Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy dolgozónál a kasszában...

Ha egy dolgozónál a kasszában hiány van, akkor ő felelős a hibáért, vagy a munkaadó? (A lopást most zárjuk ki. )

Figyelt kérdés

Vagyis neki automatikusan pótolnia kell, vagy ez a munkáltató kockázata, hogy hiányt csinál az alkalmazott, és legfeljebb kirúgja, ha túl sokszor fordul elő vagy túl nagy a hiány?

Hogy van ez a munkajogban?



2017. okt. 24. 00:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%

XD


Egyértelműen a pénztáros a felelős a hiányért mivel ő dolgozik a kasszában és nem a vezető aki az irodában ül egész nap. A vezető vezetői mulasztásáért sem Piroskát fogják elővenni, előállítani aki a húspultban eladó. A munkaadó annyiban hibás, hogy alkalmaz egy alkalmatlan, hozzá nem értő embert. Egy kasszás bizonyítsa a hozzáértését egy fizetett próbamunka alkalmával pl, a felvétele előtt vagy legyen szakképzett akit bekel tanítani. Ha hibázik, akkor 1x maximum 2x, de a 3.-nál egészen biztos, hogy ÉN kiemelném, és nem kellene többet kasszáznia !

2017. okt. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

A jog szerint a szándékos károkozásért a munkavállaló anyagi felelősséggel is tartozik.

Ha a munkáltatót a munkavállaló hozzá nem értése miatt éri anyagi hátrány, azért a munkavállaló nem felelős anyagilag. (Hivatalosan. Aztán persze mondhatja azt a főnök, hogy ha jövő hónapban is itt akarsz dolgozni, akkor ezt most levonom a fizudból... nem túl jogszerű, de soha nem derül ki...)

2017. okt. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
19%

Nem tudom a munkajog, hogy kerül képbe, mi célod vele, miért érdekel munkajog szempontjából, de az, hogy valaki ért a pénzhez, tud bánni a pénzzel, tud számolni, tud összeadni, kivonni, tudja bizton kezelni a pénztárgépet, ott ez nem lehet kérdés és probléma és felsem merül, ahol iskolát végzett, kereskedelmi végzettséggel rendelkező embert alkalmaznak.

Az én kérdésem az volna, ha valaki tudja magáról, hogy két számot se tud összeadni, akkor az, hogy lehet annyira bátor, hogy jelentkezik kasszásnak és nagy magabiztosan beáll a gép mögé, utána meg mossa kezeit mikor bajt csinál és nem vállalja a felelősséget ?!

2017. okt. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Első: "Ha hibázik, akkor 1x maximum 2x, de a 3.-nál egészen biztos, hogy ÉN kiemelném, és nem kellene többet kasszáznia !"


Erre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy a munkaadó a felelős. Tehát a dolgozót kirúghatja, de nem követelheti tőle a pénzt. A kérdés, hogy ez hogy van a jelenlegi munkajogban.

2017. okt. 24. 01:31
 5/19 A kérdező kommentje:
Harmadik: úgy kerül képbe a jog, hogy engem a jogszabály érdekel, de mivel nincs egyáltalán olyan kategória, hogy "jog" vagy "törvények", ezért csak ide tudtam kiírni a kérdésemet.
2017. okt. 24. 01:33
 6/19 anonim ***** válasza:
36%
Bóknak veszem, hogy igyekszel lepontozni, de leltárnál ugyanez van, ott meg nem néznek se embert, se istent, ha hiány van, akkor is fizetsz, vagy mindenki fizet, vagy ! elviszi a boltvezető, vagy a helyettese a balhét. Valahol van erre elkülönített pénz és abból kilehet fizetni, de igyekszik mindenki úgy végezni a dolgát, hogy évi két leltárnál, minden évben azért ez ne forduljon elő. A vezetőnek is van vezetője, meg annak is , meg még felette is vannak, akik nem toleránsak, nem elnézőek és nem várják meg a 28. balfékeskedést, úgy rúgnak valagzatba, hogy a láb nem éri a földet.
2017. okt. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%
Dehogynem kérheti a hiányt, ha nagy összegről van szó, ezrekről tételezzük fel. Akkor kutya kötelességed betenni azt a kasszába saját zsebből, vagy levonják a fizetésedből.
2017. okt. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
89%
A pénztár hiány, gondatlan károkozásnak számìt és levonhatò a munkavállalò béréből! A sokadik hiány keletkezésekor megkérdöjelezhető a pénztáros alkalmassága a feladatra
2017. okt. 24. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hatodik: még mindig nem kaptam választ a kérdésemre.
2017. okt. 24. 06:43
 10/19 A kérdező kommentje:

Hetedik: "Akkor kutya kötelességed betenni azt a kasszába saját zsebből, vagy levonják a fizetésedből."


Jogszabály?

2017. okt. 24. 06:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!