Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mindig ilyen...

Magyarországon mindig ilyen volt a politikai gondolkodás?

Figyelt kérdés

Régen is ennyire utálták és kerülték egymást a "lipsik" és a "nemzetiek"?

Konkrétan családtagok vesznek össze azon, hogy ki melyik pártra szavazzon, ha megtudják valakiről hogy a másikra szavazott, máris húzza a száját, "megvan róla a véleménye".

A többi országba is így megy, a széthúzás, a burokban élés és a gyűlölködés?

20 évesen elsőszavazó voltam, de már megbántam, hogy megtettem, mert ennek semmi értelme, kb jobb lenne, ha monarchia lenne politikusok és pártok nélkül, legalább nem látnám mindig ha bekapcsolom a tvt a propagandát az echó tvtől az atvig, az utcán a soros plakátokat, nemzeti konzultáció, stb.

Nem lehetne annyi, 21. századba értelmesen vitatkozva/tárgyalva, komoly emberek vezetik az országot?



2018. máj. 9. 22:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A 2002-es választás volt még ilyen, hogy magas volt a részvétel, a lakosság gyakorlatilag két részre szakadt, hajszálon múlott az eredmény, és családok vesztek össze. A választások után pedig újraszámlálásért voltak tüntetések.


Nagyon hasonló a mostanihoz, ugye? (Jó, most nem hajszálon múlott az eredmény, de igaz hogy a lakosság egyik fele nagyon szereti Orbánt, a másik fele meg nagyon utálja, csak most jóval több párt van...)

2018. máj. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Úgy kb 1991-től ilyen.
2018. máj. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
5%

Igen. Gondolj csak Széchenyi korára.


Az országot most komoly emberek vezetik.

2018. máj. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Ekkora acsarkodás még nem volt, mint most. Én is összevesztem egy régi barátommal, mert visszaküldte a legutolsó inzultációs ívet. Megkérdeztem, hogy hogyan volt képes ezt a förtelmet visszaküldeni, és azt mondta, fél, hogy az üresen álló házát, amit örökölt, de nem tud eladni, odaadják a migránsoknak. Erre mondtam egy cifrát Orbánról meg a gyűlöletkampányáról, és a barátom azóta nem szól hozzám, az utcán még a fejét is elfordítja.

Régen a munkahelyemen mindig tudtuk, ki jobboldali, ki balos és ki az, aki tojik az egészre. Néha vitatkoztunk, de nem volt belőle veszekedés meg sértődés. Most az van, hogy a KLIK-hez tartozunk, a főnök fideszrajongó, úgyhogy egy szót sem szólunk politikáról, facebookon is csak priviben.

2018. máj. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%

2002-ben volt ehhez hasonló széthúzás.


Ehhez hasonló amúgy amerikában van a Demokraták és Republikánusok közt .

Érdekességként a legutóbbi elnökválasztás előtt nem egy szociális kísérletet is végeztek "szavazz Trumpra" vagy Szavazz Hilaryre" táblákkal mászkáltak az utcákon és elképesztő reakciókat produkáltak az emberek mindkét fél oldaláról nem egyszer erőszakhoz is folyamodtak.

2018. máj. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%

#4


Köszi, tökéletesen bemutattatad azt az embertípust, aki miatt valóban veszekedések és gyűlölködések vannak.


Pontosan te vagy az a sötét ember, aki nem képes elviselni, hogy a másik valamit másképpen gondol és ha megtörténik, akkor azonnal a sárba döngölöd, vérg sérted.

Aztán meg csodálkozol, miért is nem áll veled szóba?


Megsúgom, azért mert megmutattad neki ki is vagy valójában, hogy őt mennyire értékeled, mennyire vagy hajlandó komolyan venni, elfogadni - semennyire, ha nem úgy viselkedik, ahogyan te elvárod tőle.


Nem azért fordítja el a fejét ha meglát, mert nem ugyanaz a politikiai nézetetek, hanem mert nem bír rádnézni amiatt, ahogyan viselkedtél vele.

2018. máj. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%
Ahogy mondja a Takács. Akit meg akarsz győzni, arra célszerű nem támadó módban ráugrani, mert jön a kognitív disszonancia, hátraesel és betörik a fejed. Rengeteg emberrel lehet értelmesen kommunikálni, de ha alapból olyan hangulatot keltesz körülötte, hogy ő márpedig hülye, akkor nem tudom mit vársz.
2018. máj. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Takács,én egy rossz szót nem szóltam a barátomra, hanem kizárólag Orbán Viktor Miniszterelnök Úrra, aki hazugságokkal vezeti félre a népét, amelynek példát kellene mutatnia becsületből és emberségből.

Egyébként a barátom a saját anyjához se szólt évekig, mert az újra férjhez ment egy illetőhöz, aki nem nyerte el gyermeke tetszését :) Úgyhogy várok, míg elmúlik, és különben is: mit kezdjek egy olyan emberrel, aki ilyen baromságokat elhisz???

2018. máj. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire nem. Persze, kisebb- nagyobb "cirkuszok" régebben is voltak, de szerintem is 2002 táján kezdett igazán eldurvulni a dolog.
2018. máj. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

2-es jó helyen jár, de még előbb kezdődött.

1990-ben az első szabad választáson már ez volt.

Már akkor rokonok vesztek össze, barátságok szakadtak meg.


És nemcsak a politikában van így.

A magyar az ledöngölni akarja a más véleményt vallót. Nem képes azt mondani, hogy "tisztelem a véleményedet, de én ezt másképp gondolom". Legalábbis a többség ilyen.

2018. máj. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!