Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan fér össze az a két...

Hogyan fér össze az a két dolog hogy a magyarok újra Nagy-Magyarországot akarnak viszont a többség elítéli a multikulturalizmust?

Figyelt kérdés

Mármint ha most hirtelen az összes elcsatolt terület visszakerülne Magyarországhoz, akkor a magyar nép teljesen meg lenne keverve románokkal, szerbekkel, horvátokkal stb... A legjobb esetben is maximum 60-65% százaléka lenne magyar az országban de inkább kevesebb. Vagy akik erről álmodoznak azt hiszik hogy a különböző idegen nyelvű népek csak úgy elhagyják a lakhelyüket mert a magyarok ellenzik azt hogy a népek kultúrák keveredjenek? Netán elüldöznénk őket?

Arra lennék kíváncsi hogy ez a két dolog hogy férhet meg egymás mellet? Vagy egyáltalán ebbe bele gondolt az aki erről álmodozik?



2018. máj. 17. 21:42
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

8-as vagyok és most látom mit írtam.

Szóval, nem "ellenénk" hanem "ellennénk"

Kicsit mást jelent.:)

2018. máj. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

"..... mert a magyarok ellenzik azt hogy a népek kultúrák keveredjenek?....."


Kifejtenéd-e bővebben?


Mert így ez az utalás - finoman fogalmazva - meglehetősen történelmietlen.

2018. máj. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

A kivastagított betűkkel szedett gondolatodról nem is beszélve....

A körülöttünk élő népek keresztények, akkor miért írod azt, hogy multikulturalizmus?

A körülöttünk élő népeket azonos módon sújtották pl. a mongol betörések vagy az oszmán birodalom. Egy hajóban eveztünk velük.....

2018. máj. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
" beleértve a határ menti magyar többségű területek és Székelyföld visszacsatolását. Úgy gondolom, ezek kedvező világpolitikai helyzetben és megfelelő kormány esetén teljesülhetnek is." Legelöször is az alapszerzödesek miatt nem telejsülhet, masodszor a hataron tuli magyaroknak sincs egyetlen egy olyan szervezete vagy partja, aminek a celja legyen a területük Magyarosrzaghoz csatolasa
2018. máj. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
"A Délszláv háború idején Horvátország nekünk ígért mindent a Drávától és a Dunától északra, sőt még Rijekát(Fiumét) is, amennyiben az oldalukon becsatlakozunk a háborúba. Az akkori kormányzatok csak meg sem próbáltak élni ezekkel." Mondj meg hülyeseget, tudod ez mivel jart volna, hogy minket is elkedztek volna tamadni a szerbek, azaz nalunk is pusztitott volna a haboru, szerijtem meg az hianyzott volna az orszagnak...
2018. máj. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
"Csehszlovákia felbomlásakor Szlovákia hadsereg nélkül maradt, katonailag és diplomáciailag is lehettek volna revíziós törekvéseink. " Dehogy maradt hadsereg nelkül, korabban is volt Külön szlovak es cseh resz, egyböl szetosztottak egymas között a hadsereget
2018. máj. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
44%
"Jelenleg az ukrajnai káoszban lenne lehetőség, még ha nem is egész Kárpátalja, de a határ menti magyarlakta sáv visszaszerzésére, tekintve, az ukrán állam gazdaságilag és katonailag is instabil" Ha a kormany fejeen megforudlna ez az ötlet, az ellenzek egyböl neki allna krakogn
2018. máj. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
46%

Rendkívül egyszerű, szívesen elmagyarázom.


Először is, a magyarok többsége sajnos nem akar Nagy-Magyarországot. Ha nem hiszed, elég csak itt a gyakorin végignézned, ahol más nem megy, csak a külhoniak gusztustalan lerománozása. Aki viszont szereti Nagy-Magyarországot, abban nem okoz ez feszültséget, mert bár minden jóban van valami rossz is (Nagy-Magyarországban a multikulturalizmus a rossz), de mésgiscsak jobb, ha a magyarok egy hazában élnek. Ebben az eszmében a jó sokkal több, mint a rossz. Viszont önmagában a multikulturalizmus egy olyan rossz, amiben aztán tényleg semmi jó nincs. Tudsz valami jót mondani a multkikulturalizmusból? Na ugye, hogy nem. Így nem csoda, hogy azt nem akarja senki, akinek egy csöpp esze is van.


Szívesen. :)

2018. máj. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
90%

A multikulti alapvetően nem ez, hanem amikor teljesen különböző kultúrájú emberek élnek együtt: pl. az európai és az arab ilyen.

Szerintem bárki számára belátható, hogy egyszerűbb egy magyar-szlovák, vagy magyar-német együttélés, mint egy magyar-bangladeshi, vagy magyar-pakisztáni... Magyarországon egyébként most is vannak nemzetiségek és semmi gond nincs velük. Alapvetően a Felvidéken a magyar-szlovák egymás mellett élésnek sem lenne semmi problémája, ha a politika nem gerjesztené a feszkót a magyar kártyával. Mert kulturálisan teljesen hasonlóak vagyunk, ugyanaz a vallás, hasonló ünnepek, hasonló szokások...

2018. máj. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, mi köze a multikultinak Nagy-Magyarországhoz. Komoly fogalomzavar van a fejedben, kérdező.

Amúgy felénk vannak majdnem színhorvát és német falvak is (bár utóbbiakból anno rengeteg embert kitelepítettek), élnek vendek (szlovén), és székely leszármazottak is. Semmiféle probléma nincs a kulturális különbségekkel, én magam voltam már horvát bálban és remek lakodalomban is, nem jelentett gondot, hogy maguk között az anyanyelvükön beszélnek. Gyönyörű, rendezett településeik vannak, szorgalmasak, ebből kifolyólag jól is élnek. Markáns kulturális különbségek pedig nincsenek, miután azonos kultúrkörhöz tartozunk, így aztán nincs problémaforrás.:-)

2018. máj. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!