Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan ered az a városi...

Honnan ered az a városi legenda, hogy van itt munkahely az országban?

Figyelt kérdés
Persze vannak a szabadidő eltöltésére alulfizetett szalagmunkák, és egyéb szarok, de megélhetést biztosító alternatíva igen kevés...
2018. máj. 23. 22:47
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

"Persze, olyan hirdetés viszonylag kevés van, hogy 8 általánossal keresnek cégvezetőt, talán ez okozhatja a problémádat"


Nem ez okozza mivel van két szakmám, és egy technikumot is végeztem. 1 évig dolgoztam a Lübecki hajógyárban míg sikerült kinyögni a lakáshitelemet. Így, hogy nincs hitelem, és azt harsogják mindenütt, hogy munkaerőhiány van itthon, hát hazanéztem, és rájöttem nincs itt semmi.

Beadtam az önéletrajzom kb 20 helyre, ahol nagy a munkaerőhiány szakemberből. Kiderült, hogy ezeknek nem csupán munkaerő kell, hanem balek is egyben. Kéne nemzetközi minősítéssel hegesztő ugyan, aki rozsdamentes tartályokat tud hegeszteni röntgen alá, de 180-200 ezerért. Ha ilyen olcsó lenne az álmom, akkor valami "paprikajancsi" képző főiskolát végzek el anno, és beülök valahova tökös titkárnőnek...

2018. máj. 24. 09:43
 12/51 A kérdező kommentje:

"Pedig van, sőt az egyszerű szakmákból kimondottan munkaerőhiány van mint pl.: Ács, burkoló, kőműves, festő stb. Hiszed vagy sem de ezekben a szakmákban a fizetések az osztrák szintet is megközelítik"


Amiket említesz néhány alkesz kivételével mindd külföldön kamatoztatja a tudását. Az senkinek nem okoz gondot ha egy jogász 5 perc pofázásért el kér 35 ezret, de egy kőművestől már mindenki sajnál 15 ezer napszámot.

2018. máj. 24. 09:56
 13/51 anonim ***** válasza:
71%
Tisztán látszik, hogy nem vagy te se hegesztő, se semmi.
2018. máj. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
67%

Mint javasoltam, tedd helyre a fogalmakat.

A maszek, a MAgán SZEktor rövidítéseként keletkezett még a szoci rendszer végefelé egy humorista által és megragadt a közbeszédben.

Egyáltalán nem a fekete munkát jelenti, hanem azt, aki nem állami vállalatnál, alkalmazásban végezte a munkáját, hanem kisvállalkozóként. csak akkor más volt a hivatalos elnevezése.

Ma a legtöbb kisiparos ugyanolyan, mint az akkori maszekok. a saját maguk főnökei vagy éppen pár ember dolgozik együtt vállalkozásként.

Ettől teljesen független a fekete munka és pont a mostani könnyített adózási rendszerben nem éri meg egy ilyen kisvállalkozónak feketén dolgoznia, mert egyszerű és nem kitermelhetetlen adó és járulékfizetéssel teljesen legálissá válik a jövedelme és még a nyugdíjra, tb-re is jogosult lesz vele.

2018. máj. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:

"Tisztán látszik, hogy nem vagy te se hegesztő, se semmi."


Ha te mondod... Fő, hogy érezd jól magad:D

2018. máj. 24. 10:39
 16/51 anonim ***** válasza:
100%

Itt a délkeleti országrészben valóban nagyrészt csak minimálbéres gyári munkák vannak, építőipari munkák szakmunkás minimálbérért, és persze a jó öreg 54 ezer forintos közmunka. Jobban csak a rutinos szakemberek tudnak megélni, meg azok, akik hátszéllel jutottak be egy jó helyre.

Szóval ez a régió eléggé katasztrófális ezen a téren. Ha Szeged nem volna ezen a részen, akkor állítom, hogy ez a rész is ott lenne a legfejletlenebb északkeleti megyék között.

2018. máj. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
43%
Takács könyörgöm ne égesd már magad. Maszek tudod mit jelent a mai világban? Fogod és elmész valakihez egy-egy délutánra az adott munkát elvégezni feketén. Ennyi. Le kell betonozni valamit az illetőnél, elmész neki megcsinálod feketén és olcsón.
2018. máj. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk én alapban nem értem, hogy a Kérdező egy ilyen professzionális szaktudással nem tud elhelyezkedni, csak gombokért, amennyiben valós amit írt.

Akiket hegesztőket ismerek, azok mind gennyesre keresik magukat és akkor a CNC-ről még nem is beszéltem.

Pest megyei faluban élek, ahonnan mindenki Bp-re jár dolgozni.

A szomszédasszonyom takarítani jár (céges!) és 200ezer körül keres, a másikuk meg nyugdíjas biztonsági őr 250ezer körül, igaz ez utóbbi hétvégén is dolgozik, napi 10-12 órában.

Akik a faluban maradtak és dolgoznak - nagyrészt tanulatlanok - azok a 6 km-re levő üzemben elektronikai mütyüröket szerelgetnek, ülve, 8 órában, 180ezerért és busz hozza-viszi őket.

De körbe vagyunk véve újabb és újabb üzemekkel, ahol a képzetlenek is becsületes munkával rendesen keresnek.

Így totális képtelenségnek érzem a Kérdező által emlegetett 120-180ezret, vagy valami egyéb baj van vele.

2018. máj. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
100%
Te igen rossz helyre jelentkeztél ha 180-200 at adnának hegesztésért. Ennyit betanított munkával meg lehet keresni jobb helyeken.
2018. máj. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%

18-as vagyok és a pufajkás válasza alapján látom, hogy elnéztem, 180-200ezret írtál.

Nos, az is molyfing, a lényegen nem változtat.

Változatlanul az a véleményem, hogy valamiért a hiba nálad keresendő. Talán csak annyiban, hogy nem tudod magad megfelelően menedzselni, vagy pocsék az önéletrajzod.

Esetleg nem adsz a megjelenésedre, vagy éppen túl nagyképűen viselkedsz. Ne sértődj meg, ezek csak tippelgetések egy ismeretlenről!

2018. máj. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!