Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek melyik a legcsalád...

Szerintetek melyik a legcsaládcentrikusabb párt?

Figyelt kérdés

2018. máj. 11. 10:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom a kérdésed provokáció, mert azt még a legtájékozatlanabb ellenzéki is fújja, hogy a Fidesz támogatja a legjobban(...és egyedül) a családokat, nagycsaládosokat. Igaz, ezt ellenzéki oldalon ezt "bűnéül" róják fel. (pl. családik adókedvezmény, CSOK, egykulcsos adó,... stb.)
2018. máj. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Én nem tapasztalom, hogy az átlag családokat is támogatná, leginkább a megélhetési szülőket tolják, mert mennyivel logikusabb egy kilátástalan sorban lévő családnak még több kilátástalan helyzetű utódot nemzenie... Ezzel nem akarok megbántani senkit, de számomra az olyan nem szülő, aki csak azért szül x számú gyereket a bizonytalanságba, hogy legyen fedél a feje fölött. Aztán, hogy mi lesz a gyerekek sorsa egy ilyen életképtelen családban, az már megint egy másik történet...
2018. máj. 11. 10:32
 3/29 anonim ***** válasza:
43%
Jah mert a havi 12 ezer minusz mindenkinek a gázszámlából nem volt mi?
2018. máj. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Amúgy a csonka családokkal mi van? Mert rengeteg gyerek van akinek elváltak a szülei és ők semmilyen támogatásban nem részesülnek. Az a baj, hogy a Fidesz nagyon egysíkúan veszi a család fogalmát. Nem csak egy fajta családmodell létezik és ők csak a sok gyerekes együtt élő szülőket tekintik családnak és ez nagy hiba, mert nem csak ez a réteg jelenti a családot.
2018. máj. 11. 10:44
 5/29 anonim ***** válasza:
Én végig olvastam az összes párt programját (már amelyiknek volt) és mindegyiket családtámogatónak mondanám. Más kérdés, hogy ezek közül mit tartok életképes elgondolásnak. A Fidesz által nyújtott kedvezmények nem vehetők igénybe az általad említett "pénzért szaporodó" rétegnek, és igazán azok közt se, akik rászorulnának. Gondolom ez benne a lényeg. Továbbá azt sem veszi figyelembe, hogy sokan szeretnék megalapozni az életüket, mielőtt család alapításhoz látnak. Ezt a jelenlegi rendszer nem támogatja, egyedül de még párban sem boldogul egy fiatal pár úgy igazán, szükségük van a szülői hátszélre. Ha a szülők nem tudnak segítséget nyújtani, akkor pedig nagyon sokáig nyúlik ez a kérdés.
2018. máj. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%

Akkor szabad a gazda, kedves Kérdező!

Én nem úgy veszem észre, hogy a fidesz-kormány ne támogatná a családokat, de elhiszem, hogy valaki tudja ezt ennél jobban is. Légy szíves mondd meg melyik párt az, amelyik jobban támogatja a családokat. Tényleg kíváncsi vagyok rá.

2018. máj. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
57%
Fidesz.
2018. máj. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
4%
A KDNP. Mert a papok tudják igazán, hogy mi is az? (Más répájával verni! Tudod!)
2018. máj. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
65%

Addig, amíg akárcsak egy ellenzéki is lemeri itt írni, hogy a gyermekeket vállaló családoknak nyújtott kedvezmények (egy elöregedő társadalomban!) FIALÁSI TÁMOGATÁS - ahogy ezt pont most olvastam egy kérdésnél - addig nincs is miről beszélnünk, egyértelműen a Fidesz.


Azért azt még neked is észre kellene venned Kérdező, hogy a támogatások 90%-a munkaviszonyhoz kötött. (CSOK, adókedvezmények, stb.) így az ingyenélő, lumpen, megélhetési gyerekszülők nem juthatnak hozzá.

Az más kérdés, hogy ezek a gyerekek sem halhatnak éhen, ezért kapják egész évben az ingyen étkezést, ingyen tankönyvet, ruhacsomagokat.

Az összes kedvezmény az egyedülállóknak is járnak, csak nekik még a megemelt családi is jár.

2018. máj. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
#6 Szerintem azt kéne először tisztázni mi is a család fogalma pontosan, mert ez szinte mindenkinek mást jelent. Sok féle család létezik akiket támogatni kellene. Az elvált szülők gyerekei is fokozottan hátrányos helyzetűek, őket miért nem támogatja a kormány? Ismerek olyan családot is, ahol a nagyszülők nevelik az unokákat, mert az anyjuk lerokkant, ezért együtt élnek nagyszülőkkel egy háztartásban. Ők ugyanúgy egy fajta család és mégse kapnak támogatást. Szerintem ha a kormány akarja megmondani, mit jelent a család, az már régen rossz. Szerintük csak egyféle család létezik, és aki nem olyan, az szerintük nem méltó semmilyen támogatásra, segítségre.
2018. máj. 11. 11:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!