Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges, hogy a kormány...

Lehetséges, hogy a kormány szándékosan herélte ki a szakszervezeteket, hogy "vonzóbb" legyen az olcsó munkaerőt kereső cégeknek?

Figyelt kérdés

Én ezt eltudom képzelni.


Egy volt egyetemi szaktársam Németországban dolgozik,német munkaszerződéssel, jelenleg egy olyan projekten dolgozik, aminek az a célja, hogy egy komplett osztályt átpakoljanak Németországról Magyarországra.


Gyakran mondja, a német cégek szeretnek Kelet-Európában bővülni,ugyanis a munkatörvénykönyv sokkal hiányosabb, a szakszervezetek pedig gyengébbek.

A projekt elég akadozva működik, mivel a szakszervezet ott akadályozza, ahol tudja, ugyanis nem érdekük,hogy német munkahely szűnjön meg.

Továbbá, leépítés sem lehetséges, csak átszervezés.


2018. máj. 13. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Na, azért lassan csak kezdenek egyesek megvilágosodni.


A foglalkoztatás növekedése fordítottan arányos a szakszervezetek erejével, mivel a cégek a laza szabályozást szeretik.


Egyébként én nem értek egyet a túlzottan szigorú munkatörvénykönyvel és a túl erős szakszervezetekkel (pl Franciaország) mert ott már kb senkit nem lehet kirúgni ami eléggé nonszensz. Ráadásul emiatt 8-10%.-os munkanélküliség van.

2018. máj. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1#


Viszont az sem jó, ami Magyarországon van, hogy túl könnyű kirúgni valakit indoklás nélkül.

2018. máj. 13. 19:05
 3/14 anonim ***** válasza:
18%

Aztán konkrétan mi lett volna a lépés, amire utalsz?


Amúgy tény, hogy Magyarország vonzereje szempontából a gyenge szakszervezetek igen jelentősek. Ezért még egyelőre megfizetik az emelkedő magyarországi béreket is, mert itt legalább lehet normálisan működni.


Az én történem következő: amerikai cégvezetővel beszélgettem nemrég, rosszul ment az akkori cégsoportjának, a 6 németországi gyárukból 2-t be akartak zárni, mert nem volt elég megrendelés. A német szakszervezet nem egyezett bele. Nem volt más megoldás, bezárták mind a 6-ot. A franciáknál a legrosszabb ilyen szempontból a helyzet.

2018. máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
7%
Magyarországon szinte senkit nem rúghatsz ki indoklás nélkül (próbaidősöket s vezetőket leszámítva)
2018. máj. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Magyarországon nem csupán hiányos az Mt., hanem egyenesen hátrányos a munkavállalóra nézve és komoly szakszervezet meg alig van.


Kérdésedre a válaszom: igen, lehetséges!


Ellenkező esetben hogy lehet az, hogy az itteni bérek csak töredékét képezik a nyugatinak ugyanazért a munkáért - miközben mindnyájan az EU-t nyögjük?!

2018. máj. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
7%
Az MT még mindig túlságosan munkavállalóbarát szerintem. Egyyre inkább afelé kell elmenni, hogy ez egy két egyenrangú fél közti szerződés, amelyet különösebb bonyodalmak (meg horror végkielégítés) nélkül fel lehessen bontani, mint egy válllakozói szerződést.
2018. máj. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem az arany középút a legjobb. Ahol nem lehet senkit kirúgni a túl erős szakszervezetek miatt, az sem az igazi pl: Franciaország, India.

Meg persze a szakszervezetek is csak a pénz érdekli.


A másik hogy Magyarországon túlságosan munkavállalóbarát a munkatörvénykönyve, akármi akárhogy történik mindig a munkáltató a felelős mindenért.

2018. máj. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

Nem véletlen, hogy a fasiszták Olaszországban és a nácik Németországban is egyből szétverték a szakszervezeteket, amikor kormányra kerültek.

A Fidesz is pont ezt teszi. De ezt nem lehet a végtelenségig játszani, mivel a lakosságnál egyre jobban betelik a pohár és annál többen húznak el innen.

Már most is elég ergya a helyzet.

2018. máj. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem lehetséges, hanem biztos.
2018. máj. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%

"Viszont az sem jó, ami Magyarországon van, hogy túl könnyű kirúgni valakit indoklás nélkül."


Lehet, hogy velem van a baj, de miért nem jó?

A cég valakinek a tulajdona. A tulajdonost szerintem pedig megilleti az a jog, hogy azonnal mindenféle indok nélkül azt rúgjon ki akit akar. Végülis az ő pénzéből fizetik a dolgozókat nem?

A végkielégítést természetesen fizesse ki, és a fel mondási idő is jár.

De egy cég akkor és azt rúghasson ki akit csak akar.

Ez alól 1 kivétel legyen: a terhesség.

2018. máj. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!