Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nagy a szegénység Magyarország...

Nagy a szegénység Magyarországon szerintetek? Dunántúlon élek, tehát nem a legszegényebb régióban.

Figyelt kérdés
Olvasom, hallom, hogy milyen nehezen élnek az emberek. Az átlagjövedelem tényleg nem sok, de én azt látom, hogy vásárolnak, nyaralnak, új autó, új ház, új ez meg az. Körülöttem nem sokan panaszkodnak.Azt gondolom, hogy a népesség kb 20-30 százaléka tényleg nagyon jól él. Viszont az átlagemberek 2-300 ezer forint JÖVEDELEM-mel rendelkeznek havi szinten, és még gyerekeket is el kell tartani. Az nem sok. Ügyeskedni kényszerülnek, mert rá vannak szorulva?

2018. máj. 17. 20:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Konkrétan a fél országnak meg lehet venni a szavazatát egy zsák krumplival.
2018. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

Nem nagy a szegénység. A mélyszegénység 1% körüli, a normál pedig 13% és erősen csökkenő tendenciát mutat.


[link]

2018. máj. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Origo fake news
2018. máj. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2018. máj. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
40%
Magyarországon rendkívül nagy a jólét.
2018. máj. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

A régiónkkal van értelme összehasonlítani magunkat. Az EU-ban csak Romániában és Bulgáriában alacsonyabbak az átlag bérek, úgyhogy elég gyengén muzsikálunk, és nem fejlődünk annyira mint a V4 többi országa meg a balti államok.

Na most azt írod hogy járnak az emberek vásárolni meg nyaralni... Hát igen, Venezuelához képest gazdagok vagyunk végül is...


---


Amúgy a Dunántúlban is vannak nagyon szegény régiók. Például az Ormánság és Dél-Somogy van olyan szegény mint Borsod meg Szabolcs.

2018. máj. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
*Dunántúlon
2018. máj. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

"Magyarországon rendkívül nagy a jólét."


Hán! Még zinternöt is van, ilyen meg régen nemvót!

2018. máj. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%

Nyaralás nem nagy dolog, egész évben spórolsz, köv. nyáron meg elutazol, két fizetésből ez már nem luxus.

Új autót megint az vesz aki megtakarítás mellett, még a családtól kap rá pénz, vagy itt is két kereset mellett, hitellel.


A ház az szubjektív mert nálunk 15milliótól indul egy olyan ház amibe csak tisztasági festés kell és költözhető, felújított minden. + határ a csillagos ég.

Vidéken is ekörül mozognak az árak jó ingatlan esetében, de cserébe utazni kell be a városba, amihez autó az alap, családosan meg kettő, férjnek feleségnek.



Én 26 éves vagyok, 21 éves koromtól dolgozok rendes bejelentett helyen, az akkori fizetésem 130e nettó volt, most jelenleg 170-180e közé tehető, egyedülálló vagyok, és ahogy elkezdtem dolgozni onnantól teszek félre, szülők nem kérnek el pénzt, cafeteriám az övék, az kb 9e ft, illetve ha én fizetek boltban néha.


Én úgy gondolom igenis szegénység van, mert nélkülözni kell, egyik dolgot feladni a másikért, esetemben pl már cserére érett az autóm hogy elkerüljem a nagy szervizeket, mégsem tudok lépni ez ügyben mert a megtakarításom ingatlanra kell, hogy ne 35 éves koromig legyek a szülőkkel, tehát egy célért nálam fel kell adni sok dolgot, nincs nyaralás, százezres telefon stb.


Szeretnék még egy nagy motort is kocsi mellé, de ezt sem tudom megvenni mert akkor nem tartanék sehol anyagilag.


Tehát lemondásokkal telnek az évek... Erre megoldás lenne egy külföldi munka, már 1800-2300 euro között pár év alatt összelehetne szedni a maradék pénzt a házra, onnantól meg egy fiatalabb kocsira valót, és még 3 milliót egy motorra.


Hiába dolgozol itthon, sehol nem tartasz. Aki meg azt fújja hogy tanulni kellett volna, ne mondja nekem hogy egy hegesztő képesítés semmire való.

Nem lehet mindenki villamosmérnök, orvos. Az a baj hogy sokan csak ezekben látják a pénzt, kint meg egy szakmunkás is megtakarításból szintén vehet szalon autót akár, vagy 2-3 éves használtat, itthon meg ez csak álmodozás a lakosságnak.

2018. máj. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Van mindegyikből vegyesen . Nézzük azt is mi a fontos mi a felesleges luxus . Aki hitelre vesz mindent az látszat jólétben él , semmi sem az övé csak a nyomás . Az új és fiatal autó megvétele az luxus és az tegye akinek ez belefér . Bizonyos elmaradott lecsúszott térségek családok a vizet is a kútról patakról hordják , nem azért mert naturálok hanem no stex no értelem . Az túlzás hogy saját házban saját nyaralóban amcsi stílusú és felszerelésű lakásban gondolkodik a többség . Ezt még a németek osztrákok sem teszik . A nyugati viszonyítások ezért sánták , bérelnek lízingelnek és hitelre vesznek szinte mindet , a skandináv térségben is . Albánokhoz ukránokhoz szerbekhez képest klasszul állunk . A kormány pörgeti a stexet saját belgazdaságot élénkít családi támogatást nyújt , ez is számít de fel is veri a kereslet miatt az árakat . A szocik nyírbáltak megszorongattak kifordították a zsebet , szerintük semmire sem jut . Majd 4 év múlva próbálkozhatnak a balosok .
2018. máj. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!