Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tb és a nyugdíj már nem jár...

A tb és a nyugdíj már nem jár alanyi jogon! Kivették az alkotmányból a tb és a nyugdíj jogát?

Figyelt kérdés
És ez mióta és a mi pénzünk fekszik benne!Ezt ki szavazta meg!Ki tud erről mert én csak most hallok erről!
2018. máj. 7. 20:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Most akkor nem lehet orvoshoz menni?
2018. máj. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Istnem, sok éves hazugságok vannak ismét felmelegítve? Ne dőlj be nekik. Amúgy "alanyi jogon" semmi nem jár, főleg nem nyugdíj, (ahhoz ledolgozott idő kell), meg TB ellátás (ahhoz meg biztosítási jogviszony.) De ez már az MSZP idején is így volt. Az alaptörvény pedig kimondja:


"Magyarország az időskori megélhetés biztosítását a társadalmi szolidaritáson alapuló egységes állami nyugdíjrendszer fenntartásával és önkéntesen létrehozott társadalmi intézmények működésének lehetővé tételével segíti elő. "


"(1) Mindenkinek joga van a testi és lelki egészséghez.


(2) Az (1) bekezdés szerinti jog érvényesülését Magyarország genetikailag módosított élőlényektől mentes mezőgazdasággal, az egészséges élelmiszerekhez és az ivóvízhez való hozzáférés biztosításával, a munkavédelem és az egészségügyi ellátás megszervezésével, a sportolás és a rendszeres testedzés támogatásával, valamint a környezet védelmének biztosításával segíti elő."

2018. máj. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
:D
2018. máj. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
13%

A sok hülyeség helyett innkább ezt olvasgasd:


[link]

2018. máj. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

Azt hiszem félreértésben vagy.

Mondj egy országot, ahol alanyi jogon jár a TB és a nyugdíj.

Én azért tudok egyet-egyet, de Te melyik országról állítod ezt?

2018. máj. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Jár az csak félre értelmezed a törvényt. 2012 ben változtattak rajta az előtt volt olyan hogy Társadalom biztosításí intézmény na ezt törölték az alaptörvényből es kötelezővé tették.


Ez annyit jelent hogy a nyugdíj és tb változtatásokat az országgyűlés hozza és nem kell egyeztetnie az intézménnyel. Annyit jelent hogy leegyszerűsítették az ebbe való módosításokat viszont a törvény magába foglalja hogy ez minden állampolgárnak jár.


Röviden államosították a magánnyugdíjpénztárakat.

2018. máj. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

azért van ilyen ország, pl Argentina, de azt hiszem Mexico is.


és igen, jól értesültél, ki akarják venni az alaptv-ből, és kötelező lesz most már a teljes szülőtartás

2018. máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Es miert kell ezt orditva kerdezni? Otthon is ilyen hulye vagy, vagy csak itt?


A válasz 47%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.

# 3/8 Időpont ma 20:30 "


Nos mivel ez már nem kérdés volt!

Magadból kiindulva kérdésre pedig válaszolni szokás nem kérdezni!Jó politikus lennél!Ehhez értesz!


A többieknek :Köszi a választ!



Link: https://www.youtube.com/watch?v=pGy8dUIpp3w

2018. máj. 7. 21:05
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Haþ, erről már olvastam, meg azt hiszem, ezt a beszelgetést is láttam. Az egészből nekem az jött le, hogy a valtoztatás előtt, a nyugdíjra és egészségbiztosításra levont pénzeket csak a nyugdíjra és az eü.- re lehet költeni. Most meg, semmi nem kötelezi erre a kormányt, ugyanolyan adóbevételként kezelheti, mint mondjuk, az ÁFÁ- t. És ez valóban nem túl megnyugtató.
2018. máj. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ezért örültem volna például annak, ha az állami nyugdíj esetén is bevezették volna az egyéni számlákat, amelyeken nyomonkövethetők lennének a befizetések. Ezt egyébként Orbán meg is ígérte a MANYUP "likvidálásakor", csak aztán "feledésbe merült".
2018. máj. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!