Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » E-sportolóként kaphatok...

E-sportolóként kaphatok valamilyen támogatást a sportminisztériumtól?

Figyelt kérdés
Főleg CS:GO-val és LOL-al és Starcraft-al tolom profi szinten. A versenyekre való felkészülés sok időbe és energiába telik, amit a munkám és a magánéletem is negatívan fogad. Szerintem igazságtalan, hogy amíg egy úszót vagy egy kajakost agyon ajnároz a média és országos elismerést kapnak, addig mi E-sportolók még eléggé mostoha sorban vagyunk itt Magyarországon, pedig a mi sportunk semmivel sem értéktelenebb, sőt sok esetben komolyabb szellemi jelenlétet is kíván mint a fizikai sportok. Sport társaimmal gyakran elmegyünk meginni egy sört egy kiadósabb edzés után és beszélgetünk erről a problémáról. Legutóbb Mortal Kombat X-es edzés történt 6 órán keresztül, ami eléggé kimerítő tud lenni szellemileg és persze jobban menne, ha érezni lehetne, hogy megbecsülnek érte, de az a tudat, hogy egy Hosszú Katinkát vagy egy Egerszegit mindig jobban fognak értékelni mint minket, az elég kiábrándító és gáz az országra nézve is szerintem. 37/F

2018. máj. 11. 07:14
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Termeszetesen kaphatsz. Mekkora a szurkolotaborod? Hanyan ismerik a neved? Milyen sikereket tudsz letenni az asztalra? 10 millioval szamolva orszagunkat, hany embert erdekel? Vegulis az adojukbol remelsz penzt. K1 vilagbajnokunk is van, megsem kap semmilyen tamogatast, pedig legyozte a 'vilagot'.
2018. máj. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
6 órás mortal kombat edzés. Ez a kemény nem a kád széle.
2018. máj. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kamu kérdés, tehát 6 óra az semmi, annyit egy átlag ember is eljátszogat szórakozásból, másrészt Hosszú Katinka letett valamit az asztalra, te mit tettél le? Mert teszem azt egy Vizicsacsi nevét is ismerik, de sose halottam még, hogy lenne profi Mortal Kombatos magyar, igazából arról se, hogy a Mortal Kombat esport lenne...
2018. máj. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem sport.
2018. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Briliáns trollkérdés. :) De inkább adok rá választ, hátha valaki komolyan veszi.


A konvencionális sportolás népszerűsítése társadalmi érdek, az e-sporté viszont vitatott, de ha igen, akkor is jóval kisebb mértékben számít annak. Éppen ezért szerintem nem várható el, hogy a sportminisztérium vagy akármilyen költségvetési szerv ezt támogassa.

Az e-sportoló tech-szponzort keressen magának.

2018. máj. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Michelisz Norbert e-sportolokent kezdte, autoverseny szimulatoron. Ott figyeltek fel ra, o vitte valamire. Masra nem emlekszem.
2018. máj. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
persze hogy kaphatsz, na menjél inkább ki a szabadba
2018. máj. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mint e-sportoló szerintem nem kapsz támogatást, úgy értem, hogy Te önmagad. Maga az e-sport egy 2017-es döntés értelmében viszont elég komoly állami támogatást kap, ebből lehet, hogy majd Ti is profitáltok, ha pl. lesznek nemzetközi versenyek itthon, alakulnak "egyesületek" (akik már biztosan pályázhatnak), stb.


Ne nézzétek le ezt a műfajt, ez tényleg nem csak játék. Olyan, mint a sakk, vagy a Forma-1. Ha azok sportok, ez is lehet az. És ha itthon még nem is, de külföldön elég komoly tábora van, és nagyon komoly támogatók állnak be mögé nagyon-nagyon sok pénzzel.

2018. máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm a választ! Végre egy értelmes válasz témában. Tudom, hogy idehaza lenézik ezt a műfajt, a legtöbben csak a fociban hisznek, egy jó pofa sör mellett és közben verik az asszonyt... Sajnos ez a magyar folklór , e múltszázadi felfogás még sokáig nem fog kiveszni a magyarokból. A sakkot sem ismerik el idehaza, mert az nem fizikai sport és "ugye hát orbán megmonta hogy a fútball a jó oszt akkó úgy van, hol a pálinka!!?" Hát ez van sajnos. Több évtizedes a lemaradásunk a nyugattól és ez a lemaradás az emberek fejében van leginkább..
2018. máj. 12. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!