Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi alapján érdemes szavazni...

Mi alapján érdemes szavazni egy politikusra?

Figyelt kérdés
2018. máj. 7. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a tettei alapján. Illetve hallgatod a nyilatkozatait, mennyire értelmes, higgadt, összeszedett, világos, amit mond, s persze mennyire értesz egyet a céljaival.
2018. máj. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy SZÁMODRA, - a megélt tapasztalataid alapján - mennyire hiteles.

Soha ne oszd meg senkivel a politikai nézeteidet és ne hagyd magad befolyásolni olyantól, akinek nagy a pofája!

2018. máj. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálam az egyetlen szempont, hogy ne jogász "doktor" legyen.
2018. máj. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sok minden alapján lehet. Például mert Fideszes.
2018. máj. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A válaszhoz legelőször azt kellene talán definiálni, hogy mi alapján lehetne mérni egy politikus teljesítményét? Itt most a választott képviselőkről beszélünk nyilván, hiszen a listásokat nem mi választjuk.


A teljesítmény mérése pedig még szűkebb környezetben is elég nehéz. Mi alapján mérjük egy dolgozó teljesítményét olyan munkahelyen, ahol nincsen közvetlenül, egzakt módon mérhető paraméter (pl. egy értékesítő sikertelensége nem feltétlenül a munkáját minősíti, lehet, hogy eladhatatlan az a valami, amivel „házal”).


Felszólalások száma? Ez semmit nem jelent, max. mérhetjük a szereplési vágyának a mennyiségét.


A felszólalások vs. döntések összhangban vannak-e (vagyis ért-e valamit, hogy megszólalt)? Á, ez sem jó, mert akkor egy 2/3-nál ez is 0.


Jelen pillanatban ezt legjobban Fideszes képviselőnél lehetne mérni. És ennek szerintem a minimális mérőszáma az, hogy egy-egy országos kérdésben a választókörzete érdekeit képviseli-e, vagy a pártérdeket, és ezt kinyilvánítja-e a szavazatával is? Na igen, akkor pl. ez alapján érdemes. Ha nem, akkor természetesen nem. Képes-e helyi ügyeket hátára venni, az önkormányzati szinten már nem megoldható (de azokkal a képviselőkkel is pártállástól függetlenül együttműködően) dolgokért lobbizni országos szinten, és ezt szavazatával, kapcsolatrendszerével sikeresen előrébb mozdítani? Ha igen, megint csak érdemes a szavazatokra, ha nem, akkor nem. Tart-e lakossági fórumokat (nem félévente/négyévente!), válaszol-e az email-ekre, és az ott nyilvánosan felvetett témák visszaköszönnek-e a munkájában? Ha igen, megint csak érdemes rá a továbbiakban számítani.


Viszont. El kell felejteni, hogy a politikus egyéni érdeket, magánügyeket oldjon meg. Ez nem számít, ő nem egy emberért, hanem emberekért van, azt várni, hogy Neked olcsóbb legyen a benzin, az nem reális elvárás, és ha ilyeneket tesz, biztos lehetsz benne, hogy meg akar vásárolni, főleg, ha a Te véleményed egy másik közösségben, csoportban számít. Az egyéni problémákat otthon, az utcában lévő problémákat meg általában az utcában, vagy a települési önkormányzatokban kell megoldani, azért vannak.


Tehát senkire nem szavazok csak azért, mert egy hónapig 0 Ft a távhőszámlám (nem szorulok rá, elajándékozom a különbözetet), vagy kaptam 20.000 Ft utalványt (nem kaptam, nem vagyok nyugdíjas), vagy 20 kiló krumplit (azt sem kaptam, mert nincs időm sorbanállni), ugyanis akik ezt adják, lehetőségük volt arra is, hogy erre ne legyen szükségem. A koldus megköszöni, ha az utcán adok neki valamit, de nekem nem _kell_ adnom, és nincs lehetőségem az ő helyzetén jobbítani, csak ennyi, az aktuális napja lehet könnyebb. És ezért cserébe tőle nem várok el a világon semmit sem.

2018. máj. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem az első dolgok amiket megvizsgálok ha egy politikusról szeretnék képet kialakítani:


- Előélet. Hiába neveznek ki valakit a Nemzeti Állatvédelmi és Természetmegőrző Minisztérium élére, ha korábban kakasviadalokon lehetett fellelni, kétes társaságokban.


- Tettek. Pro és kontra.


- Kommunikáció, tervek. Belenézni a szemébe, milyen arcot vág amikor beszél. Annyira átlátszó tud lenni a sunyiság. Ebben amúgy a Lázár volt eddig a legprofibb. Ő majdnem szimpatikus arccal tud ordasakat hazudni :)


- Megbízhatóság. Ha olyan emberről van szó, akinek vannak vagy voltak kétes ügyei, biztos lehetek abban hogy ezek nem véletlenül vannak. Ilyen ember nem kell a politikába.

2018. máj. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
# 6 "akinek voltak kétes ügyei" Ezt hívják karaktergyilkosságnak. Mond valaki valamit, még nem is kell igaznak lennie és az ember már ki is lett végezve mint politikus.
2018. máj. 16. 15:25
 8/9 A kérdező kommentje:
# 6 "ezek nem véletlenül vannak" nyilván senki sincsen aki el akarja rakni az útból... persze...
2018. máj. 16. 15:27
 9/9 A kérdező kommentje:
# 6 Ezzel a szelekcióval inkább a tisztességteleneket rakod előnybe. Aki tisztességes az mindig kapja a sarat.
2018. máj. 16. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!