Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fordult meg (egyes...

Mikor fordult meg (egyes szakterületeken) a viszony munkaadó és dolgozó között?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy - ipari (gép, építő stb.), egyes tanári, pénzügyi és számítástechnikai - Területeken megszűnt a kiszolgáltatottsága dolgozóknak. Lehet más pályákon is így van, de én ezeket tapasztaltam.


Szóval mondjuk kb. 10-15 évvel ezelőtt mindenki kapaszkodott a munkahelyébe, félt a főnöktől emelést kérni, konfrontálódni vele. Most meg például ahol én dolgozom (gépipari vállalat) a CNC-sre rászólt a főnök, hogy ne telefonozzon munkaidő alatt, aki erre visszaszólt : ha nem tetszik hogy nyomkodom elhúzok innen, úgysem találsz új embert. Aztán azóta nem piszkálja. Mert a srác érti a dolgát egyébként. De sok ismerősöm van, aki sakkban tartja ezzel a főnökeit, emeléseket harcolnak ki stb.


Ezt csak én látom így, vagy valóban van egy ilyen tendencia? Mi ennek az oka és mikor kezdődött?


2018. máj. 17. 15:27
 1/5 Libers Pertz ***** válasza:
A kérdésben elrejtetted a választ. Azért, mert akkor sorba álltak a cég kapujában, most meg úgy vadásszák a jó munkaerőt, de ez így van rendjén, különben lenne robot éhbérért. Igenis már a munkaadónak kell mutatnia valamit nem pedig fordítva.
2018. máj. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak ez a sztori ott bukik majd egy nagyot, amikor a termelést kezdik majd kivinni az országból éppen a magas bérek, meg az úgy sincs senki a helyemre, leszarom a melót mentalitás miatt


[link]

2018. máj. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem fogják azt kivinni, inkább befele hozzák.
2018. máj. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20180517_Mar_gyarakat_koltoztetnek_el_multik_Magyarorszagrol_mert_nincs_ember
2018. máj. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez lassan a betanított munkára is igaz. Kb 7-10 éve az volt a jelszó hogy százan állnak a kapuba helyeted. Ma ha hárman négyen bemennek a hr-re panaszkodni egy bunkó csoportvezetőre azt vagy egyből kivágják vagy felmentik 30 napra és adnak neki még egy esélyt. Ha nem él vele kirúgják. Csoportvezetőt találni de épkézláb betanított munkást már alig. Szakemberről már ne is beszéljünk. Ez van nálunk. Meg egy rakás ukrán.
2018. máj. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!