Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed hogy sok...

Mi a véleményed hogy sok ember a családi adókedvezményben a szingliadót látja?

Figyelt kérdés
Én eléggé értetlenül állok a dolog előtt mikor sok ember véleményét hallom erről. Ez számomra már a túlzott pesszimizmus.
2018. máj. 25. 17:34
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
68%

kérdező látod a számoka,

a többgyerekeshez képest a gyerektelen szét van adóztatva.

2018. máj. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
33%

Pontosan tudom, mi jár a családoknak.:-) Örülök, hogy te is látod, mennyire támogatja a kormány azt, aki a gyermekneveléssel IS, PLUSZBAN hozzájárul a társadalom jövőjéhez, bár téged nem érint a dolog, mert te ezt nem teszed. Annak is örülök, hogy levezetted, miszerint még a 300 ezres CSALÁDI JÖVEDELEMBŐL IS adózik az, aki 3 gyereket nevel, ugyanis nyilván tudod, hogy megosztva is igénybe vehető a kedvezmény. Már csak azt áruld el, miért is van szerinted sz..rrá adóztatva a szingli? Fizet valami pluszt a normál adón, járulékon kívül? És mondd csak, szerinted a 3 gyerekes azt a 144 ezret mire költi, külföldi nyaralásra vagy itthon a gyerekeire? Mennyi is abból az ÁFA, ami bemegy az államkasszába???


Ha ennyire fáj, hogy a gyereket nevelő ÉS dolgozó kevesebbet fizet be szja formájában abból, amit egyébként megkeres, vállalj te is pluszt a köz érdekében. Ha nem akarsz, akkor meg pofa alapállás, vedd csendben tudomásul, hogy te az adóddal járulsz hozzá a közös feladathoz.

2018. máj. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
58%

Egy társadalom akkor maradhat fenn ha gondoskodik a következő nemzedékről.

Ennek súlyos költségei vannak. Mi a francot támogasson az állam ha nem azokat, akik ezért teszek valamit ?

Azon lehet vitatkozni, hogy ezt családi támogatás vagy adókedvezmény útján tegye.

Amikor én neveltem gyereket csak családi pótlék volt, meg 3 kulcsos szja.

Én már nem kapok családi adókedvezményt, de teljesen egyetértek vele. Hagyják ott a pénzt a dolgozó embereknél akik vállalják a gyereknevelést.


Ja és kedves szinglik. 80 évesen alattatok az az ápolónő fog pelenkát cserélni akit egy olyan nő szült aki nem úgy gondolkodott mint ti.

2018. máj. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Koplárovics Béci ***** válasza:
46%
Csak azt nem tudom, hogy ha valaki szerint ekkora biznisz a gyerek, akkor miért nem vállal 3-4-et... Mindesetre egy pesszimista, begyöpösödött, besavanyodott ember lehet, akinek ha lenne jövője, az sem érdekelné, szóval fölösleges is lebeszélni a képzelgéseiről.
2018. máj. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
37%

Ez az egész már megint a társadalom megosztásáról szól. Olyan, mintha a szinglik nem adóznának, nem csinálnának semmit, míg a gyerekesek csakis minden nap a homlokukról a verejtéket csapkodva güriznének, és közben gondoskodnak a jövő generációjáról. Szomorú...

Csak egy kérdés: pl. ha szétveri a buszmegálló üvegét egy részeg fiatal, aki mondjuk össze is esik, akkor ki fizeti a mentőt-, és az okozott kár költségét?

2018. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
70%

Ezt a logikát követve minden kedvezmény egy különadó azok számára akik nem részesülnek belőle.

Milyen dolog, hogy a mozgássérült támogatást kap autóvásárláshoz. Nekem persze "nem mozgássérült adót" kell fizetnem.

Milyen dolog az, hogy a bányász aki a föld alatt dolgozott kedvezménnyel mehetett nyugdíjba. Engem azért büntet az állam magasabb nyugdíjkorhatárral, mert én a föld felett dolgozok.

Logikus nem ?

2018. máj. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
32%

"Csak egy kérdés: pl. ha szétveri a buszmegálló üvegét egy részeg fiatal, aki mondjuk össze is esik, akkor ki fizeti a mentőt-, és az okozott kár költségét?"


Az a fiatal legkésőbb pár éven belül adót és járulékokat fizet. Amit te már nem fogsz, ha nyugdíjasként elesel az utcán, mentővel elszállítanak és combnyaktöréssel fekszel bent hetekig a kórházban, sőt, utódot se állítottál magad helyett.

2018. máj. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
54%

#15

A részegen vagy bárhogyan okozott kárt annak kell megfizetni aki okozta vagy fiatalkorú esetén a szüleinek.

Ahogyan a mentő költségét is fillérre kiszámlázzák nekik, a mentő ugyanis csak baleset esetén szállít ingyen, a detoxikálóba pénzért - utólag fizetve.

2018. máj. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
53%

#12! Te magad is ideírod, a végére hogy a gyerektelen többet adózik erről szólt a kérdés is, ez a válasz a kérdező kérdésére.


ui. én ebben a buliban nem veszek részt, én külföldön adózom és ott is vásárolok. Az én adómra hiába pályáztok. :-P

2018. máj. 26. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
46%
Akkor külföldi oldalra is írkálj ne itt rontsd a levegőt.
2018. máj. 26. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!