Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van, hogy sokak számára...

Miért van, hogy sokak számára hatástalan a politikai propaganda?

Figyelt kérdés

Hiába ér el sok embert a közmédia, M1, MR1, TV2, Origo, Lokál, Figyelő, Demokrata, sokan vannak közülük, akik látják, hallgatják, elolvassák ezeket, mégsem akarnak a Fideszre szavazni, mást támogatnak.

Másik oldalról pedig sok (Népszabadság), Index, HVG, Magyar Narancs, 444, RTL Klub, ATV fogyasztó, hiába szerez innen információkat mégis a jobboldalt, Fideszt/Jobbikot támogatja, rájuk szavaz a balliberális pártok helyett.



2018. máj. 13. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert sokan lefingják a propagandát, ahogyan a reklámot is. Én még soha életemben nem vettem meg semmit csak azért mert reklámozzák.
2018. máj. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De Amerikában is látható volt, hogy hiába van a médiában 80-20 százalékban balliberális túlsúly és támadta/ja Trump személyét, politikáját a mainstream média, mégis megválasztották elnöknek, igaz a szavazók többsége Clintonra szavazott.
2018. máj. 13. 09:53
 3/9 anonim válasza:
50%
Azért, mert ha valaki az egyik oldalnak hisz, attól még nem zárja azt ki hogy ne hallgassa meg a másik oldalt. Viszont azáltal hogy már helyet foglalt, nem fogja ténylegesen elhinni azt, amit a másik médiában írnak, csak saját magát fogja megerősíteni az igazában. Nem tudom mikor veszik észre mondjuk a szeretett ballibik hogy a fidesz, vagy bármely más párt mocskításával nem lehet szerezni szavazatot...
2018. máj. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Mert egyeseknek van eszük, és nem hiszik el az undorító, mocskos, öt másodperc kereséssel cáfolható hazugságokat, amelyek 24/7 folynak a kormánymédiából.
2018. máj. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Vannak a zombik, akik mindent elhisznek a kedvencüknek, semmit azoknak akik nem az imádottjaik. És vannak akik mást imádnak, annak hisznek el mindent.


Akikre hatástalan, az a kisebbség, akik semelyik propagandát se nyalják be, tehát nem fütyisz, se maszop, stb szavazók...


A fidesz meg annyira jobboldali, mint amennyire sztálin emberbarát... jobbik is csak nevében jobbos.

2018. máj. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Azt nem mondom, hogy annyira szeretem a Fideszt, de ha választani kéne, akkor Fideszes vagyok. Nem félek a migránsoktól és tisztában vagyok a korrupcióval. Úgy gondolom (és nagy eséllyel jól), hogy a Fidesz érné meg hosszútávon is nekem. Már sok ideje hallgatom, olvasom, hogy rossz az egészségügy, rossz az oktatás, tisztában vagyok vele. Néha elgondolkozom rajta, hogy ha az ellenzékiek közül kormányozna egy párt, akkor sem lenne jó. Bár az az igazság, hogy nem válogatok aközött, hogy mit olvasok, azt se tudom néhol, hogy a médium inkább merre elfogult. Azt tudtam, hogy a TV2 és az Origo Fideszes, az RTL, HVG ellenzéki. Az ATV-t szoktam nézni.
2018. máj. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"igaz a szavazók többsége Clintonra szavazott"


Hogy szavazhattak volna többen Clintonra, ha Trump nyerte a választást? A szavazók 80%-a Trumpra szavazott.

2018. máj. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

"Hogy szavazhattak volna többen Clintonra, ha Trump nyerte a választást? A szavazók 80%-a Trumpra szavazott."



[link]

2018. máj. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Összekeversz néhány dolgot.

A propaganda lehet igaz és lehet hazug. Lehet gyenge súlytalan és olyan mint a felhőszakadás.

Az ember lehet buta és hiszékeny, politikailag befolyásolható, lehet cinikus, lehet pénzéhes, lehet öntudatos, lehet okos és átlátó, lehet korrekt.


A buta embert csak a gyenge propaganda nem éri el, mert nem veszi észre. Az okos ember pedig csak az igaz propagandát fogadja el, minden másra immunis. Ráadásul neki az igaz kevés, még jónak is kell lennie.


Ezért aztán a felhőszakadás szerű propaganda lehengerli a buta embert, az ígérgetős propaganda eléri a cinikus és pénzéhes embereket, főleg, ha némi tapasztalat is járul hozzá, viszont nem éri el az okos embereket, mert igaz propagandának nem kell mantrázónak lennie.

Ugyanakkor az igaz propaganda bármit nem enged meg magának, ezért az értelmes embereken kívül mást nem tud megfogni.


Vagyis a kérdésben felvetett probléma nem az, hanem természetes jelenség. Az ellenkezője lenne döbbenetes.


Nem szóltam még azokról, akik átlátni nem tudják, de a hülyeséget utálják, ezért elzárkóznak minden politikától. ÉS hogy ne kelljen magyarázkodni, minden politikát ocsmánynak tartanak. Így az sem derül ki, hogy nem értik.

2018. máj. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!