Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan fér össze az a két...

Hogyan fér össze az a két dolog hogy a magyarok újra Nagy-Magyarországot akarnak viszont a többség elítéli a multikulturalizmust?

Figyelt kérdés

Mármint ha most hirtelen az összes elcsatolt terület visszakerülne Magyarországhoz, akkor a magyar nép teljesen meg lenne keverve románokkal, szerbekkel, horvátokkal stb... A legjobb esetben is maximum 60-65% százaléka lenne magyar az országban de inkább kevesebb. Vagy akik erről álmodoznak azt hiszik hogy a különböző idegen nyelvű népek csak úgy elhagyják a lakhelyüket mert a magyarok ellenzik azt hogy a népek kultúrák keveredjenek? Netán elüldöznénk őket?

Arra lennék kíváncsi hogy ez a két dolog hogy férhet meg egymás mellet? Vagy egyáltalán ebbe bele gondolt az aki erről álmodozik?



2018. máj. 17. 21:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
20%

A "magyarok" nem akarnak újra Nagy-Magyarországot. Csak a jobbik régi tagsága akarná. Már az új sem.


Az, hogy a magyar NEMZET egysége a fontos és hogy minden magyar egyformán része lehessen ennek a nemzetnek, az nem jelent területi igényt.


Pontosan azért nem akarnak ilyet a magyarok (túl azon, hogy értik, hogy lehetetlen), mert tudják, hogy azokon a vidékeken nem csak magyarok élnek.


Hogy a régi jobbikosok belegondoltak-e, azt nem tudom. Hallottam pár éve egyes képviselőiktől olyan ötleteket, mint kitelepítés és hasonlók, szóval lehet, hogy igen. Csak nm éppen értelmes módon oldották volna meg.

2018. máj. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
68%
Ha vissza állítanák a Trianon előtti határokat, nyilván a következő lépés az lenne, hogy mindenkit ki akarnak paterolni vagy ellehetetleníteni.. mit ahogyan amúgy azt a magyarokkal is tették anno...
2018. máj. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
# 1 Hidd el elég sokan gondolják komolyan ezt a Nagy- Magyarország kérdés ahhoz hogy megkérdezzem. Engem az érdekel, hogy ezek az emberek bele gondoltak-e abba, amit leírtam.
2018. máj. 17. 21:57
 4/30 Alain Delon ***** válasza:
2: A Trianon előtti határokat? Az Osztrák-Magyar Monarchiát?
2018. máj. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
# 2 Ezen nagyon jót nevettem, nem vagyok egy történelem szakértő, de szerintem ilyen még soha nem történt hogy a kisebbség ,,paterolná" ki a többséget. Hiszen szerintem csak Székelyföldön vannak többségben a magyarok.
2018. máj. 17. 22:01
 6/30 Alain Delon ***** válasza:
68%
Az erősködők, akik ezt akarnák, ebbe bele sem gondolnak. Erősködők, mert semmi értelmes érvet nem tudnak felhozni a dolog mellett, csak hőbörögni tudnak, hogy "Há az ősi terűlett!".
2018. máj. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
77%
Nagy-Magyarország már nem lesz többé, azonban határváltoztatásokat támogatom, beleértve a határ menti magyar többségű területek és Székelyföld visszacsatolását. Úgy gondolom, ezek kedvező világpolitikai helyzetben és megfelelő kormány esetén teljesülhetnek is. Kérdés, hogy lesz-e legalább részleges határrendezés etnikai alapokon nyugvóan valamely szomszédunkkal, amíg el nem tűnnek a magyarok onnan.
2018. máj. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
87%

Trianontól teljesen teljesen elfüggetlenítve:

Magyarországon jelenleg is számtalan nemzetiségi él, (szlovákok, svábok, románok, stb.) a cigányságot leszámítva minden probléma nélkül és semmi bajunk velük.

Nem akarjuk kiirtani, vagy kiköltöztetni őket, nem teszünk különbséget, hozzánk tartoznak.

Ha bekövetkezne Nagy-Magyarország (de nem fog) velük ugyanúgy ellenénk.

És ennek köze nincs a multikultihoz.

2018. máj. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
# 7 Én is ezen a véleményen vagyok. Ez a legtöbb amit el lehetne érni ésszerűen. Kérdés az hogy mennyire érné meg hiszen egyik ország sem fog megválni a területétől, csak úgy. Nagy valószínűséggel ezt is sok-sok emberi élet kárán lehetne csak elérni háború által.
2018. máj. 17. 22:12
 10/30 anonim ***** válasza:
95%

7-es vagyok.

Az elmúlt 90 évben sokszor kedvezett nekünk a helyzet.


Először amikor a magyar határőrség nem volt hajlandó átadni Ausztriának az Őrvidéket és kikiáltották Lajtabánságot. Ezután olasz közbenjárással a környéken népszavazást írtak ki, ekkor kaptuk vissza Sopront és pár környékbeli falut. Aztán jött az Első Bécsi Döntés, Csehszlovákia felosztása, majd a Második, később Jugoszlávia elfoglalása. Az akkora vezetés élt mindegyik lehetőséggel, Sopron és környéke meg is maradt.


45 év várakozás után a 90-es években volt lehetőségünk revízióra, nem is egy. A Szovjetunió szétesése után Kárpátalját vissza lehetett volna szerezni diplomáciai úton. Csehszlovákia felbomlásakor Szlovákia hadsereg nélkül maradt, katonailag és diplomáciailag is lehettek volna revíziós törekvéseink. A Délszláv háború idején Horvátország nekünk ígért mindent a Drávától és a Dunától északra, sőt még Rijekát(Fiumét) is, amennyiben az oldalukon becsatlakozunk a háborúba. Az akkori kormányzatok csak meg sem próbáltak élni ezekkel.


Jelenleg az ukrajnai káoszban lenne lehetőség, még ha nem is egész Kárpátalja, de a határ menti magyarlakta sáv visszaszerzésére, tekintve, az ukrán állam gazdaságilag és katonailag is instabil.


Ezekkel a példákkal csak azt akartam szemléltetni, hogy a történelem során elég sokszor adott volt a helyzet, amellyel élve akár tartós revízió is lehetséges.

2018. máj. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!