Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugy dontottem, hogy nyitok a...

Ugy dontottem, hogy nyitok a kozelet fele, es elkezdett erdekelni a politika, a belfoldi (es a kulfoldi) tortenesek. Milyen ujsagokat, weboldalakat nezzek?

Figyelt kérdés

Letezik meg fuggetlen sajto, ujsagiro?

Szeretnek hitelesebb informaciokhoz jutni.

Sem a kormanyparti sajtot, sem a HVG-t meg ilyen nepszerubb ellenzeki oldalakat nem talalom megfelelonek.Erdemi informaciokat nem kapok meg. Max. csak a burkolt anyazas megy benne... szerintem. Ismertek meg jo oldalakat? (gondolom az ilyenek kevesbe nepszeruek...)


2018. máj. 13. 18:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%
Ha a gyakorikerdesek.hu ból tájékozódsz jó tudnod, hogy itt a színvonal szinte csak annyi, hogy lepontozzák a Fideszeseket és felpontozzák azokat akik szidják a Fideszt. Hát a történések azok kormánypárti és ellenzéki sajtóban is ugyanazok. Nem tudok igazából ajánlani, szerintem olvass vegyesen kormánypártit és kormányellenest. Ugye ha az egyik dicséri a kormányt, a másik szidja, ez összeadva mondhatni "semleges". A Magyarul Balóval című műsor szerintem színvonalas (párszor nem), bár sokszor maga a témája nem érdekel annyira.
2018. máj. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Magyar oldalakat ne nézz mert egytől egyig mind hazudik mivel független sajtó nincs.


Ujságíró is talán csak Puzsér Róbertet lehet függetlennek nevezni bár a stílusa sokaknál kiverheti a biztosítékot viszont nagy igazságokat szokott boncolgatni

2018. máj. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
Magyarországon nincs független sajtó. Érdeklődésed meg túl tág. Nézz át többféle sajtóterméket, olvasd el belőle, ami érdekel. Ha pl. az iszlamizálódó Nyugat-Európa érdekel, arról a 888 és az origo többt ír, mint az ellenzéki irányultságú sajtó, amelynek fő küldetése, hogy "bebizonyítsa", hogy Magyarországon minden szar, és külföldön is mindenki minket utál.
2018. máj. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Legjobb ha olvasod és nézed a jobb és balodali ujságokat tv-ket is. És megpróbálsz kiszűrni valamit. Én jobb oldali vagyok de pár éve rendszeresen néztem sz Atv-n az egyenes bedzédet. De egyre romkott a szinvonala. Mára teljesen nézhetetlen már Kálmán Olga a Hírtv-n. Rónai Egonnal néha jó az Atv-n. M1-et nem igazán nézek. Esetleg Echót. Atv és Echó amt leginkábbnézek ilyen politikai vitaműsorokat. Esetleg néha a Hírtv-n.
2018. máj. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Belföldi politika:

Index, kuruc.info, régebben még a Magyar Nemzet, de az már megszűnt.


Azért ez a kettő, mert az Index nagyjából független, nem áll mögötte párt. A kuruc.info pedig majdnem teljesen náci, ez alapból negatív, de pont ezért mindenkit utál (Vonáékat is) és bizony néha megír egy két olyan hírt amiről senki más nem számolt be. Esetleg még a 168ora.hu


Amit kerüljél:

444, 888, Origo, Pesti Srácok, népszava, ATV.

Ezek csak a sarat dobálják egymásra, hitelességük 0.


Gazdaság:

portfolio.hu

Teljesen független


Külföld:


Euronews.eu

Ez a legfüggetlenebb hírportál, és elsősorban Európát érintő kérdésekkel foglalkozik. Véleményt nem alkot, csak leadja a hírt (nincs bemondó sem, csak hang nehogy a bemondó személye befolyásoljon) és ennyi. Néha egy-két műsorba behívnak különböző embereket véleményt alkotni.

Van gazdaság, tudomány amit akarsz.

A CNN-t és a Foxnews-t kerüld el.


Ja még valami.

Állami adót, vagy hírportált a legszigorúbban TILOS olvasni, nézni vagy hallgatni. Az full Fidesz propaganda és sokszor egész egyszerűen csak bizonyíthatóan hazudnak. Erre a legjobb példa a Svédországból hazaköltözött nő ügye.


Ha el akarod kerülni, hogy befolyásoljanak akkor mindig te magad alakítsd ki a véleményedet, soha ne vedd át senki baromságát.

2018. máj. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%
Origót és 888-at semmiképp ne olvass, az felülről irányított Fideszes propaganda.
2018. máj. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%

Inkabb tanulj rengeteg torit, abbol tobb kovetkeztetest lehet levonni.


Mind a balos mind a fideszes mediabol omlik a propaganda, bar fideszeknel durvabb lasd. Origo, 888 es tarsai.

Erdemes mind a ket oldal forumait olvasni es UTANAJARNI A VALOSAGTARTALMANAK! ( manapsag nem olyan hu de nehez egy tortenetnek, kepenek, videonak utananezni)

2018. máj. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#1! Tisztában vagyok vele, hogy ez nem az értelmiségiek gyülekezőhelye, de ha már 1000 válasz között 1 hasznos is van, örülök...

#2! Igen, néha nézem a műsorát, de... nem tudom...

#3! Nekem ezekkel az oldalakkal kapcsolatban az az érzésem, hogy mindent írnak, csak a lényeget nem.. :/

#4! Kálmán Olgát ki nem állhatom!

#5!Az Euronewst szeretem, a portfolio-t is néztem már, de a cikkeik többségét nem nagyon értettem.

#6! Köszi a tippet, igazából meghallgatom az M1 híreit, megnézem az origo, 888 cikkeit is... ettől függetlenül, nem ebből alakítom ki a véleményem. Sőt, most ezért írtam..:D már nem csak röhögve/tartózkodva akarok "ránézni néha a hírekre", hanem komolyabban tájékozódni.

#7! Igazad van, mellesleg pont a történelem tanulása miatt kezdtem el most ezzel foglalkozni. Igen, biztos könnyebb utánajárni, de a minőség... tudom, hogy ez az én erőfeszítésem kellene, hogy legyen, de sokat segített volna, ha találhatnék egy viszonylag objektív forrást.


Egyébként szomorú, hogy nincs olyan hírforrás, újságíró itthon, aki függetlenül mindenki mástól, képes lenne fenntartani magát.. és függetlenül írhatna. Ha valaki tud mégis ilyenről, szóljon!:( Tényleg nincsenek iylen kevésbé ismert portálok?


Köszönöm mindenkinek a választ, ha van még valami tippetek, ne tartsátok magatokban!

2018. máj. 13. 19:13
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

Amit kerülj mert mind kamu

Fideszes propagadna:


Lokál

Origo

888.hu

Pestisrácok

Ripost

Magyar idők

Echo tv

Népszabadság

Délmagyar


Amit én nézek:


Alfahír.hu

Mérce.hu

Direkt36

Hír tv

Egyenesen Kálmán Olgával

Átlátszó

2018. máj. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
A Fideszes hírportálok közül talán még a Pesti Srácok a legnormálisabb, ott legalább megszólaltatnak ellenzékieket is, és nem a nonstop lejáratás megy.
2018. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!