Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobbikos szavazók liberálisa...

A jobbikos szavazók liberálisabbak a fideszeseknél?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a jobbikos ismerőseim nagy többsége sokkal elfogadóbb, "világibb" és modernebb, szabadelvűbb, mint a fideszesek.

Konzervatívnak és vallásosnak sem mondanám őket... a turulos szittya réteg pedig már régen a fideszre szavaz.



2018. máj. 18. 17:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
19%
A fideszesek ügyesen vissza tudja mondani a propagandát, a jobbikosok többségének meg habár nem bevándorláspártiak, már bőven sok amit a kormánypropaganda letolt...
2018. máj. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Az a kérdésem hogy mért állsz szóba ilyen nyomikkal."


Intelligens, művelt és jó fej emberek, amúgy meg a barátaim. Ha nem lennénk barátok, akkor is előbb állnék szóba velük, mint a magadfajta egybites hülyével.

2018. máj. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
89%
Inkább identitászavarosak.
2018. máj. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
25%
#1 Esetleg megkérdezhetem hogy miért szavaztok a Fideszre? Hasonló körökben mozgok egy generációval lejjebb (éppen Nyugat-Európában haladok az első diplomám felé) de az én társaságomban gyakorlatilag ismeretlen fogalom a Fideszes, legfeljebb a nagymama az mindenhol aki már tíz éve megzakkant és hisz abban hogy Soros György maga az ördög. Feltételezem ti fiatalabb értelmiségiként nem ebbe a kategóriaba tartoztok, így érdekel mit találtok vonzónak a Fidesz politikájában, mi az ami titeket megszólít vagy nektek kedvező.
2018. máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%

#14


Az még nem tűnt fel neked, hogy a társaságodat magad választod, alakítod és nyilván nem fogsz olyanokkal egy társaságba járni, akikkel nem értesz egyet az életed legtöbb kérdésében????

Nyilvánvaló, hogy a te társaságodban a hozzád hasonlók lesznek többségben, az enyémben vagy az övében, meg éppen hogy fordítva.


Csak mert én diplomás és középosztálybeli emberekből álló társaságba járok, ahol a többség véleménye az enyémmel egyezik vagy legalábbis sokban hasonlít, megállapíthatnám, hogy minden diplomás és kzéposztálybeli az én véleményemet pártolja, aki meg nem, az sötét, tudatlan tahó?

Nyilván nem teszem, mert nem igaz.

Te miért teszed?

2018. máj. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
37%

#15 Nem teszem. He elolvastad volna amit írok, pont azért kértem meg az első válaszolót hogy magyarázza el miért fideszes, mert az általam válogatott társaságban nincs értelmiségi fideszes, így eddig nem volt alkalmam beszélgetni értelmiségi fideszessel, ellenben érdekel hogy látják a világot.

Az hogy az én társaságomban minden fideszes (ami kb 5-10 embert jelent) zakkant összeesküvéselmélethívő és 70 feletti, az egy tény. Ezzel nem tudsz vitatkozni. Ez csupán annyit jelent, hogy az összes fideszes között van legalább 5-10 ilyen ember.

Nem mondtam hogy minden fideszes ilyen. Nem is mondhattam volna, mert elfogult és nagyon kicsi mintám van csupán, nem lehet általánosító statisztikát végezni vele. Éppenséggel pont annak örültem meg hogy az említett válaszadó nem az eddig tapasztalt típusba tartozik.

Azt sem mondtam hogy minden értelmiségi velem ért egyet, csak azt hogy az én barátaim. Ami megint csak tény, és valóban annak köszönhető hogy magam válogatom a baráti körömet.

Sőt, olyat se állítottam hogy aki nem ért velem egyet az sötét, tanulatlan tahó. Ha annak tartanám, nem érdekelne a véleménye, amit itt kifejezetten kérdeztem.


Ha félreérthető lettem volna, akkor #1-től elnézést kérek, nem beszólni vagy számonkérni szerettem volna, őszinte érdeklődés volt a célom.

Azt viszont nem értem, #15, honnan jön ez a mérhetetlen indulat és agresszív stílus, mikor én szerintem normális hangnemben tettem fel a kérdésemet.

2018. máj. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
56%
Tulajdonképpen nagyon egyszerű. Mi már megéltünk jó néhány kormányzatot, tudjuk, melyiktől mit lehet várni. Nem a szavak, hanem a cselekedetek szintjén.:-) Épp ezért az MSZP, DK és szatellitjei szóba sem jöhetnek. A Jobbik eredetileg túlságosan szélsőséges volt, a pálfordulása pedig teljességgel hiteltelen. Meglátjuk, hogyan alakul. Viccpártokra, mint kétfarkúak és Momentum, magára valamit adó ember nem szavaz, a Parlament nem poéngyár. Marad a Fidesz és az LMP, utóbbi még Schiffer András idejében egy tisztességes párt és lehetséges alternatíva volt, ma már sokkal kevésbé. Nem vagyunk EU-ellenesek, de azt sem gondoljuk, hogy a nemzeti szuverenitásunkat teljes mértékben fel kellene adnunk, az unión belül is elsősorban a saját érdekeinket kell képviselnünk. Ahogy egyébként az összes többi ország is teszi, teljesen érthető módon.:-) Sok ponton egyetértünk a Fidesz irányvonalával, látjuk 1998 óta, hogy mi az elképzelés, nagyjából következetesen és eredményesen viszik végig. Nem mindenben értünk egyet, vannak dolgok, amiket kritikával szemlélünk, de összességében az Orbán-kormányok teljesítménye eddig messze a legjobb. Hangsúlyozom, nem foglalkoztunk a kampánnyal, az marketingeszköz, számunkra idegesítő volt, de egyébként zseniális.:-)
2018. máj. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A mostani neojobbikosok egészen biztosan liberálisabbak.
2018. máj. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#16

A válaszom nem szántam sem bántónak, sem indulatosnak, visszaolvasva sem láttam olyannak. Segíteni szerettem volna más megvilágítással. Sajnálom ha bántónak érezted.

2018. máj. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!