Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen jogod csorbult 2010...

Milyen jogod csorbult 2010 óta? Mit nem tudsz megtenni amit Gyurcsány és Bajnai uralkodása alatt megtehettél?

Figyelt kérdés
2018. máj. 25. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Nem cigizhetek akárhol, ja és nem is vehetek cigit a kocsmában. Dühítő
2018. máj. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Minden jogom maradéktalanul megvan, de Gyurcsány idején arra ment a szavazatom akire adtam
2018. máj. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Pl. A szakszervezet nem a munkavállaló érdekeit képviseli. Ha megpróbál valamit elérni, nem sikerül.
2018. máj. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem ihatok meg egy sort az utcan setalva. Nem vehetek liquidet e-cigi boltban.
2018. máj. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Én mozgássérült vagyok, 2010 előtt tudtam dolgozni, 2010 után sehova nem vesznek fel. 2010 előtt kaptam üdülési csekket amivel bárhova utazhattam, nem volt kikötve hol használhatom fel. 2010 előtt kaptam közlekedési támogatást 7000Ft, 2010 után nem, igaz az autó szerzési támogatás több.

2010 után felülvizsgálatra köteleztek, ami tartós betegként elég megalázó volt.

Anno kaptunk akadálymentesítésre támogatást, 2010-től ablak, nyílászáró cserérét sem tudtuk megcsinálni, mert az önrészhez sincs pénzünk.

Anyám is beteg, engem gondoz, hiába dolgozott 30 évet, mindössze 30.000Ft ellátást kap, 2010 előtt kapott üdülési csekket, utazási papírt, 2010-től nem.

2018. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

[link]


Most is van akadálymentesítésre támogatás, ráadásul többször is igényelhető.


Üdülési csekkem nekem is volt, csak az elfogadóhelyeken volt felhasználható, nem bárhol. Egyébként pályázható üdülési támogatás:

[link]


Hogy miért nem találsz munkát, azt nem tudom, a munkáltatóknak elvileg megéri fogyatékkal élőket alkalmazni, mivel kevesebb adót kell fizetniük utána. Állásokból pedig nincs hiány.

2018. máj. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

A 3 csapás törvény miatt nem tudok dolgozni


Egy balos.

2018. máj. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

Lenyúlták a magánnyugdíj számlámon levő pénzemet.


Az Alaptörvényből kikerült a társadalombiztosítás, így azt az állam csak adhatja, de semmi sem kötelezi rá:

[link]

2018. máj. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Fiatalként a nagy átlaghoz képest jobban élek, de így is nehéz. A röghöz kötés miatt korlátozott az a jogom, hogy oda menjek, ahova akarok (illetve, ha mégis megyek vissza kell fizetnem a 7*250 000 = 1 750 000 forint tandíjat). Itthon ugyan van munkám, de külföldön minimum 3-4-szer többet keresnék.


Újabban listázzák az embereket.


Állami szférában dolgozókat megfenyegetnek, hogy szavazzanak a Fideszre, különben nem lesz munkájuk.


A nevetséges közmunkaprogram egyszerűen megalázó.


Szavazásnál nem volt 200 soha nem itt lakó, egy helyre bejelentett hamis szavazat.


Független volt az ügyészség.


Nőként nem csak a potenciális anyát látták bennem.


Ami a talán legfontosabb, hogy Orbán valóban uralkodik, Gyurcsány és Bajnai pedig kormányoztak (a hibáikkal együtt).

2018. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#6 épp csak észrevettem a válaszod, nem jelezted, hogy nekem válaszolsz...

Akadálymentesítés már megoldódott, ahogy írtam, nyílászárók cseréje lenne nagyon aktuális, amikor ez a program volt -uniós pénzből főleg,- nem tudtuk az önrészt, munkadíjt kifizetni.

Az Erzsébet program fix helyekre szóló, az üdülési csekkel ellentétben, nem fogadják el sok helyen és nem lehet étkezésre felhasználni, ami jól jött anno. Pl Hajdúszoboszlón ahova járok kezelésre, 1 helyen lehet felhasználni, annyira merev az egész program. De ahogy néztem más helyeken is ki van kötve, hol lehet érvényesíteni, szóval nagyon diktatórikus.

2018. máj. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!