valami hasonlót. Ti mit gondoltok erről?

2018. máj. 7. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
És te elhiszed hogy az "ingyenes napilap" tényleg ingyenes? Lehet, hogy a fogyasztóknak ingyenes, de a nyomtatást, terjesztést valakinek fizetni kell. Ne légy ennyire naiv kérdező. A napilap amúgy sem életképes az online médiavilág erősödésével.
2018. máj. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A napilapnál valamiből még ki kell fizetni a nyomtatás/terjesztés mellett a főszerkesztőt, szerkesztőket. Nem két fillér. A Lokál nyugodj bele, hogy közpénzből működött.
2018. máj. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy előállítani óriási költség lenne, de valahogyan biztos megoldható lenne. Ha más nem akkor közösségi finanszírozással. Ha az Együtt Párt összetudott gyűjteni majdnem 150 milliót, akkor ilyesmire is lehetne gyűjteni.
2018. máj. 7. 19:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Tehát szépen hangzik, csak a sajtó pénz, pénz és irdatlan sok pénz kérdése.
2018. máj. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha eltekintünk attól, hogy ez az egész amit írtam nem megvalósítható, akkor elméletileg maga az ötlet sikeres lehetne?
2018. máj. 7. 20:03
 6/9 anonim ***** válasza:
". Én is vidéki vagyok és rengeteg embernél tapasztalom, hogy az alapvető hírek nem jutnak el hozzájuk, csak amit az M1-en és hasonló kormány által irányított helyeken látnak/hallanak. " En nem tudom te hol laksz en videken lakom egy 400 fös faluban, ha bemegyek a varosa az ujsagoshoz vagy a postara, ugyanazok az ujsagok közül valszthatok mint a budapestiek, kiveve a megyei ujsagot de azt se vagyok köteles megvenni. A televizio csomagok is egy-ket elteeressel a szolgaltatok közül hasonlo mint Budapsten, tehat az alapcsomagban a köztv-TV2-RTL mindehol is benne van, tehat nnem igaz, hogy csak kormany altal rianyitott media hallhato, mivel az RTL hiradoja midnehol foghato. Az alapcsomagon tul valaszthatunk mas egyeb csomgaot is mint Pesten, nekem pl a legnagyobb csomag van 310 csatornaval. Ja azt meg ki is felejettem, hogy internet mar videken is van a legtöbb haztartasba ott meg mindenki azt nezd az amit akar mint Pesten: lehet hvg vagy origo, 444.hu vagy 8888.hu vagy akarmi mas
2018. máj. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem lenne értelme. Most is tájékozódhatnának, ha akarnának.
2018. máj. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem rossz ötlet, de szerintem teljesen felesleges.

A Jobbik is küldözgette a tájékoztatóit a választás előtt, hogy a Fidesz milyen korrupt, de a magyarokat abszolút nem zavarta. Szerintem már egyáltalán nem érdekli őket és le lehet írni az országot...

2018. máj. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy sok ertelme lenne. En is vidéken élek és igazából, itt is tajékozódhat az ember, számtalan hírforrásból, ha akar. Ha viszont nem akar...
2018. máj. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!