Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tiltja be a Kormány...

Miért nem tiltja be a Kormány a dohányzást?

Figyelt kérdés
Nagyszerü, hogy a vonaton betiltottak meg az ettermekben, emlekszek ra, amikor meg nem akkor neki alt a sok bagos melettem szemtelenül dohanyozni, es amikor szovatettem meg neki allt feljebb. Hiaba most az 5 meteres szabaly megy az ember az SZTK-ba, a szel meg fujja oda füstöt, ezt kell szivnia a kismamaknak?! Hiaba a buszmegallaonal is az 5 meter, jön oda füst hozza szel, tiszta büdös lesz töle a hajam! A szomszedokrol nem is beszelve, az also szomszed kinnt bagozik allandoan az erkelyen, en meg nem tuodok szellöztetni, mert allandoan jön fel a bago-füst. Ennyit er az emberek egeszsege?!!
2018. máj. 18. 21:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
97%

"Mert a kérdező nem bocsát ki semmilyen egészségre káros anyagot"


Lenyeli a saját fingját?

2018. máj. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
94%
Mert akkor elveszítenék a dohányosok szavazatait.
2018. máj. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
55%

Tulajdonképpen az uniós támogatáson kívül az egyetlen jelentős bevétele ennek az országnak, a cigi és a pia adója.

Az áporodott, bugyogószagú, kinai pacsulival felületkezelt

nők bűzétől zárt helyen, nincs undorítóbb egyébként sem.

Lehet a kérdező haja eleve büdös, csak azthiszi a cigifüsttől.

2018. máj. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
50%

Sokan válaszoltak már a kérdésre.



"A dolog egyszerű menj odébb, jahhh az derogál? de mást odébb küldenél aki 2X annyit adózik mint te mégis neked legyen több jogod?"


Honnan veszed, hogy kétszer annyit adózik?


Kötelez valaki téged arra, hogy ezzel növeld az állam bevételét?


Én egyébként amikor a Camponaba megyek/onnan jövök ki, odébb szoktam kicsit menni ha cigiznek, de azért nem vagyok nagyon fóbiás, tehát kicsit oda szokott fújni a szél hozzám, de azért elég undorító dolog a cigi.


Másrészről egy undorító dolog!

2018. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondat előtt is írtam már, hogy undorító, visszaolvasva kicsit hülyén hangzik.
2018. máj. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Honnan veszed, hogy kétszer annyit adózik?


egy doboz cigi ára tételesen


54,8% jövedéki ADÓ!

21,3% általános fogyasztási ADÓ!

10% a trafikos haszna

13,9% pont ennyibe kerülne ha a trafikmutyi és a gigaadó nem terheli.


Ha napi egy doboz cigivel ami 1000 forint (álmodba) lenne akkor 139 forintba kerülne a többi az állam és a trafikos haszna


Akkor ki is fizet több adót?

2018. máj. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

ma 13:38


"Akkor ki is fizet több adót?"


Ha a cigiző keres bruttó 300 ezret havonta a nemdohányzó bruttó 700 ezret, akkor szerintem a nemdohányzó többet adózik. Egyébként nem válaszoltál a kérdésemre. Újra felteszem. Honnan veszed, hogy kétszer annyit adózik? Egyébként én a kétszer annyira kérdeztem rá, nem arra, hogy ki adózik többet.

2018. máj. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy itt a dohányzó embereknek kell tekintettel lenni a nem dohányzó társaikra és nem fordítva. Az, hogy te kockáztatod az egészségedet finoman szólva is, nem jogosít fel arra, hogy másokat is erre kényszeríts. Az igaz, hogy jobban meg kellene oldani, hol lehet és hol nem. De rengetegen nem tartják be és a buszmegállót is telefüstölik. Ne álljon nektek feljebb, mert másoknak is ártotok ezzel és az nem egy jó indok, hogy még ezen kívül más dolgok is vannak amik ártanak.
2018. máj. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
30%

"Ha a cigiző keres bruttó 300 ezret havonta a nemdohányzó bruttó 700 ezret, akkor szerintem a nemdohányzó többet adózik."


válaszoltam de mivel ugyan olyan értetlen vagy mint a felhasználóneved nem várhatok el tőled többet


mért keresne egy dohányzó fele annyit?

csak kötözködsz


ha 1000 forint nettó jövedelem után nem cigit veszel hanem pl csokit akkor :

27% világrekord áfát fizetsz "csak" mivel ha nem terhelné ekkora áfa csak 730 forint lenne az a csoki


Ha cigit veszel akkor:

kifizeted az áfát a jövedéki adót stb és a 139 forintos cigit 1000 ért kapod meg mivel mint feljebb is levezettem sokkal nagyobb az adóterhe


Látom nem megy a matek de mit vár egy józan ember egy olyantól aki 48% szavazattal 67% os parlamenti jelenlétet számol ki?


fideszéknél nagyon nem megy a matek, inkább erre kéne költeni, megtanítani az embereket számolni nem pedig 508 milliót demagógiára elcseszni a cöf színekbe.

2018. máj. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
#20: Pont ezt írtam korábbi válaszomban, hogy jelölnék ki sok helyet, ahol lehet dohányozni, de cserében közterületen (a kijelölt helyeken kívül) mindenhol tilos lenne dohányozni.
2018. máj. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!